Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Zagalna.doc
Скачиваний:
25
Добавлен:
06.03.2016
Размер:
527.87 Кб
Скачать
 1. *Базально-клітинний рак

 2. Плоско клітинний рак з ороговінням

 3. Плоско клітинний рак без ороговіння

 4. Аденокарцинома

 5. Недиференційований рак

 1. Хворий 18 років звернувся із скаргами на кровотечу з ясен протягом декількох днів. Об'єктивно: ясна в ділянці верхніх і нижніх фронтальних зубів збільшені в об’ємі, гіперемовані, кровоточать при механічному подразненні, пародонтальних кишень немає, патологічна рухомість зубів відсутня. Поставте діагноз.

 1. *Гострий гінгівіт

 2. Пародонтит

 3. Парадонтоз

 4. Періодонтит

 5. Епуліс

 1. При зовнішньому огляді новонародженого виявлялися виражені зміни шкірних покривів всього тіла. Шкіра суха, тьмяна із нерівною поверхнею та з наявністю сірих пластин, які відшаровуються. З яким видом дистрофії пов’язана ця патологія?

 1. *Роговою

 2. Гідропічною

 3. Гіаліново-крапельною

 4. Фібриноїдним набуханням

 5. Мукоїдним набуханням

 1. У хворого, з двобічним ураження надниркових залоз, з’явилися темне коричневе пофарбування шкірних покривів, при гістохімічному дослідженні шкіри реакція Перлса негативна. Який пігмент зумовив зміну кольору шкіри?

 1. *Меланін

 2. Гемосидерин

 3. Порфірин

 4. Ліпофусцин

 5. Білівердін

 1. У товстій кишці при колоноскопії виявлено дефект слизової оболонки діаметром 3,5 см з нерівним горбистим дном, що підносяться на 1,7 см над дном нерівними краями, межа цього піднесення нечітка. Тканина дна і країв дефекту щільна, білувата, шари стінки кишки в цій ділянці не помітні. Встановіть макроскопічну форму пухлини.

  1. Виразка

  2. Вузол.

  3. Інфільтрат.

  4. Кіста.

  5. Інфільтративно-виразкова форма.

 1. На розтині у хворого в черевній порожнині виявлено близько 2,0 л гнійної рідини. Очеревина тьмяна, з сіруватим відтінком, на серозній оболонці кишок сіруватого кольору нашарування, що легко знімаються. Найвірогідніше це:

 1. *Фібрінозно-гнійний перітоніт

 2. Геморагічний перітоніт

 3. Cерозний перітоніт

 4. Туберкульозний перітоніт

 5. -

 1. Хворий помер при явищах серцево-судинної недостатності. Результати розтину: постінфарктний кардіосклероз, гіпертрофія міокарда і дилатація його порожнин, особливо правого шлуночка. Печінка збільшена, з гладкою поверхнею, на розрізі повнокровна, з темно-червоним крапом на буруватому тлі тканини. Гістологічно: повнокрів'я центральних відділів часточок; в периферичних відділах навколо портальних трактів - гепатоцити в стані жирової дистрофії. Як називаються описані вище зміни печінки?

  1. *Мускатна печінку (хронічне венозне повнокров'я)

  2. Несправжньомускатна печінка

  3. Амілоїдоз

  4. Цироз печінки

  5. Стеатоз печінки

 1. Хворому 65 років проведена операція видалення з печінки круглого утворення (d=9 см) зі щільними волокнистими фіброзними стінками. При розтині останнього всередині знайдено густу, каламутну, жовто-зеленого кольору рідину з неприємним запахом. Мікроскопічно знайдені суцільні поліморфні лейкоцити. Назвати процес за описаною морфологією.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]