
- •Урок №1
- •Хід уроку
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •1) Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- •2) Оцінювання учнів
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •Порівняльна характеристика зовнішніх пристроїв пам’яті
- •Критерії самооцінки учня
- •Оцініть за 4-бальною шкалою свою роботу на уроці
- •Урок №5
- •Хід уроку
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •1) Мотивація навчальної діяльності
- •Урок №7
- •Хід уроку
- •Урок №8
- •Хід уроку
- •Урок №9
- •Хід уроку
- •Урок №10
- •Хід уроку
- •Урок №11
- •Хід уроку
- •Урок №12
- •Хід уроку
- •Урок №18
- •Хід уроку
- •Урок №19
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •VI.Домашнє завдання
- •Урок №20
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок №22
- •Хід уроку
- •Урок №25
- •Хід уроку
- •Урок №26
- •Хід уроку Урок №27
- •Хід уроку
- •Урок №28
- •Хід уроку Урок №29
- •Хід уроку
- •Урок №30
- •Хід уроку
- •Урок №33
- •Хід уроку
- •Урок №34
- •Хід уроку Урок №35
- •Хід уроку
1) Інтерактивна вправа «Мікрофон»
На момент переходу до третього ступеня освіти перед вами постає важливе життєве завдання – вибір профілю подальшого навчання, а разом з ним – способу життя. Навчання повинно забезпечувати сприятливі умови для творення особистості як майбутнього представника певної професії, забезпечити оволодіння учнем необхідних для подальшого успішного професійного навчання знань, вмінь та навичок, тому сьогодні давайте підсумуємо: «Комп’ютер у моїй майбутній професіній діяльності…»
2) Оцінювання учнів
Домашнє завдання.
Розд. 2, стр.20-27, підготувати «Шпаргалку»
Урок №3
Тема: Типова архітектура персонального комп’ютера. Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації. Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері. Навчальна практична робота № 1. Робота з клавіатурним тренажером.
Мета:
дати поняття про типову архітектуру персонального комп’ютера, призначення структурних компонентів персонального комп’ютера;
навести приклади пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації;
сприяти розвитку творчої активності учнів, інтересу вивчення предмету;
розвивати акуратного та дбайливого ставлення до технічних засобів.
Обладнання та матеріали: презентація «Урок3», кросворд, підручник «Інформатика 9 клас»
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань.
Гра «Лови помилку!»
Вчитель зачитує означення, де допущено помилку. Завдання: визначити цю помилку.
Інформаційною системою називають сукупність взаємопов’язаних засобів, які здійснюють роботу комп’ютера (зберігання та обробку інформації).
Інформаційна технологія — це технологія організації роботи комп’ютера (інформаційної системи або взаємодії кількох інформаційних систем).
Інформатика – галузь людської діяльності, пов’язана зі здійсненням інформаційних процесів (за допомогою комп’ютерних засобів).
Інформатика — це отримання, обробляння, подавання та зберігання інформації. (сукупність наук, пов’язаних з отриманням, оброблянням, подаванням та зберіганням інформації)
Інформаційна культура – прояв культури особистості у сфері написання програм (використання інформаційних технологій).
Інформатична компетентність – сукупність знань, навичок та вмінь, необхідних для роботи за комп’ютером (ефективного використання комп’ютерних інформаційних технологій і систем).
Програмне забезпечення — програма (інформація), що визначає поведінку інформаційної системи.
Апаратне забезпечення – комплекс програмних (технічних) засобів, необхідних для функціонування інформаційної системи
Існує 4 (5) етапи розвитку та сфери застосування інформаційних технологій
Вивчення нового матеріалу.
Мотивація навчальної діяльності
Навряд чи серед вас знайдеться людина, яка б жодного разу не бачила комп’ютера, та чи всі знають, що в нього всередині, й чи можуть розповісти, на яких принципах ґрунтується його робота?
Уявіть собі, що ви вирішили придбати собі комп’ютер. Які ваші дії?
Запрошувати людину, яка б добре зналася у комп’ютерах зараз коштує грошей. А чи можете ви самі визначити технічні характеристики комп’ютера?
Ось наприклад, вам у магазині запропонували комп’ютери з такими характеристиками:
2GHg CPU\512 MB RAM\100 GB HDD\TFT 17”-19”\FDD\DVD-R\RW
3GHg CPU(Intel Centrino DUO)\2-4 GB RAM\200 GB HDD\17”\FDD\DVD-R\RW
3GHg CPU(Intel Centrino DUO або більше)\4 MB RAM\500 GB HDD\TFT 19”\FDD\DVD-R\RW
Який комп’ютер вибрали б ви? Чому?
