- •Урок №1
- •Хід уроку
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •1) Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- •2) Оцінювання учнів
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •Порівняльна характеристика зовнішніх пристроїв пам’яті
- •Критерії самооцінки учня
- •Оцініть за 4-бальною шкалою свою роботу на уроці
- •Урок №5
- •Хід уроку
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •1) Мотивація навчальної діяльності
- •Урок №7
- •Хід уроку
- •Урок №8
- •Хід уроку
- •Урок №9
- •Хід уроку
- •Урок №10
- •Хід уроку
- •Урок №11
- •Хід уроку
- •Урок №12
- •Хід уроку
- •Урок №18
- •Хід уроку
- •Урок №19
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •VI.Домашнє завдання
- •Урок №20
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок №22
- •Хід уроку
- •Урок №25
- •Хід уроку
- •Урок №26
- •Хід уроку Урок №27
- •Хід уроку
- •Урок №28
- •Хід уроку Урок №29
- •Хід уроку
- •Урок №30
- •Хід уроку
- •Урок №33
- •Хід уроку
- •Урок №34
- •Хід уроку Урок №35
- •Хід уроку
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань
Кросворд (робота в парах)
У кросворді та в таблиці тлумачень термінів, розташованих по вертикалі кросворда, заповніть відповідні клітинки.
Складіть таблицю тлумачень термінів, розташованих по горизонталі.
Вивчення нового матеріалу
Учні презентують свої доповіді за допомогою презентацій, зроблених вдома. Якщо доповіді неповні, то їх доповнює вчитель.
Контрольна робота
Учитель роздає учням картки з тестами на 3 варіанти. Учні виконують тести, обмінюються роботами і звіряють з відповідями, виставляючи оцінки.
Підсумок уроку
«Метод «Прес»
Проаналізуйте вплив комп’ютерів на розвиток суспільства, виділяючи окремі позитивні та негативні наслідки такого впливу. Завершіть фразу: «Якби не було комп’ютерів, то…»
Оцінювання учнів
Домашнє завдання
Скласти вірш, розповідь, намалювати малюнок на тему «У світі інформатики».
Урок №6
Тема:Загальні відомості про системне, службове та прикладне програмне забезпечення. Класифікація, основні функції та складові операційних систем. Поняття про ядро операційної системи, інтерфейс користувача, драйвери та утиліти. Різновиди інтерфейсу користувача.
Мета:
сформувати поняття про різновиди програмного забезпечення, пояснити відмінність між системним, службовим та прикладним програмним забезпеченням; вивчити призначення та основні функції операційної системи; вивчити поняття ядра операційної системи, інтерфейсу користувача, драйвера та утиліти; класифікувати операційні системи за різними параметрами; ознайомити учнів із поняттям файлової системи, файлу та каталогу, визначити відмінності між поширеними файловими системами; розвивати логічне мислення, уміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, виділяти головне, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки;
розвивати логічне мислення та збагачувати світогляд учнів;
виховувати самостійність та наполегливість.
Обладнання та матеріали: презентація «Урок 6»
Хід уроку
Організаційний момент.
Привітання, перевірка підготованості учнів до уроку, перевірка присутності
Актуалізація опорних знань.
Гра «Вибір»
Завдання |
Предмет вибору |
Поділити пристрої на дві групи:
|
Пристрої: рахівниця, комп’ютер, транспортир, лінійка, термометр, калькулятор.
|
Поділити інформацію за її видами:
|
Інформація: звукова, візуальна, смакова, нюхальна, тактильна, масова, особиста, суспільно-політична, звичайна, естетична, наукова, технічна, галузева, виробнича, елементарна, біологічна, соціальна, текстова, графічна, звукова, числова, комбінована. |
Поділити на дві групи види пам’яті:
|
Види пам’яті: оперативна пам’ять, вінчестер, флеш-пам’ять, постійна пам’ять. |
Вивчення нового матеріалу.