- •Задача №1
- •Задача 2
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 7.
- •Задача 8.
- •Задача 9.
- •Задача 10
- •Задача 11
- •Задача 12
- •Задача 13
- •Задача 14
- •Задача 17.
- •Задача 18 (спитати)
- •Задача 19.
- •Задача 20
- •Задача 22
- •Розв’язок
- •Задача 23
- •Задача 24
- •Задача 25
- •Задача №28
- •Задача№29
- •Задача №30
- •Задача 31
- •2. Коефіцієнт покриття.
- •Задача 32
- •Задача 33.
- •2003Р. Коефіцієнт зменшився на 0,005 порівняно з попереднім роком, а у 2004р.Знову
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача №37 (28 фотографія)
- •Задача 38 (42 фотографія)
- •Задача 39
- •Задача 40
- •Задача41
- •Задача 42
- •Задача43
- •Задача 44
- •Задача 45
- •Задача 46
- •Задача 47
- •Задача 1.
- •Задача 1.
- •Розв’язання
Задача 10
Річні продажі в кредит в середньому по підприємству дорівнюють 50 тис.грн., період надходження грошей (погашення дебіторської заборгованості) від дебіторів дорівнює 90 днів. Норма прибутку - 35% (вкладаючи 1 грн., отримуємо 1,35 грн.)- Якщо підприємство перейде на умови продажів «8/12, пеt 30», то оборотність дебіторської заборгованості зросте у 2 рази. Визначити доцільність прийняття цієї системи.
Розв'язання
К дз 0 = 360/90 - 4 рази, Трив. дз 0 = 360/4 = 90 днів,
К дз 1 = 4*2 = 8 разів, Трив. дз 1 = 360/8 = 45 днів,
Середній залишок да0 = 50000*90/360 = 12500 грн.
Середній залишок Л , = 50000*45/360 » 6250 грн.
Економія = 6250-12500 = -6250 гри. (пішли в прибуток)
Додатковий прибуток = 6250*0,35 = 2187,5 грн.
Сума втрат від впровадження схеми = (Кількість днів, протягом яких діє знижка/ Макс. кількість днів відстрочки платежу)* Обсяги продажів у кредит * Знижка.
Сума втрат = 12/30*50000*0,08= 1600 грн.
Кінцевий прибуток підприємства = 2187,5 - 1600 = 587,5 грн., тобто Додатковий прибуток
> Сума втрат - можна приймати цю систему.
Задача 11
Обсяги реалізації в кредит (дебіторська заборгованість) дорівнюють 26720 грн. Термін погашення дебіторської заборгованості дорівнює 180 днів. Щомісячний темп інфляції дорівнює 1%. Якщо запровадити схему реалізації товарів у кредит «5/15, леї 60», то тривалість погашення дебіторської заборгованості знизиться на 90 днів. Визначити ефект даної системи знижок.
Розв'язання
Темп інфл. = 1 %, тому
Індекс цін за 3 міс. = {1,01)3 = 1,03,
Індекс цін за 6 міс. = (1,01)6 = 1,062.
Коефіцієнт купівельної спроможності грошей за 3 міс. = 1/1,03 = 0,9709 (97.09%),
Коефіцієнт купівельної спроможності грошей за 6 міс. = 1/1,062 = 0,9416(94,16%).
Втрати від інфляції з чіс. =26720*(1-0,9709) - 803.7 грн..
Втрати від інфляції б „,<, = 26720*11-0,9416) = 1560,5 грн.
Сума втрат від впровадження схеми = (Кількість днів, протягом яких діє знижка/ Макс. кількість днів відстрочки платежу)* Обсяги продажів у кредит * Знижка.
Сума втрат = 15/60*26720*0.05 = 334 грн.
Заг. сума втрат = 803.7+334 =1137.7 грн.
Втрати від інфляції (1560,5 грн.) > Заг.сума втрат (1137,7 грн.)
Задача 12
Використовуючи надану річну інформацію і враховуючи швидкість обороту дебіторської заборгованості і кредиторської заборгованості, визначити нормативне значення коеф. платоспроможності для підприємств.
№ |
Показники |
Підприємство 1 |
Підприємство 2 |
1 |
Величина оборотних активів |
114763 |
245713 |
2 |
в т.ч. дебіторська заборгованість |
51582 |
42610 |
3 |
Величина короткострокових пасивів: |
60402 |
136507 |
4 |
в т.ч. кредиторська заборго- |
13013 |
68449 |
5 |
Обсяг реалізації |
464240 |
613570 |
6 |
Величина сукупних витрат (собівартість) |
371392 |
490856 |
7 |
Коефіцієнт платоспроможності (факт) |
114763/60402 = 1,9 |
245713/136507=1,8 |
8 |
Оборотність дебіторської заборгованості |
51582*360/464240- 40 днів. |
42610*360/613570=25 днів |
9 |
Оборотність кредиторської заборгованості |
13013*360/371392=12,6 днів. |
68449*360/490856 = 50.2 дні |
10 |
Різниця між дебіторською та кредиторською заборгованість |
40-12,6 = 27,4 дні. |
25-50.2--25.2 дня. |
11 |
Величина, на яку змінилися оборотні активи |
464240*27,4/360 = 35334 грн |
613570*(-25,2)/360=-42950 грн. |
12 |
Норматив коеф.платоспром. |
(114763+35334)/60402=2,49 |
(245713-42950)/136507=1,49 |