
- •Хід уроку
- •1. «Райдуга»
- •2. «Наведи порядок у своїх знаннях»
- •1 3 2
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •1. Гра «Аукціон»
- •2. «Кошик знань»
- •Хід уроку
- •1. «Кошик запитань».
- •2. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Поет»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Відповідність»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Бараняча голова»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Відповідність»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Текстовий процесор»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Урок 10
- •Хід уроку
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •1. Гра «Стиль»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Урок 13
- •Хід уроку
- •1. Гра «Відповідність»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Урок 14
- •Хід уроку
- •І варіант
- •Іі варіант
- •Ііі варіант
- •IV варіант
- •V варіант
- •Урок 15
- •Хід уроку
- •1) Гра «Поняття»
- •2) «Кошик знань»
- •3) Оцінювання учнів.
- •Урок 16
- •Хід уроку
- •1) Гра «Поняття»
- •2) «Кошик знань»
- •3) Оцінювання учнів.
- •Урок 17
- •Хід уроку
- •1) Гра «Комірка»
- •2) «Кошик знань»
- •3) Оцінювання учнів.
- •Функції електронних таблиць Сфери використання ет
- •Урок 18
- •Хід уроку
- •1) Гра «Комірка»
- •2) «Кошик знань»
- •3) Оцінювання учнів.
- •Урок 19
- •Хід уроку
- •1) «Кошик знань»
- •2) Оцінювання учнів.
- •Урок №20
- •Хід уроку
- •Урок №22
- •Хід уроку
- •Урок №23
- •Хід уроку
- •Урок №23
- •Хід уроку
- •Урок №25
- •Хід уроку
- •Урок №29
- •Хід уроку
- •Урок №30
- •Хід уроку
- •Урок №31
- •Хід уроку
- •Урок №32
- •Хід уроку
Урок №30
Тема: Поняття миттєвого повідомлення. Обмін миттєвими повідомленнями: принципи функціонування служби, огляд популярних програм. Реєстрація в службі обміну миттєвими повідомленнями. Створення й ведення списку контактів, надсилання текстових, графічних та відео повідомлень.
Мета:
дати поняття миттєвого повідомлення, охарактеризувати принципи функціонування служби, зробити огляд популярних програм;
розвивати практичні навички реєстрації в службі обміну миттєвими повідомленнями, створювати й вести списки контактів, надсилати текстові, графічні та відеоповідомлення;
виховувати навички самостійності в роботі, працьовитість, пошану до науки.
Обладнання та матеріали: програма створення миттєвих повідомлень, кошик,
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Учні повинні:
пояснювати:
поняття миттєвого повідомлення;
принцип функціонування служби обміну миттєвими повідомленнями;
правила етикету інтерактивного спілкування;
наводити приклади:
програм обміну миттєвими повідомленнями;
інтерактивних чатів;
вміти:
реєструватися у службі обміну миттєвими повідомленнями;
завантажувати та встановлювати програму обміну миттєвими повідомленнями;
отримувати ідентифікаційний номер у програмі обміну миттєвими повідомленнями;
настроювати параметри облікового запису в програмі обміну миттєвими повідомленнями;
запускати на виконання та завершувати роботу з програмою обміну миттєвими повідомленнями;
знаходити співрозмовників і запрошувати їх до мережі обміну миттєвими повідомленнями;
керувати списком контактів;
надсилати й отримувати повідомлення;
надсилати й отримувати файли в програмі обміну миттєвими повідомленнями;
використовувати панель додаткових можливостей програми обміну миттєвими повідомленнями;
реєструватися й спілкуватися в чаті;
Хід уроку
Організаційний момент
Вивчення нового матеріалу
Мотивація навчальної діяльності
Ані електронна, ані звичайна пошта не можуть замінити живого спілкування між людьми, і важко не погодитися з висловлюванням польського письменника Я.Курека про те, що «чим кращі засоби спілкування, тим далі людина від людини». Однак, з іншого боку, тільки Інтернет дає змогу обмінюватися повідомленнями в режимі реального часу, проводити відео конференції зі співрозмовниками, що перебувають на інших континентах, і навіть дає можливість, не залишаючи домівки, знаходити нових друзів та однодумців. Допомагають у цьому служби миттєвого передавання повідомлень і чати.
Оголошення теми і мети уроку
Ознайомлення з новим матеріалом
Чати (невимушено розмовляти, балакати) – це спеціальні онлайнові служби, що дають змогу обмінюватися повідомленнями в режимі реального часу. Найпопулярнішими сьогодні є так званні веб-чати (chat.meta.ua, chat.gala.net), для спілкування в яких потрібно тільки браузер.
Принцип роботи в чаті: відкрити у браузері відповідну сторінку, увести унікальне ім’я (нік) і пароль, вибрати «кімнату» або «дискусійну групу» або «приват».
Етикет спілкування в чатах: внести ім’я у спеціальний список для відключення від спілкування («ігнор»). За спілкуванням слідкує адміністратор, який може позбавити права входу в чат.
Інтерактивний чат: текстовий(1), графіка та тривимірна анімація(2) Для (2) необхідно встановити відповідну віртуальну програму-машину Java.
Служба передавання миттєвих повідомлень – користувачу надають певний унікальний номер, який ідентифікує його особу. Першою загальнодоступною службою передавання миттєвих повідомлень стала ICQ («я шукаю тебе», 1996 р.)
Огляд програми Windows Messenger: завантаження, запуск, робота в локальній мережі, робота у глобальній мережі
Практична робота
Повторення правил ТБ
Навчальна практична робота
Завантажити програму Windows Messenger
Зв’язатися зі всіма комп’ютерами локальної мережі
Надіслати повідомлення різного характеру своїм однокласникам
Релаксація
Підсумок уроку
«Кошик знань»
Оцінювання учнів
Домашнє завдання