Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
9консп / 9.doc
Скачиваний:
63
Добавлен:
23.02.2016
Размер:
19.82 Mб
Скачать

Урок №25

Тема: Форматування шрифтів і абзаців. Практична робота № 9. Введення, редагування й форматування тексту.

Мета:

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

робоча область

панель інструментів

рядок меню

згортання вікна

введення тексту

зберігання тексту

перегляд тексту

очищення форматів

надсилання документа на друк

форматування тексту

зміна розмірів вікна

зміна назви документа

розгортання вікна

перегляд довідки

зберігання документа

Урок №26

Тема: Пошук та автоматична заміна текстових фрагментів. Робота з кількома документами. Практична робота № 10. Робота з текстовими фрагментами.

Мета:

Обладнання та матеріали:

Хід уроку Урок №27

Тема: Поняття комп’ютерної графіки. Растрові й векторні зображення та їх властивості. Колірні системи. Призначення та класифікація засобів обробки графічних даних. Формати графічних файлів. Засоби перегляду зображень та перетворення графічних форматів.

Мета:

  • дати основні поняття комп’ютерної графіки, призначення та класифікацію засобів обробки графічних даних; дати поняття колірних схем;

  • розвивати практичні навички учнів розрізняти векторну та растрову графіку, визначати формати графічних файлів та програми у яких були створені дані малюнки;

  • виховувати інформаційну культуру учнів та зацікавленість до предмета.

Обладнання та матеріали: кошик

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. «Кошик знань»

Учні записують на аркушах поняття, які вони вивчили за тему «Текстовий процесор» і кидають до кошика. Потім учитель зачитує, а учні узагальнюють почуте та виправляють помилки у записах.

  1. Гра «Комп’ютер»

Ви – суперкористувач ПК. Вам необхідно купити або обновити ваш ПК. Які елементи ПК ви придбаєте за умови, що кошти вас не обмежують. Поясніть свій вибір.

  1. Вивчення нового матеріалу

  1. Мотивація навчальної діяльності

Перед вами стоїть завдання: на урок історії, біології чи хімії вам необхідно малюнок, який знаходиться у підручнику перенести на аркуш паперу так, щоб деякі частини цього малюнка залишились, а деякі потрібно прибрати. Які апаратні засоби ви для цього використаєте? А яку (які) програму (програми) ви для цього використаєте?

  1. Оголошення теми і мети уроку

  2. Ознайомлення з новим матеріалом

  1. Основні поняття комп’ютерної графіки

  • Застосування комп’ютерної графіки: виконання проектно-конструкторських розробок, виконання поліграфічних робіт, створення продуктів рекламної індустрії, створення заставок та спец ефектів для кіно та телебачення, моделювання та дизайн.

  • Напрями створення, розвитку й використання засобів комп’ютерної графіки: ділова графіка, ілюстрована графіка, наукова графіка, інженерна графіка, картографія, образотворче мистецтво, реклама, видавнича діяльність.

  • Комп’ютерна графіка – це зображення, які створюються, редагуються й відображаються засобами обчислювальної техніки.

  • Напрямки опрацювання графічних даних: розпізнавання образів, опрацювання зображень, комп’ютерна (машинна) графіка.

  1. Апаратні засоби для комп’ютерної графіки

  • Режими опрацювання графіки: робота з малюнком (малювання), вибір і настроювання інструмента, вибір робочих кольорів, робота з зовнішніми пристроями.

  • Апаратне (технічне) забезпечення: системний блок, монітор, клавіатура, маніпулятори, пристрої зовнішньої пам’яті комп’ютера, периферійні пристрої (принтер, плоттер, сканер)

  • Монітори

  • Сканери

  • Принтери

  1. Способи подання графічних даних

  • Види комп’ютерної графіки: растрова та векторна

  • Характеристики графічних об’єктів

  • Растровий спосіб подання зображень

  • Векторний спосіб подання даних

  • Фрактальний спосіб подання графічних даних

  1. Зберігання графічних зображень

  • Важливі аспекти для вибору формату: поширеність формату, підтримувані типи растрових (точкових) зображень, підтримувані колірні моделі повно колірних зображень, можливість зберігання додаткових даних, можливість збереження векторної (об’єктної) графіки, можливість стискання даних, спосіб стиснення.

  • Формати графічних файлів

  1. Параметри зображень та системи кольорів у комп’ютерній графіці

  • Найважливіші показники якості зображень: чіткість, контрастність, яскравість, кольорова гама, кількість передавання кольорів, точність передавання кольорів.

  • Основні параметри комп’ютерного зображення: реальний розмір зображення, глибина кольору, система кольорів, розмір файла зображення

  • Палітра кольорів – це таблиця даних, у якій зберігаються дані про те, яким кодом закодовано певний колір

  • Палітра зображень – це набір кольорів, які використано у зображенні.

  • Екранна колірна палітра – це набір кольорових комірок, розташованих у певному вікні на екрані монітора і які використовуються для призначення графічним об’єктом певних кольорів.

  • Способи кодування кольору

  • Індексна палітра

  • Фіксована палітра

  • Безпечна палітра

  • Колірні моделі – це спосіб математичного опису кольору та яскравості точкового елемента зображення

  1. Підсумок уроку

Гра «Відповідність»

  1. З’єднайте лініями типи комп’ютерної графіки з їхніми властивостями:

  1. Укажіть, який формат графічних файлів jpeg, bmp, tiff, gif у якому випадку потрібно вибрати для збереження зображення:

  • Зображення містить багато однорідних заливок

  • Зображення має фотографічну якість

  • Зображення розміщуватиметься в Інтернеті

  • Зображення є сканованим малюнком

  • Растрове зображення імпортується у векторну програму

  1. Домашнє завдання

Розд. 26