- •Урок №1
- •Хід уроку
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •1) Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- •2) Оцінювання учнів
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •Порівняльна характеристика зовнішніх пристроїв пам’яті
- •Критерії самооцінки учня
- •Оцініть за 4-бальною шкалою свою роботу на уроці
- •Урок №5
- •Хід уроку
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •1) Мотивація навчальної діяльності
- •Урок №7
- •Хід уроку
- •Урок №8
- •Хід уроку
- •Урок №9
- •Хід уроку
- •Урок №10
- •Хід уроку
- •Урок №11
- •Хід уроку
- •Урок №12
- •Хід уроку
- •Урок №18
- •Хід уроку
- •Урок №19
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •VI.Домашнє завдання
- •Урок №20
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок №22
- •Хід уроку
- •Урок №25
- •Хід уроку
- •Урок №26
- •Хід уроку Урок №27
- •Хід уроку
- •Урок №28
- •Хід уроку Урок №29
- •Хід уроку
- •Урок №30
- •Хід уроку
- •Урок №33
- •Хід уроку
- •Урок №34
- •Хід уроку Урок №35
- •Хід уроку
Урок №28
Тема: Джерела й параметри растрових зображень. Поняття про роздільну здатність, глибину кольору та їх зв’язок з якістю растрових зображень.
Мета:
Обладнання та матеріали:
Хід уроку Урок №29
Тема: Робота в середовищі редактора растрової графіки: робота з файлами, використання інструментів малювання. Практична робота № 11. Створення растрових зображень.
Мета:
навчити учнів працювати з файлами, використовувати інструменти малювання растрового графічного редактора;
розвивати практичні навички створення растрових зображень;
виховувати дбайливе ставлення до комп’ютера, зацікавленість у предметі.
Обладнання та матеріали: графічний редактор Paint, підручники, зошити
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань
«Відповідність»
На зображенні вікна графічного редактора Paint, позначте його елементи номерами, під якими їх подано у таблиці праворуч.
З’єднайте лініями призначення засобів програми Paint з відповідними елементами на зображенні її вікна
«Лови помилку»
Знайдіть помилки у таблиці та виправте їх шляхом встановлення відповідності (з’єднайте) між графічним форматом, що записаний у першому стовпчику таблиці, і поданим у другому стовпчику описом призначення графічних даних.
Формат |
Опис |
BMP
|
Призначений для зберігання зображень, що стискаються без втрати якості |
GIF
|
Призначений для зберігання зображень, характеристики яких можна налаштовувати за допомогою спеціальних програм |
LPG
|
Призначений для зберігання малюнків фону, піктограм та інших растрових зображень. Бітова карта |
TIFF
|
Призначений для зберігання малюнків, призначених переважно для передавання мережею. Файл у такому форматі займає менше дискового простору за рахунок використання ефективного алгоритму стискання графічних даних, але без втрат у колірній гамі малюнка |
PNG
|
Призначений для зберігання малюнків, що призначені переважно для передавання мережею. Файл у такому форматі займає менше дискового простору за рахунок використання ефективного алгоритму стискання графічних даних, однак можливі втрати у колірній гамі малюнка |
Вивчення нового матеріалу
Мотивація навчальної діяльності
Інструменти програми Paint імітують процес малювання від руки і без відповідних навичок та планшета для малювання не дуже легкі у використанні. Як спростити створення малюнка в Paint? Які для цього необхідні інструменти?
Оголошення теми і мети уроку
Ознайомлення з новим матеріалом
Створення написів та ліній
Створення замкнених фігур
Розфарбування малюнка
Практична робота
Повторення правил ТБ
Робота з комп’ютером
Запропонувати учням почати виконання практичної роботи №11 «Озеро». Намалювати озеро, на якому плаває (плавають) лебеді, а в очереті сидить (сидять) жаба (жаби). Практична робота розділена на дві частини. В першій частині необхідно намалювати озеро та лебедя, в другій частині (наступний урок) потрібно намалювати жібу та прикрасити малюнок дрібними елементами.
Релаксація
Підсумок уроку
Виконання тестових завдань
«Кошик знань»
Оцінювання учнів
Домашнє завдання