- •Урок №1
- •Хід уроку
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •1) Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- •2) Оцінювання учнів
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •Порівняльна характеристика зовнішніх пристроїв пам’яті
- •Критерії самооцінки учня
- •Оцініть за 4-бальною шкалою свою роботу на уроці
- •Урок №5
- •Хід уроку
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •1) Мотивація навчальної діяльності
- •Урок №7
- •Хід уроку
- •Урок №8
- •Хід уроку
- •Урок №9
- •Хід уроку
- •Урок №10
- •Хід уроку
- •Урок №11
- •Хід уроку
- •Урок №12
- •Хід уроку
- •Урок №18
- •Хід уроку
- •Урок №19
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •VI.Домашнє завдання
- •Урок №20
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок №22
- •Хід уроку
- •Урок №25
- •Хід уроку
- •Урок №26
- •Хід уроку Урок №27
- •Хід уроку
- •Урок №28
- •Хід уроку Урок №29
- •Хід уроку
- •Урок №30
- •Хід уроку
- •Урок №33
- •Хід уроку
- •Урок №34
- •Хід уроку Урок №35
- •Хід уроку
Урок №12
Тема: Встановлення й видалення програм. Відновлення видалених даних. Програма перевірки й очищення дисків. Дефрагментація дисків. Контрольні точки відновлення операційної системи. Контрольна робота (тестування)
Мета:
Обладнання та матеріали:
Хід уроку
Урок №13
Тема: Поняття комп’ютерного вірусу. Історія та класифікація вірусів і троянських програм. Призначення, принцип дії та класифікація антивірусних програм. Робота в середовищі антивірусної програми. Правила профілактики зараження комп’ютера вірусами. Практична робота № 5. Захист комп’ютера від вірусів.
Мета:
Обладнання та матеріали:
Хід уроку
Урок №14
Тема: Стискання, архівування та розархівування даних. Архіватори та операції з архівами. Практична робота № 6. Архівування та розархівування даних.
Мета:
Обладнання та матеріали:
Хід уроку
Урок №15
Тема: Запис інформації на оптичні носії. Форматування та копіювання дисків.
Мета:
Обладнання та матеріали:
Хід уроку
Урок №16
Тема: Узагальнення та систематизація матеріалу з тем: "Системне програмне забезпечення" та "Службове програмне забезпечення"
Мета:
Обладнання та матеріали:
Хід уроку
Урок №17
Тема: Поняття про глобальну та локальну комп’ютерні мережі. Апаратне й програмне забезпечення мереж. Поняття про сервер та клієнтський комп’ютер. Мережні протоколи. Мета:
дати поняття глобальної та локальної мережі, сервера та клієнтського комп’ютера, мережних протоколів; охарактеризувати апаратне та програмне забезпечення мереж;
розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, мовленнєву компетентність, вміння використовувати технічну лексику;
виховувати інтерес до предмету.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Актуалізація опорних знань.
Гра «Відповідність»
Укажіть, для виконання яких завдань які носії даних краще використовувати. З’єднайте лініями елементи лівого стовпця з елементами правого.
-
Поширити електронні документи, що мають загальний обсяг 27 Мбайт, серед слухачів презентаційного заходу.
Диски CD-R
Перенести документ обсягом 1 Мбайт зі шкільного комп’ютера на домашній
Диски CD-RW
Подарувати другові свої цифрові фотографії загальним обсягом 3 Гбайт
Диски DVD-R
Перенести всі важливі файли загальним обсягом 12 Гбайт з одного комп’ютера на інший
Диски DVD-RW
Створити резевну копію важливих даних загальним обсягом 12 Гбайт
Флеш-накопичувач ємністю 4 Гбайт
Мотивація навчальної діяльності
Фронтальне опитування:
Що таке інформаційні процеси?
Які способи обміну даними між комп’ютерами ви знаєте?
У який спосіб подається інформація в комп’ютері?
Використання яких інформаційних процесів стало значно ефективнішим з появою мережі Інтернет?
Оголошення теми і мети уроку.
Вивчення нового матеріалу з використанням презентації.
Інформаційна комунікація та телекомунікація.
Комунікація – (латин.) “повідомлення”, “сполучення”, “передавання”.
