Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Техн.забез.-2005.doc
Скачиваний:
22
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
807.94 Кб
Скачать

Вказівки.

Зверніть увагу на можливості часткової та повної комплексної механізації та автоматизації будівельних процесів за рахунок поширення технологічних можливостей будівельної техніки та автоматизації процесів управління ними. З’ясуйте необхідність постійного розвитку та удосконалення будівельної техніки і напрямки такого розвитку. Необхідно знати загальну класифікацію будівельної техніки; мати уяву про основні техніко-економічні показники використання будівельної техніки, про загальну будову та основні складові будівельної техніки.

Контрольні запитання

25. Охарактеризуйте часткову та комплексну механізацію, автоматизацію процесів у будівельній галузі та з’ясуйте за рахунок чого це можливо.

26. Визначте прогресивні шляхи розвитку та удосконалення будівельних машин і обладнання.

27. За якими ознаками класифікуються будівельні машини.

28. Якими техніко-економічними показниками характеризується використання будівельної техніки?

29. Наведіть схему, за допомогою якої можна уявити машину, поясніть функційне призначення складових схеми та їх можливості.

30. Охарактеризуйте види силового обладнання. Зверніть увагу на особливості його використання.

31. Охарактеризуйте види ходового обладнання та системи його керування.

Транспортні, транспортуючі та навантажувально-розвантажувальні машини та механізми

У цьому розділі розглядаються машини та механізми з доставки до місця роботи будівельних матеріалів, виробів, конструкцій та обладнання, їх навантаження, розвантаження та переміщення на відносно малі відстані або на малі висоти. До цієї категорії відносять: машини безрейкового транспорту, машини та обладнання безперервного транспортування будівельних матеріалів і навантажувально-розвантажувальні машини й механізми.

У будівництві використовуються всі види транспорту. Вибір виду транспорту залежить від наявності та стану доріг, характеру й кількості переміщуваного вантажу, відстані транспортування та часу, необхідного для його доставки. Однак виходячи зі специфіки будівництва (розосередженість, віддаленість доріг тощо) найчастіше використовують безрейковий транспорт як основний транспортний засіб зовнішнього зв’язку з будівництвом. Машини безперервного транспортування являють собою основні засоби механізації та автоматизації підйомно-транспортних, навантажувально-розвантажувальних і складських робіт. Навантажувально-розвантажувальні машини призначені для завантаження у транспортні засоби та розвантаження з них сипучих, кускових і штучних вантажів, а також для доставки їх до місця використання в межах будівельного майданчика, виконання різних монтажних і допоміжних операцій у будівництві. Машини безперервного транспортування та навантажувально-розвантажувальні машини являють собою основні внутрішні види транспорту в будівельній галузі.

Показані різновиди будівельної техніки мають широке використання в будівельній галузі тому, що витрати на транспортні та навантажувально-розвантажувальні роботи становлять 20-25% від загальної вартості будівельно-монтажних робіт, а їх трудомісткість становить 40-45% від загальної трудомісткості будівництва.