Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
81-120.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
18.09.2019
Размер:
121.89 Кб
Скачать

81. Призначення IRC

IRC (Internet Relay Chat — ретранслюючий інтернет-чат) – сервісна сист, за доп якої можна спілкуватися через інтернет з іншими людьми в режимі реального часу.

При підключенні до сервера IRC користувач бачить список доступних каналів, до кожного з яких він може ввійти. Канал представляє собою віртуальну кімнату, в якій можуть знаходитися декілька користувачів. Повідомлення, що видаються в канал можуть бачити всі користувачі, які знаходяться на цьому ж каналі. Проте існує можливість приватних повідомлень і всередині каналу або ж ви просто можете створити канал для певної кількості осіб, і інші зможуть входити лише по вашому запрошенню. Кожний канал має свою назву і певну тему для обговорення.

Для спілкування через IRC потрібно знати спеціальні команди, проте вони досить легкі для запам’ятовування і використання.

Існує кілька популярних клієнтських програм для роботи з серверами і мережами, що підтримують сервіс IRC: програми mIRC і mIRC32 для Windows.

Переваги:

  1. Увесь текст, що видно в каналі та в приватних повідомленнях не стирається, а продовжує зберігатися, тобто ви зможети прослідкувати напрямок бесіди, навіть, якщо відволічетесь.

  2. Ви можете одночасно сидіти на декількох чат-каналах або приватах.

  3. Можливість самостійно створювати і керувати каналом.

  4. Можливість використання у найвідоміших операційних системах.

82. Програма «Пошук рішення» і її використання в таблицях Ms Excel

Пошук рішення є частиною блоку задач, котрий іноді називають аналізом «що-якщо». Процедура пошуку рішення дозволяє знайти оптимальне значення формули, що міститься в комірці, яка називається цільовою. Ця надбудова працює згрупою комірок, які зв’язані з формулою в цільовій комірці. Щоб отримати за формулою, що міститься в цільовій комірці, заданий результат, «поиск решения» змінює значення комірок, що впливать на цільову. Щоб звузити множину значень, що використовуються в моделі, застосовують обмеження, які можуть посилатися на інші комірки.

Таким чином «поиск решения» використовується для організації маркетингових стратегій і знаходження оптимального результату. Для вирішення задачі оптимізації за допомогою надбудови на першому етапі створюється економіко-математична модель, яка складається з цільвої комірки (може прямувати до max, min або до якогось конкретного значення) та ситеми обмежень. На 2-му етапі створюється комп’ютерна модель: за вхідними даними будується таблиця з використанням формул та функцій, визначається цільова комірка, комірка з обмеженнями і комірки, які підлягають зміні. На третьому етапі реалізується додаток «Поиск решения», де в спеціальному вікні існують поля для цільової комірки, комірок, що будуть змінені, і поле для обмежень, і натискаємо «Виконати»

83. Програмне забезпечення обчислювальних мереж

Обчислювальні мережі В обчислювальних мережах програмі і апаратні зв'язки є ще більш слабими, а автономність обробляючих блоків виявляється в найбільшій мірі основними елементами мережі є стандартні комп'ютери, що не мають ні загальних блоків пам'яті, ні загальних периферійних пристроїв. Зв'язок між комп'ютерами здійснюється за допомогою спеціальних периферійних пристроїв мережевих адаптерів, сполучених відносно протяжними каналами зв'язку. Кожний комп'ютер працює під управлінням власної операційної системи, а яка-небудь «загальна» операційна система, що розподіляє роботу між комп'ютерами мережі, відсутня. Взаємодія між комп'ютерами мережі відбувається за рахунок передачі повідомлень через мережеві адаптери і канали зв'язку. За допомогою цих повідомлень один комп'ютер звичайно запитує доступ до локальних ресурсів іншого комп'ютера. Такими ресурсами можуть бути як дані, що зберігаються на диску, так і різноманітні периферійні пристрої принтери, модеми, факс-апарати і т. д. Розподіл локальних ресурсів кожного комп'ютера між всіма користувачами мережі основна мета створення обчислювальної мережі. Яким же чином позначається на користувачі той факт, що його комп'ютер підключений до мережі? Передусім, він може користуватися не тільки файлами, дисками, принтерами і іншими ресурсами свого комп'ютера, але і аналогічними ресурсами інших комп'ютерів, підключених до тієї ж мережі. Правда, для цього недостатньо забезпечити комп'ютери мережевими адаптерами і з'єднати їх кабельною системою. Необхідні ще деякі додатки до операційних систем цих комп'ютерів. На тих комп'ютерах, ресурси яких повинні бути доступні всім користувачам мережі, необхідно додати модулі, які постійно будуть знаходитися в, режимі очікування запитів, що поступають по мережі від інших комп'ютерів. Звичайно такі модулі називаються програмними серверами (server), оскільки їх головна задача обслуговувати (serve) запити на доступ до ресурсів свого комп'ютера. На комп'ютерах, користувачі яких хочуть отримувати доступ до ресурсів інших комп'ютерів, також треба додати до операційної системи деякі спеціальні програмні модулі, які повинні виробляти запити на доступ до віддалених ресурсів і передавати їх по мережі на потрібний комп'ютер. Такі модулі звичайно називають програмними клієнтами(client). Власне ж мережеві адаптери і канали зв'язку вирішують в мережі досить просту задачу вони передають повідомлення із запитами і відповідями від одного комп'ютера до іншого, а основну роботу по організації спільного використання ресурсів виконують клієнтські і серверний частини операційних систем. Пара модулів «клієнт-сервер» забезпечує спільний доступ користувачів, до певного типу ресурсів, наприклад до файлів. У цьому випадку кажуть, що користувач має справу з файловою службою (service). Звичайно мережева операційна система підтримує декілька видів мережевих служб для своїх користувачів файлову службу, службу друку, службу електронної пошти, службу віддаленого доступу і т.п.

84. Проектування та створення структири файлів даних у Ms Access

БД – сукупність запасів та файлів, інформація в яких структурована і розміщується в одній або декількох пов’язаних між собою таблицях.

Етапи створення бази даних у середовищі Microsoft Access:

• визначення мети створення бази даних;

  • визначення таблиць, які повинна містити база даних;

• визначення структури таблиць (полів та їх типів): поділ інформації на умовно-постійну, змінну і обчислювальну. Потрібно зауважити, що умовно-постійна інформація повинна міститися в головній таблиці, а змінна і обчислювальна у допоміжній і запитах;

• призначення ключів таблиць та створення потрібних індексів: ключ може бути наданий лише полю з умовно-постійною інформацією і саме за ним відбувається пов’язування таблиць, у допоміжних таблицях створюються індексовані поля для пов’язування;

• визначення зв'язків між таблицями: забезпечення цілісності даних – спів падання даних головної та допоміжної таблиць;

• завантаження даних;

• створення інших об'єктів бази даних: запитів, форм, звітів, макросів та модулів;

« аналіз ефективності бази даних за допомогою майстра таблиць (меню СЕРВИОАНАЛИЗ>ТАБЛИЦА) та аналізатора швидкодії (меню СЕРВИОАНАЛИЗ>БЬІСТРОДЕЙСТВИЕ).

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]