- •5 Років тому пан Голохвастов вклав 1500 руб. Під 12% з щоквартальним компаундінгом. Чи може він зараз погасити вексель кредитора на суму 3000 руб.?
- •Розв’язок
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Рядок 18 Тут показано дисконтова ний грошовий потік (тобто, грошовий потік * pvif при вартості капіталу 18%.
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •1. Компанії абв та вба мають наступні показники балансу на кінець року:
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •3. Компанія переглядає власну кредитну політику. Поточні умови дозволяють клієнтам сплачувати за 30 днів або отримувати знижку у 2%, коли сплата відбувається протягом 5 днів.
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
Розв’язок:
Грошовий потік – це грошові надходження підприємства мінус його грошові виплати за певний період.
Грошовий потік = Чистий дохід + Амортизація
Чистий дохід = Виручка – Витрати – Податки
Отже, грошовий потік = Виручка – Витрати – Податки + Амортизація
а. Якщо податкова ставка 25%
Роки |
Реалізація, тис.грн |
Витрати, тис.грн |
Амортизація, тис.грн |
Податок |
Грошовий потік |
2010 |
100 |
50 |
25 |
12,5 |
62,5 |
2011 |
150 |
75 |
25 |
18,75 |
81,25 |
2012 |
125 |
75 |
25 |
12,5 |
62,5 |
2013 |
100 |
75 |
25 |
6,25 |
43,75 |
2010 рік:
Розмір податкового платежу = (100-50)*0,25 = 12,5 тис.грн.
Грошовий потік = 100-50-12,5+25 = 62,5 тис.грн.
2011 рік:
Розмір податкового платежу = (150-75)*0,25 = 18,75 тис.грн.
Грошовий потік = 150-75-18,75+25 = 81,25 тис.грн.
2012 рік:
Розмір податкового платежу = (125-75)*0,25 = 12,5 тис.грн.
Грошовий потік = 125-75-12,5+25 = 62,5 тис.грн.
2013 рік:
Розмір податкового платежу = (100-75)*0,25 = 6,25 тис.грн
Грошовий потік = 100-75-6,25+25 = 43,75 тис.грн
Загальний грошовий потік за 4 роки якщо податкова ставка дорівнює 25% = =62,5+81,25+62,5+43,75 = 250 тис.грн.
b.
Роки |
Реалізація, тис.грн |
Витрати, тис.грн |
Амортизація, тис.грн |
Податки |
Грошовий потік |
||||
25% |
35% |
40% |
25% |
35% |
40% |
||||
2010 |
100 |
50 |
25 |
12,5 |
17,5 |
20 |
62,5 |
57,5 |
55 |
2011 |
150 |
75 |
25 |
18,75 |
26,25 |
30 |
81,25 |
73,75 |
70 |
2012 |
125 |
75 |
25 |
12,5 |
17,5 |
20 |
62,5 |
57,5 |
55 |
2013 |
100 |
75 |
25 |
6,25 |
8,75 |
10 |
43,75 |
41,25 |
40 |
Всього |
475 |
275 |
100 |
50 |
70 |
80 |
250 |
230 |
220 |
Отже, якщо ставка податку дорівнює 35%:
2010 рік:
Розмір податкового платежу = (100-50)*0,35 = 17,5 тис.грн.
Грошовий потік = 100-50-17,5+25 = 57,5 тис.грн.
2011 рік:
Розмір податкового платежу = (150-75)*0,35 = 26,25 тис.грн.
Грошовий потік = 150-75-26,25+25 = 73,75 тис.грн.
2012 рік:
Розмір податкового платежу = (125-75)*0,35 = 17,5 тис.грн.
Грошовий потік = 125-75-17,5+25 = 57,5 тис.грн.
2013 рік:
Розмір податкового платежу = (100-75)*0,35 = 8,75 тис.грн
Грошовий потік = 100-75-8,75+25 = 41,25 тис.грн
Якщо ставка податку дорівнює 40%:
2010 рік:
Розмір податкового платежу = (100-50)*0,4 = 20 тис.грн.
Грошовий потік = 100-50-20+25 = 55 тис.грн.
2011 рік:
Розмір податкового платежу = (150-75)*0,4 = 30 тис.грн.
Грошовий потік = 150-75-30+25 = 70 тис.грн.
2012 рік:
Розмір податкового платежу = (125-75)*0,4 = 20 тис.грн.
Грошовий потік = 125-75-20+25 = 55 тис.грн.
2013 рік:
Розмір податкового платежу = (100-75)*0,4 = 10 тис.грн
Грошовий потік = 100-75-10+25 = 40 тис.грн
Розрахуємо очікуваний грошовий потік:
E = * * + * , де
Е – очікуваний грошовий потік,
, , ймовірність настання кожного з трьох випадків,
, , - грошовий потік фірми за умов настання цих випадків.
У 2010 році :
Е = 62,5*0,6+57,5*0,3+55*0,1 = 60,25 тис.грн.
У 2011 році:
Е = 81,25*0,6+73,75*0,3+70*0,1 = 77,88 тис.грн.
У 2012 році:
Е = 62,5*0,6+57,5*0,3+55*0,1 = 60,25 тис.грн.
У 2013 році:
Е = 43,75*0,6+41,25*0,3+40*0,1 = 42,63 тис.грн.
Всього очікувані грошові потоки:60,25 тис.грн.+ 77,88 тис.грн. + 60,25 тис.грн. + 42,63 тис.грн. = 241,01 тис.грн.
Розрахуємо стандартне відхилення:
=
= =11.36 тис
Середнє квадратичне відхилення показує, на скільки в середньому відрізняються індивідуальні значення від його середнього значення. В нашому випадку, можна зробити висновок, що проект є достатньо ризиковим, адже очікувані грошові потоки протягом всього терміну дії проекту можуть відхилятись від свого значення на 11,36 тисяч гривень
Зоряна Тарасюта, 511 М
Модуль – 4
Варіант - 21