- •Тема: квк «Другорядні члени речення»
- •Хід уроку
- •V. Підведення підсумків змагання.
- •VI. Домашнє завданння.
- •Тема: Література рідного краю. Шевченко і Волинь. Образ Кобзаря у творчості волинських письменників.
- •Хід уроку
- •1. Слово вчителя.
- •3.Слово вчителя.
- •1. Слово вчителя.
- •3.Слово вчителя.
- •Молитва за Тараса Шевченка
- •Шевченка дума – наша сила
- •IV. Підсумок уроку.
- •1.Слово вчителя
- •V. Домашнє завдання.
- •Тема. Література рідного краю. Фольклорні жанри у творчості волинських поетів. (Улюблені фольклорні твори моєї родини).
- •Хід уроку
- •1.Слово вчителя.
- •Тайнички на вікнах
- •Безконечна казочка
- •IV.Підсумки уроку.
- •V. Оцінювання.
- •VI. Домашнє завдання.
- •Тема: Зв’язне мовлення. Ділові папери. Розписка.
- •Хід уроку
- •II.Мотивація навчальної діяльності.
- •IV. Актуалізація опорних знань.
- •V. Сприйняття навчального матеріалу.
- •VI. Осмислення навчального матеріалу
- •Розписка
- •Розписка
- •VII. Підсумки уроку
- •VIII. Домашнє завдання
- •Тема: Урок-гра із практичним застосуванням вивчених ділових паперів
- •Хід уроку
- •IV тур. Конкурс спритних і кмітливих.
- •V тур. Конкурс на виявлення швидкості.
- •Vі тур. Конкурс творчості.
- •IV. Домашнє завдання.
IV.Підсумки уроку.
1.Рефлексія.
Вчитель: Ось і добігає до кінця наш урок. Любі діти, давайте спробуємо зробити висновок про те, що корисного ми взяли для себе із сьогоднішнього уроку.(слайд №8)
Учень: Я багато цікавого дізналася про поетів волинського краю і про те, що вони захоплюються народною творчістю. Я думаю, що кожен письменник повинен поважати і цінувати народну мудрість, яка передається нам з покоління в покоління за допомогою казок, загадок, прислів’їв, приказок, легенд. Ми повинні пишатися тим, що живемо на щедрій волинській землі, яка дала світові таких талановитих поетів і повинні дякувати нашому мудрому народові, який залишив після себе таку багату духовну спадщину.
Вчитель: Дякую вам, дорогі учні, за щиру розмову і вам, шановні колеги, за спільно проведені хвилини, присвячені, як казали діти, наймудрішому надбанню нашого народу- усній народній творчості. І сьогоднішній урок хотілося б завершити поетичними рядками, які навіялися мені у процесі підготовки до нашої зустрічі з вами.
Історія писалася віками
Давно народними словами.
І ми, як спадок, збережемо
Все те, що мудрістю зовемо.
Загадки, приказки, й прислів’я-
Влучне й дотепне малослів’я.
Легенди і перекази, й пісні,
Лежить усе нам до душі.
Бо в них бабусна співанка,
І пісня українська, й вишиванка.
Бо вних народне праотче слово –
Мудрого досвіду основа.
Мій любий шестикласнику, пам’ятай,
Знання з фольклору ти не забувай.
То джерело, з якого річка
Бере початок в довгоріччя.
То хліб насущний, що тримає
Народ й себе як націю зберігає.
Тож хочеться урок наш завершити
Словами, знайомими до болю:
Давайте збережемо нашу мову,
Народне й наймудріше слово,
Від бруду, огиди, забуття
На всі віки, на все життя
- Власне, ці слова і підтверджує епіграф до нашого сьогоднішнього уроку.
V. Оцінювання.
VI. Домашнє завдання.
Самостійно скласти одну легенду або казку.
Тема: Зв’язне мовлення. Ділові папери. Розписка.
Мета: відновити в пам’яті учнів відомості про офіційно-діловий стиль, ознайомити школярів із призначенням розписки як одного з видів ділової документації, особливостями мовного і графічного оформлення цього документа; розвивати культуру мовлення; виховувати почуття відповідальності.
Обладнання: зразки розписок, дидактичний та роздатковий матеріал, ПК, проектор.
Тип уроку: урок-студія.
Хід уроку
І. Організація класу.
- Посміхніться один одному.
- Сьогодні у нас урок незвичайний. Я знаю, що ви всі любите дивитися різні телепередачі. Щоб їх створити, потрібна праця багатьох людей: редакторів, операторів, журналістів, дикторів. Давайте уявимо, що ми зараз працюємо на телестудії над створенням проекту. Студія наша буде називатись «Памолодь». Що означає ця назва? Звернімось до тлумачного словника.(слайд №1)
Памолодь – 1) молоді пагони; 2) переносне: молодь, молоде покоління.
- Назва символізує вас, діти, тобто нове покоління, яке тягнеться до глибоких знань. Переходимо до нашої нелегкої праці, тобто створення телепередачі. Сьогодні телестудія «Памолодь» повинна вийти в ефір із такими програмами: (слайд №2)
1) Казки українського народу;
2) Хочу запитати;
3) Юним науковцям;
4) Ти – мені, я – тобі;
5) Через складності до високих досягнень.