Матеріальні комунікації
транспортні шляхи, водогони, нафтопроводи тощо.
Інформаційні комунікації
Спілкування на побутовому рівні та під час навчального або виробничого процесу, поширення інформації через телебачення, друковані й електронні видання тощо.
Телекомунікація – (грецьк.) передавання інформації на велику відстань.
Наприклад: телевізійний зв’язок, радіозв’язок, телефонний зв’язок, телеграфний зв’язок, телетайпний зв’язок, супутниковий зв’язок
Приклад стільникового з’язку:
Комп’ютерна комунікація та комп’ютерні мережі.
Комп’ютерна мережа – це система зв’язку між двома чи більшою кількістю комп’ютерів.
Поняття про глобальну та локальну комп’ютерні мережі.
Види мереж:
Персональна мережа
Будується навколо людини й об’єднує персональні електронні пристрої (телефон, кишеньковий комп’ютер, смартфон, ноутбук, гарнітуру тощо.)
Локальна мережа
Охоплює порівняно невелику територію чи групу будівель (підприємство, школа, інститут)
Міська мережа
Працює в кількох районах міста або в усьому місті.
Глобальна мережа
Охоплює великі території, може включати десятки й сотні тисяч комп’ютерів. Призначено для об’єднання окремих мереж, щоб користувачі та комп’ютери могли взаємодіяти з іншими об’єктами глобальної мережі.
Поняття архітектури мережі. Мережні топології.
Архітектура мережі – це спосіб логічної, функціональної та фізичної організації її технічних і програмних засобів.
Однорангова мережа – мережа, в якій усі комп’ютери рівноправні
Клієнт-серверна мережа – мережа, у якій пристрої є або клієнтами, або серверами.
Мережна топологія – це схема з’єднання пристроїв, що входять до складу мережі.
Основні топології: зірка, шина, кільце, сітка
Передавання даних мережею
Багаторівневий процес передавання даних
Мережні протоколи.
Мережні протоколи
Ethernet
TCP/IP
WAP
Wi-Fi
WiMAX, Mobile WiMAX i Mobile-Fi
Bluetooth
Апаратне забезпечення мереж
Середовище передавання це фізичне середовище, у якому можливе передавання інформаційних сигналів у вигляді електричних, світлових та інших імпульсів.
Швидкість передавання даних в комп’ютерних мережах визначається як кількість двійкових розрядів, що передаються через певне середовище за одиницю часу.
Мережний інтерфейс – це обладнання, призначене для підключення комп’ютера або іншого пристрою до локальної мережі
Модем – це пристрій, що застосовується для підключення комп’ютерів до глобальних мереж
Точка безпроводного доступу функціонує так само, як концентратори (передає одержані дані всім підключеним до нього пристроям.
Програмне забезпечення мереж.
В однорангових мережах у комп’ютерів немає чіткої спеціалізації щодо підтримки певної мережної служби.
У клієнт-серверних мережах підтримку мережних служб здійснюють сервери. Для цього на них установлюють серверні операційні системи та спеціалізоване програмне забезпечення.
Залежно від того, яку роботу виконують сервери, виділяють різні їхні ролі.
Файловий сервер
Поштовий сервер
Сервер баз даних
Сервер друку
На клієнтах (робочих станціях) установлюють настільні операційні системи та прикладне програмне забезпечення, необхідне користувачеві для виконання завдань і доступу до серверних служб.
Поняття робочої групи, домену, користувача й сеансу користувача; вхід у локальну мережу.
Обліковий запис користувача – це об’єкт, що містить відомості, необхідні для ідентифікації користувача під час його входу до системи.
В одноранговій мережі облікові записи зберігаються на кожному комп’ютері.
Робоча група – це логічна група комп’ютерів однорангової мережі.
У клієнт-серверній мережі облікові записи користувачів, а також інформація про інші об’єкти мережі можуть зберігатися централізовано.
Домен – це логічне об’єднання комп’ютерів і ресурсів клієнт-серверної мережі під одним іменем.
Підсумок уроку.
Поясніть, як вплине на роботуздатність кожної із зображених на рисунках мереж вихід із ладу закресленого компонента.
Домашнє завдання.
розд.16-17, запитання до розділів.