- •Хід уроку
- •1. «Райдуга»
- •2. «Наведи порядок у своїх знаннях»
- •1 3 2
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •1. Гра «Аукціон»
- •2. «Кошик знань»
- •Хід уроку
- •1. «Кошик запитань».
- •2. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Поет»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Відповідність»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Бараняча голова»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Відповідність»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Текстовий процесор»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Урок 10
- •Хід уроку
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •1. Гра «Стиль»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Урок 13
- •Хід уроку
- •1. Гра «Відповідність»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Урок 14
- •Хід уроку
- •І варіант
- •Іі варіант
- •Ііі варіант
- •IV варіант
- •V варіант
- •Урок 15
- •Хід уроку
- •1) Гра «Поняття»
- •2) «Кошик знань»
- •3) Оцінювання учнів.
- •Урок 16
- •Хід уроку
- •1) Гра «Поняття»
- •2) «Кошик знань»
- •3) Оцінювання учнів.
- •Урок 17
- •Хід уроку
- •1) Гра «Комірка»
- •2) «Кошик знань»
- •3) Оцінювання учнів.
- •Функції електронних таблиць Сфери використання ет
- •Урок 18
- •Хід уроку
- •1) Гра «Комірка»
- •2) «Кошик знань»
- •3) Оцінювання учнів.
- •Урок 19
- •Хід уроку
- •1) «Кошик знань»
- •2) Оцінювання учнів.
- •Урок №20
- •Хід уроку
- •Урок №22
- •Хід уроку
- •Урок №23
- •Хід уроку
- •Урок №23
- •Хід уроку
- •Урок №25
- •Хід уроку
- •Урок №29
- •Хід уроку
- •Урок №30
- •Хід уроку
- •Урок №31
- •Хід уроку
- •Урок №32
- •Хід уроку
Урок №22
Тема: Практична робота №8 «Аналіз даних за допомогою функцій табличного процесора»
Мета:
Домогтися засвоєння знань, які стосуються загального вигляду і правил виконання умовної функції, використання їх під час розв’язування задач; повторити логічні вирази і особливості їх запису в ЕТ;
розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, мовлення й увагу учнів, формувати інформаційну культуру і потребу здобуття знань;
виховувати навички самостійності в роботі, працьовитість, пошану до науки.
Обладнання та матеріали: ЕТ, кошик,
Тип уроку: комбінований
Учні повинні:
наводити приклади:
математичних, статистичних, логічних, текстових і фінансових функцій табличного процесора;
вміти:
знаходити в таблиці дані, що відповідають довільним критеріям, побудованим за допомогою логічних функцій «І» та «АБО»;
визначати підсумкові характеристики для табличних даних;
застосовувати основні математичні, статистичні, логічні, текстові й фінансові функції для аналізу й обробки даних;
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
«Лови помилку»
Виправте помилки у формулах:
=СУММ(В2,В3)
=МАКС(В2.В13)
=ABS(В2:В3)
=КОРЕНЬ(В2;В3)
Фронтальне опитування
Які правила запису функцій в ЕТ?
Що таке вкладена функція?
Як ввести функцію до формули за допомогою майстра функцій?
Чи можна записати функцію вручну?
Назвіть найпростіші способи обчислення суми комірок.
На які категорії поділяються вбудовані функції?
Що таке значення помилки? Які бувають значення помилок?
Практична робота
Повторення правил ТБ
Практична робота
У таблиці «Заробітна плата» добавити колонку «Працює з», у якій ввести дату, з якої працює на підприємстві працівник. У колонці «Стаж» створити автоматичне підрахування стаж, використовуючи функції ГОД(А) та СЕГОДНЯ():
Сьогоднішня дата – Дата з комірки «Працює з»
(=ГОД(СЕГОДНЯ())-ГОД(А))
У колонці «Вислуга років» ввести формулу підрахунку необхідності доплати, використовуючи логічну функцію ЕСЛИ:
Якщо в комірці «Стаж» 10 та більше років, то нарахувати доплату у 10%, інакше – нічого не доплачувати
(=ЕСЛИ(B1>9;А*В;0))
Релаксація
Підсумок уроку
«Кошик знань»
Оцінювання учнів
Домашнє завдання
Урок №23
Тема: Проміжні підсумки та зведені таблиці. Автоматизоване вибирання даних із таблиць. Умовне форматування даних.
Мета:
ввести поняття проміжних підсумків, зведених таблиць та умовного форматування даних; охарактеризувати автоматизоване вибирання даних із таблиць;
розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, мовлення й увагу учнів, формувати інформаційну культуру і потребу здобуття знань;
виховувати навички самостійності в роботі, працьовитість, пошану до науки.
Обладнання та матеріали: ЕТ, кошик,
Тип уроку: комбінований
Учні повинні:
описувати:
призначення зведених таблиць і засобів знаходження проміжних підсумків, а також відмінність між ними;
послідовність дій для автоматизованої вибірки значень з одного стовпця таблиці за значеннями іншого стовпця;
призначення і методику умовного форматування даних;
вміти:
виконувати умовне форматування даних.