Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Мова1!!!.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
02.05.2019
Размер:
210.43 Кб
Скачать

Тема: квк «Другорядні члени речення»

Мета: закріпити знання учнів та навички, здобуті на попередніх уроках, про другорядні члени речення; розвивати пам’ять, увагу, логічне та образне мислення; виховати у пошані до рідної мови як невід’ємної складової держави.

Обладнання: підручник, картки із завданнями, зразки текстів, емблеми головних і другорядних членів речення.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Оголошення теми, мети уроку.

1. Слово вчителя

Ми закінчуємо вивчення теми «Головні і другорядні члени речення», тому сьогодні – урок узагальнення знань із цієї теми. Ми повторимо та закріпимо вивчення у формі КВК-змагання кмітливих, винахідливих та допитливих.

III. Актуалізація опорних знань , активізація розумової діяльності.

Кожен ряд-команда. Спочатку треба обрати капітанів-лідерів. Ними стануть ті, хто найшвидше і безпомилково сформулюють визначення:

1 команда-додатка;

2 команда- означення;

3 команда- обставини.

- Дозволяю протягом хвилини «порадитися» з підручником: повторіть визначення другорядних членів (ст.58-59)

IV.Організація розумової діяльності.

1. Вибір лідерів.

- Сформулюйте визначення додатка, означення, обставини.

2. Завдання на картках (по 1 учню з кожної команди)

- Записати загадку на дошці , відгадати її , підкреслити члени речення.

1) Кинув не палку, піймав не галку, скубу не пір’я, їм не м’ясо (риба).

2) Чорненький, білодзьобий, він за плугом ходить-бродить черв’ячків, жучків знаходить (грак).

3) У темній хаті живе сто Мартинів , в’яжуть мережки без вузлів і петель (бджоли).

3. Творча робота(виконують усі , крім тих, хто біля дошки).

- Скласти невеличкий текст (5-6 речень) на тему «Рідна мова в моєму житті», використати усі другорядні члени речення. Назвати ці члени речення. Враховується: швидкість, правильність, зв’язність мовлення.

4. Складання усної лінгвістичної розповіді.

- Хто швидше складе усну розповідь про те, що відображає ця схема:

5.Завдання на картках( виконують по 1 учневі із команди)

- Скласти речення про мову за такими схемами:

1 ) Український народ шанує мову.

2) Завжди я шануватиму українську мову.

3 ) Звучить українська мова ніжно.

6. Лінгвістична гра «Складіть схему» (по черзі кожна команда)

- Члени команд повинні зіграти роль того, чи іншого члена речення , а учні будують схему, тримаючи аркуш-емблему.

- Учитель читає речення , а учені будують схему , тримаючи аркуші-емблеми.

1) Рідна мова – це мова матері.

2) Ми вивчаємо рідну мову в школі.

3) Народ не існує без мови.

7. Робота з текстом в групах (підкреслити в тексті усі головні і другорядні члени речення):

Мова – це душа народу. Дитина росте, чує першу казку, першу пісню, лепече ту казку й пісню і розводить свій квітник слів. В її свідомість разом з материнським словом входять звичаї свого оточення. Через оповідання близьких довідується про діла своїх дідів і прадідів, про подвиги героїв минулого. Історія живе в нашій мові, в пісні, слово нам доносить з глибини віків пристрасті, сподіванки й горе наших предків. Ми повинні зрозуміти, який дорогий скарб для кожної людини – рідна мова.

- Які думки виникли , прочитавши текст.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]