Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспект лекций поТРУ.rtf
Скачиваний:
14
Добавлен:
28.02.2016
Размер:
5.18 Mб
Скачать

6.6 Туристські ресурси Східного туристського району

Сумська, Харківська, Луганська й Донецька області утворюють Східний туристсько-рекреаційний район.

Сприятливі кліматичні умови, мальовничі береги рік і водоймищ, джерела цілющих вод, лісові масиви, лікувальні грязі, туристсько-екскурсійні об'єкти - є важливими ресурсами регіону, його розвитку сприяє також наявність потужного споживача, тому що район є промислово розвиненим і тут зосереджена більша частина трудових ресурсів.

Клімат району помірно континентальний з м'якою зимою й удушливим летом, іноді з посухами й сильним вітром. Опадів випадає 450-550 мм у рік.

Головні ріки регіону Сіверський Донець і Ворскла, є також великі водоймища: Краснооскільське, Краснопавлівське, Печенізьке. По берегах цих водних об'єктів саме й концентруються основні рекреаційні райони. Центром рекреації є також Словяногірськ, Слов'янськ, Маріуполь, Ялта (Донецької області).

По кількості дитячих оздоровчих таборів всі області району перебувають на рівні вище за середнє. По числу санаторіїв, будинків відпочинку й пансіонатів характерний переважно низький рівень (за винятком Донецької області). Є 4 відомих курорти - Березовські мінеральні води й Рай-Оленівка (обоє в Харківській області), Слов’янськ та Словяногірськ в Донецькій області

Для кількості турбаз і готелів характерний середній рівень (за винятком Харківської області).

Чисельність об'єктів природи перебуває на рівні нижче середнього. Тут створені 3 НПП – Гомільшанські ліси, Святі Гори, Деснянсько-Старогутський та 2 заповідники – Луганський і Український степовий.

Для більшості областей (за винятком Харківської області) характерний середній рівень наявності культурних об'єктів.

По числу історико-архітектурних об'єктів Сумська й Харківська області перебувають на середньому рівні, Луганська й Донецька на рівні нижче середнього.

Туристські центри: Суми, Конотоп (Сумської обл.) Харків, Ізюм, Чугуїв (Харківської обл.), Луганськ, Краснодон, меморіальний комплекс «Міус - Фронт» с. Красний Луч (Луганської обл.), Донецьк, Словяногірськ, Артемівськ, Соледар (Донецько обл.) і інші.

Екологічна ситуація в північній частині району характеризується як помірковано чисті території, центр і південні частини мають оцінку забруднені, а в районі Донецька - надмірно забруднені.

Перспективи розвитку туристсько-рекреаційної діяльності при сформованій екологічній обстановці й наявних ресурсах невеликі, і тому пріоритети повинні віддаватися розвитку в основному пізнавального (Харківської й Сумської області), ділового, конгресного видів туризму, в зв'язку з величезним промисловим і науковим потенціалом - освітнього туризму. Можливо також розвиток водного й пішохідного туризму, але тільки в північних, найбільш сприятливих в екологічному відношенні частинах Сумської і Харківської області.

Питання і завдання для самоперевірки:

  1. Дайте загальну характеристику туристським ресурсам Криму.

  2. Дайте загальну характеристику туристським ресурсам Чорноморсько-Азовського туристського району.

  3. Дайте загальну характеристику туристським ресурсам Карпат.

  4. Дайте загальну характеристику туристським ресурсам Поліссько-Подільського туристського району.

  5. Дайте загальну характеристику туристським ресурсам Центрального туристського району.

  6. Дайте загальну характеристику туристським ресурсам Східного туристського району.