Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
9консп / 9.doc
Скачиваний:
50
Добавлен:
23.02.2016
Размер:
19.82 Mб
Скачать

Урок №30

Тема: Робота в середовищі редактора растрової графіки: виділення фрагментів малюнку, їх переміщення та копіювання. Створення текстових написів. Настроювання кольору. Практична робота № 11. Створення растрових зображень. (продовження)

Мета:

Обладнання та матеріали:

Хід уроку

Урок №31

Тема: Принципи побудови й обробки векторних зображень. Засоби графічного редактора, вбудованого у середовище офісних програм; створення простих векторних зображень. Інструменти малювання. Малювання геометричних фігур. Операції з об’єктами. Зафарбування об’єктів, встановлення параметрів заливки.

Мета:

Обладнання та матеріали:

Хід уроку

Урок №32

Тема: Створення малюнків з кривих і ламаних. Додавання тексту до графічних зображень та його форматування. Багатошарові зображення, керування розміщенням об’єктів за шарами. Вирівнювання й групування об’єктів.

Мета:

  • ознайомити учнів із можливістю створення малюнків із кривих та ламаних; навчити додавати текст до графічних зображень та форматувати його; навчити створювати багатошарові зображення у векторному графічному редакторі, розміщати об’єкти за шарами, вирівнювати й групувати об’єкти;

  • розвивати практичні навички роботи з векторним графічним редактором;

  • виховувати наполегливість при створенні малюнків у векторному графічному редакторі.

Обладнання та матеріали: текстовий процесор MS Word, презентація «Урок 32»

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Гра «Так чи ні»

Укажіть, яких параметрів не може мати векторний графічний об’єкт:

  • координат розташування на площині малюнка;

  • радіуса;

  • контура;

  • розмірів по горизонталі та вертикалі;

  • кольору заливки;

  • кольору окремих пікселів.

Укажіть, які дії не можна виконувати з векторними графічними об’єктами:

  • створювати;

  • переміщувати;

  • копіювати;

  • видаляти;

  • змінювати колір заливки;

  • редагувати фрагменти об’єкта;

  • нахиляти;

  • стискати;

  • розтягувати;

  • дзеркально відображувати;

  • додавати тінь.

  1. Фронтальне опитування

  • Що таке векторне зображення?

  • Чим векторний метод побудови зображень відрізняється від растрового?

  • Які векторні графічні редактори ви знаєте?

  1. Вивчення нового матеріалу

  1. Мотивація навчальної діяльності

Ми згадали, що параметри векторного графічного об’єкта визначають його розміри, розташування на площині чи у просторі, зовнішній вигляд контуру об’єкта та заливки його внутрішньої області. «Від форматувати об’єкт» - означає підібрати значення його параметрів.

  1. Оголошення теми і мети уроку

  2. Ознайомлення з новим матеріалом

  • Створення малюнків з кривих і ламаних.

  • Додавання тексту до графічних зображень та його форматування.

  • Багатошарові зображення, керування розміщенням об’єктів за шарами.

  • Вирівнювання й групування об’єктів.

  1. Практична робота

  1. Повторення правил ТБ

  2. Робота з комп’ютером

Виконати пейзаж (стр.303), використовуючи об’єднання об’єктів в один малюнок, добавити текст «Запрошуємо на відпочинок!»

  1. Релаксація

  1. Підсумок уроку

  1. «Відповідність»

Назвіть вкладку вікна Формат авто фігури, яку потрібно вибрати для виконання зазначеної дії:

  • змінити товщину контуру; (Цвета и линии)

  • пропорційно збільшити ширину і висоту; (Размер)

  • змінити положення на полотні; (Положение)

  • зробити заливку прозорою; (Цвета и линии)

  • повернути фігуру на певний кут. (Размер)

  1. Оцінювання учнів

  1. Домашнє завдання

Розд.31-32, підготуватися до практичної роботи №12

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.