- •Майстер-клас. Інноваційні педагогічні технології на уроках української мови та математики
- •Мультимедійна підтримка навчального процесу
- •Використання презентацій на різних уроках
- •Робота з множинами
- •Слайд 2
- •Слайд з Знайдіть 11 назв тварин та птахів. Слова можуть «згинатись» під прямим кутом.
- •Використання презентацій на різних етапах уроку
- •Із чого ж слід починати?
- •Уроки з використанням ікт Вправи на визначення роду і числа прикметників за іменниками Українська мова. 4-й клас
- •Хід уроку
- •I. Організація класу
- •II. Актуалізація опорних знань. Створення емоційного фону уроку.
- •III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
- •V. Підсумок уроку.
- •У світі чарівної казки о.Пушкіна Позакласне читання. 4-й клас
- •Хід уроку
- •Картка оцінювання конкурсу
- •V. Підсумок уроку.
- •Дивовижний світ Катерини Білокур Позакласне читання. 4-й клас
- •I. Організація класу.
- •II. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- •IV. Усвідомлення змісту.
- •V. Підсумок уроку.
- •Використання мультимедійних технологій
- •Урок математики із мультимедійним супроводом
- •Хід уроку
- •I. Організація класу (слайд 1).
- •III. Підготовка до сприйняття нового матеріалу.
- •IV. Повідомлення теми і мети уроку.
- •V. Опрацювання навчального матеріалу.
- •VI. Закріплення вивченого.
- •VII. Підсумок уроку
Урок математики із мультимедійним супроводом
2-й клас
Тема: Застосування правил про порядок виконання арифметичних дій. Задачі на збільшення (зменшення) числа в кілька разів, які розв'язуються двома діями.
Мета: ознайомити дітей із правилами про порядок виконання арифметичних дій; вчити розв'язувати задачі на збільшення (зменшення) числа в кілька разів на дві дії; розвивати обчислювальні навички молодших школярів.
Обладнання: підручник (Богданович М.В. Математика: Підруч. для 2-го класу. — К.: Освіта, 2006), екран, комп'ютер, мультимедійна презентація.
Хід уроку
I. Організація класу (слайд 1).
II. Актуалізація опорних знань. Каліграфічна хвилинка із завданням (слайд 2).
— Запишіть каліграфічно цифри, які будуть з'являтися на екрані. 20 12 28 36 8 16 32 24
Знайдіть закономірність у записаному ряду. (Всі числа діляться на 4.)
Що ж могло їх зібрати разом? (Усі ці числа є відповідями до таблички множення 4.)
Яка цифра зайва в цьому ряду? Чому? (8 - одноцифрове число.)
Математичний диктант «Найспритніший математик» (слайд 3).
36:4:3*5 2*9:3*5
27:3*2:3 3*4:2*5
5* 4 : 2 : 5 2 * 4 * 2 : 4
4 * 4 : 2 * 5 32 : 4 * 2 : 4
30 : 5 * 2 : 3 4 * 4 : 2 : 4
4 * 6 : 3 * 5 5 * 4 : 2 : 2
Взаємоперевірка (слайд 4).
Відповіді: 15, 6, 2, 40, 4, 40, 30, 30, 6, 6, 2, 5.
Гра «Найспостережливіший математик» (слайд 5).
— Замініть вирази на додавання множенням.
х + х + х + х + х + х = х * 6
у + у + у = у * 3
— Складіть два приклади на віднімання.
Складіть два приклади на ділення. ■ • о = А
А : ■ = о
А : о = ■
Острів розділових знаків (слайд 6).
— Допоможіть математичним знакам знайти назви кожного свого числа.
□ ...□ = □ *п...п = п
доданок зменшуване
доданок від'ємник
сума різниця
п...п = п п...п = а
множник ділене
множник дільник
добуток частка
— Доведіть, що математичні знаки є родичами.
III. Підготовка до сприйняття нового матеріалу.
— Вставте знаки дії, щоб рівності були правильні (слайд 7).
9... З ...2 = 6 (9... 3) ... = 12 9 ... З ... 2 - 29 Перевірка. 9:3 • 2 = 6 (9 - 3 ) • 2-12 9-3 + 2-29
— Які знання допомогли впоратися із цим завданням? (Впоратися із цим завданням нам допомогли знання про правильний порядок виконання дій.)
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
— На уроці будемо вправлятися в застосуванні правил про порядок виконання арифметичних дій; розв'язувати задачі на збільшення (зменшення) числа в кілька разів, які розв'язуються двома діями.
V. Опрацювання навчального матеріалу.
— А зараз ми вирушимо в гості до прикладів. Самостійна робота (слайд 8). 48-4-7= 2-4-3 = 28:4-3= 20 + 4 + 8 =
9-2:3 = 32 : 4 : 2 = 20 + 4 • 3 -9 • 4 - 19 = (32 - 16) : 2 =
18 + 4 + 8 = 65 - 34 + 3 = (12+ 4): (22-18) = (24 : 4 + 3) ■ 5 = (21 - 5) + (33 - 9) =
Самоперевірка, Ланцюжок відповідей.
37 21 6 4 32 17 8 24 32 ЗО 34 4 45 40
Робота з підручником.
Розв'язування прикладів, аналіз порядку виконання дій (с. 147, № 897).
Ознайомлення з правилом (с. 147, № 898).
— Поставте дужки так, щоб рівності були правильними (слайд 9).
4 + 6 • 3 = 30 31 - 10 - 3 = 24 18 : 3 + 3 = З
Перевірка. (4 + 6) ■ 3=30 31 - (10 - 3) =24 18 :(3 +3)=3
Робота над задачами.
Аналіз умови задачі та складання плану до задачі за даним виразом у підручнику (с. 148, № 900) (слайд 10).
Скільки літрів соку в 6 трилітрових банках? (З • 6.)
Скільки літрів соку в 2 п'ятилітрових банках? (5 ■ 2.)
Скільки літрів соку в 6 трилітрових в та у 2 п'ятилітрових банках разом? ((З • б) + (5 • 2).)
Фізкультхвилинка.
Колективне розв'язування задачі (с. 148, № 901) (слайд 11).
Перевірка з поясненням.