Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ФРЛ.doc
Скачиваний:
10
Добавлен:
03.09.2019
Размер:
3.13 Mб
Скачать

Практичне заняття №4.

Тема: . Гуманістична спрямованість філософії XIX- ХХ століття.

Мета: ознайомити студентів зі змінами парадигми філософського мислення в XIX- початку XX століття, показати вихідні ознаки некласичності як загальнокультурного явища, сформувати у студентів вміння проводити порівняння вихідних ідей класичної та некласичної філософії.

Хід заняття:

1. Теоретичний блок.

- Загальні особливості духовних процесів та розвитку філософії у XIX-XX століття.

- Вихідні ідеї А. Шопенгауера та С. К’єркегора.

- Ф. Ніцше та ідеї «філософії життя».

- Ніцшеанство та суспільно-політичні реалії XX століття.

- Проблема людини у філософії психоаналізу.

- Фрейдизм та неофрейдизм.

2 Практичний блок.

- Пояснення провідних тенденцій розвитку неокласичної філософії з виходом на проблеми сучасного життя.

- Порівняння основних особливостей філософії другої половини XIX століття та філософії XX століття.

- Оперування ключовими категоріями теми: ірраціоналізм, воля, сублімація, підсвідоме.

Практичне заняття №5.

Тема 5. Філософська думка в Україні.

Мета: сформувати знання студентів про історичні та культурні особливості формування української філософської думки, дати знання про зміст і проблематику найвизначніших культурно-освітніх та філософських пам`яток України, сприяти формуванню патріотичних почуттів та національної гордості студентів.

Хід заняття:

1. Теоретичний блок.

    • Українська філософія як органічна складова української духовної культури.

    • Загальні особливості української філософії.

    • Провідні філософські джерела та філософські ідеї часів Київської Русі.

    • Особливості філософських курсів Києво-Могилянської академії.

    • Життя та філософська діяльність Г.С.Сковороди.

2 Практичний блок.

    • З’ясування органічного зв`язку розвитку філософських ідей з духовними та суспільно-політичними процесами на Україні.

    • Проведення порівняльного аналізу філософських надбань різних епох української філософії.

    • Розуміння культурного та соціального значення філософської спадщини для розвитку сучасного українського суспільства.

Практичне заняття №6.

Тема: Філософське вчення про буття ( онтологія).

Мета: Сформувати знання студентів про фундаментальність проблеми буття та особливості людських вимірів проблеми буття, ознайомити студентів з послідовністю категоріальних визначень буття в історії європейської філософії, проаналізувати переваги та недоліки конкретно-наукового та філософського буття.

Хід заняття:

1. Теоретичний блок.

  • Фундаментальне значення проблеми буття для філософії.

  • Проблема буття в історико-філософському окресленні.

  • Категоріальні визначення буття.

  • Сучасна наука про рівні та форми виявлення буття.

2. Практичний блок.

  • З'ясування відмінностей між філософським та науковим розумінням буття.

  • Проведення порівняння класичного та некласичного розуміння буття.

  • Пояснення основних аспектів розуміння буття у сучасній науці.

  • З’ясування ключових понять: антропологічний принцип, буття, суще, інтенція, рух, час, простір, метафізика та онтологія.