
- •Урок №1
- •Хід уроку
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •1) Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- •2) Оцінювання учнів
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •Порівняльна характеристика зовнішніх пристроїв пам’яті
- •Критерії самооцінки учня
- •Оцініть за 4-бальною шкалою свою роботу на уроці
- •Урок №5
- •Хід уроку
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •1) Мотивація навчальної діяльності
- •Урок №7
- •Хід уроку
- •Урок №8
- •Хід уроку
- •Урок №9
- •Хід уроку
- •Урок №10
- •Хід уроку
- •Урок №11
- •Хід уроку
- •Урок №12
- •Хід уроку
- •Урок №18
- •Хід уроку
- •Урок №19
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •VI.Домашнє завдання
- •Урок №20
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок №22
- •Хід уроку
- •Урок №25
- •Хід уроку
- •Урок №26
- •Хід уроку Урок №27
- •Хід уроку
- •Урок №28
- •Хід уроку Урок №29
- •Хід уроку
- •Урок №30
- •Хід уроку
- •Урок №33
- •Хід уроку
- •Урок №34
- •Хід уроку Урок №35
- •Хід уроку
Урок №11
Тема: Використання автономної та онлайнової довідки операційної системи. Пошук інформації на комп’ютері. Практична робота № 4. Пошук інформації на комп’ютері.
Мета:
сформувати уміння та навички пошуку інформації засобами автоматизованого пошуку інформації на комп’ютері; ознайомитись із панеллю Помічника пошуку і її можливостями; навчитись формулювати критерії пошуку та визначати область пошуку; вивчити функції знаків підстановки; навчитись працювати із автономною та онлайновою довідкою операційної системи; ознайомитись з можливостями звертатися до служби технічної підтримки виробників операційної системи та прикладного програмного забезпечення;
сприяти розвитку логічного мислення, уміння планувати послідовність дій для досягнення поставленої мети та застосовувати раніше отримані знання під час вивчення нового матеріалу;
виховувати зацікавленість предметом.
Обладнання та матеріали: завдання для тесту, підручники, картки до гри «Відповідність»
Хід уроку
Організаційний момент
Привітання, перевірка підготованості учнів до уроку, перевірка присутності.
Актуалізація опорних знань
Дайте відповіді на тести:
Які властивості має файл?
назва;
розширення;
місце збереження;
обсяг;
наявність ярликів до файла;
дата та час створення.
Поставте у відповідність запропонованим розширенням тип файла:
Графічне зображення
Звуковий файл
Текстовий документ
Програма
Відеофайл
txt
bmp
exe
avi
wav
Визначте правильну послідовність дій, які потрібно виконати, щоб визначити обсяг вільного місця на дискеті
У діалоговому вікні Диск 3,5 (А) - Властивості на вкладниці Загальні переглянути область Доступно.
Клацнути правою клавішею мишки на значку Диск 3,5 (А).
Відкрити системну папку Мій комп’ютер.
Натиснути кнопку Ок.
У контекстному меню вибрати вказівку Властивості.
___________________________________________
Файли можуть мати однакові назви, якщо вони:
мають різні розширення
зберігаються в різних папках
зберігаються на різних дисках
Імена яких дисків завжди позначають вказаними літерами?
А: - гнучкий диск (дискета)
С: - жорсткий диск
Е: - оптичний диск
F: - флеш-пам’ять
Визначте послідовність дій для копіювання файла з однієї папки в іншу за допомогою буфера обміну
Вибрати вказівку Правка/Вставити у вікні папки.
З контекстного меню вибрати вказівку Копіювати.
Відкрити вікно папки, що містить потрібний файл.
Клацнути на файлі правою кнопкою миші.
Відкрити вікно папки, до якої треба скопіювати файл.
___________________________________________
Вивчення нового матеріалу
Мотивація навчальної діяльності
Вчитель повідомляє учням, що тема уроку записана у файлі, але він «забув», де саме зберігається цей файл. Якщо пошукати файл у програмі Провідник – переглянути кореневі каталоги і кілька підкаталогів, стає зрозуміло, що таким способом знайти інформацію досить складно. Саме для таких ситуацій призначений Помічник з пошуку.
Оголошення теми та мети уроку
Ознайомлення з новим матеріалом
Засіб пошуку інформації на комп’ютерах: Пуск – Найти.
Пошук файлів і папок
Критерії та область пошуку
Використання знаків підстановки: * - замінює довільну кількість символів, ? – один символ.
Використання довідкової системи
Центр довідки та підтримки
Пошук потрібних тем довідки
Інтерактивна підтримка через Інтернет
Одержання довідкової інформації в діалоговому вікні
Практична робота
Повторення правил ТБ (опитування ланцюжком)
Робота з комп’ютером (завдання у підручнику стр. 120-124)
Релаксація (виконання вправ із папки «Релаксація»)
Підсумок уроку
Гра «Відповідність»
Перед вами картки із критеріями пошуку файлів. Перемістіть відповідно до критеріїв пошуку його результат.
Критерії пошуку: ?.bmp, wav, a.*
Результат пошуку: 1.bmp, a.bmp, fon.bmp, song1.wav, s.wav, wav.doc, a.doc, a1.txt, alpha
Оцінювання учнів
Домашнє завдання
Розд. 11, дати відповіді на контрольні запитання на стр.125.