Оголошення теми та мети уроку
Сьогодні ми з вами пригадаємо ті знання, які отримали у 7 класі і доповнимо їх новими з теми «Типова архітектура персонального комп’ютера. Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації.»
Актуалізація базових знань з теми «Основні модулі комп’ютера»
Гра «Визнач пристрій»
За описом та призначенням пристроїв комп’ютера визначте їхні назви:
до нього підключають основні компоненти: пристрої введення-виведення та додаткові пристрої;
призначений для опрацювання даних і керування роботою всіх інших пристроїв комп’ютера;
на ній містяться роз’єми (слоти) для встановлення процесора, модулів пам’яті, відео карти, підключення накопичувачів, клавіатури, мишки, сканера тощо, а також контролери – мікросхеми, які використовуються для керування роботою цих пристроїв;
пристрої, які дають можливість вводити до комп’ютера зображення з паперу чи іншої плоскої поверхні. За допомогою спеціальних програм ці пристрої дають можливість розпізнавати текст у введеному малюнку;
пристрій для обміну даними з іншими комп’ютерами через телефонну мережу.
Визначте назви зображених на малюнку пристроїв комп’ютера та їх призначення. Назвіть пристрої, які входять до обов’язкового комплекту ПК.
Вивчення нового матеріалу
Термін «комп’ютер» спочатку означав людину, яка виконує обчислення. Зараз так називають машини, хоча сучасні комп’ютери виконують багато завдань, безпосередньо не пов’язаних із математикою.
Комп’ютер – програмований електронний пристрій, який приймає дані, обробляє їх, відображує результати у вигляді інформаційних повідомлень і за потреби зберігає дані для їх подальшого використання.
Можливість використання вказаних процесів є основною властивістю комп’ютерів. Проте кожен із них виконує всі чотири процеси.
Типова архітектура персонального комп’ютера.
Джон фон Нейман
(1903-1957)
Використовуючи ідеї Беббіджа, у 1946 році цей американський математик сформулював загальні принципи, щодо побудови комп’ютера, аби він був універсальним та ефективним пристроєм для виконання обчислень та логічних операцій.
Робота фон-нейманівської машини ґрунтується на таких принципах:
Інформація кодується у двійковій формі та поділяється на порції, які називають словами.
Алгоритм, згідно з яким має діяти машина, подається як послідовність керуючих слів, які називають командами.
Сукупність команд, що кодує алгоритм, називається програмою. Програми та дані зберігаються в одній пам’яті.
Структурно пам’ять складається з пронумерованих комірок.
Арифметичні та логічні операції виконує АЛП, а які саме це операції – визначає пристрій керування.
Пристрій керування та АЛП зазвичай об’єднують в один, який називають центральним процесором.
Центральний процесор читає команди з пам’яті та визначає, які дії слід виконувати. Обробка інформації згідно з алгоритмом зводиться до послідовного виконання команд у порядку, однозначно визначеному програмою.
Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації.
Давайте згадаємо, які пристрої введення та виведення інформації ви знаєте?
Дайте характеристику кожному із них.
Практична робота.
Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері.
Настав час безпосередньої роботи за комп’ютером, а відтак настав час згадати правила, яких потрібно дотримуватися під час занять у кабінеті інформатики.
Відкрийте підручник на стр. 60, прочитайте ці правила.
«Опитування ланцюжком»
Навчальна практична робота № 1. Робота з клавіатурним тренажером.
Перед початком роботи учні повинні ознайомитися з теоретичним матеріалом (підручник стр. 61-2). Після чого розпочинають роботу з клавіатурним тренажером «Stamina»
Підсумок уроку.
Гра «Комп’ютер»
Які з перелічених пристроїв можна вважати комп’ютерами: пральна машина, що виконує прання за однією з 10 програм; програмований калькулятор; мобільний телефон, на який можна завантажувати ігри; МР3-плеєр; DVD-плеєр; електронний годинник із будильником; рахівниця.
Розгадати кросворд
Оцінювання учнів
Домашнє завдання.
Підручник стр. 34-35, 38-43, 55-59. Зробити доповідь на теми «Принтери» та «Відео система комп’ютера»