Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
10 / 10.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
23.02.2016
Размер:
1.32 Mб
Скачать

1. Гра «Текстовий процесор»

Порівняйте властивості векторних зображень, намальованих засобами програми Microsoft Word, та зображень, вставлених у документ, і запишіть номери застосованих до них ефектів в одному з кіл або на перетині кіл, якщо ефекти можна застосувати до зображень обох типів.

1) Зміна яскравості.

2) Обтікання текстом.

3) Обертання.

4) Тіньові ефекти.

5) Обтинання.

6) Градієнтна заливка.

2. «Кошик знань»

3. Оцінювання учнів.

  1. Домашнє завдання.

Підготуватись до практичної роботи, Намалювати в будь-якому графічному редакторі емблему туристичної фірми та записати малюнок на носій.

Урок 10

Тема: Практична робота № 3. Робота з таблицями і зображеннями у текстових документах.

Мета:

  • навчальна: формувати навички роботи з різними об’єктами-елементами документа: рисунками, фігурним текстом, таблицями, текстом

  • розвиваюча: розвивати образне мислення, творчу уяву, уважність, зорову та моторну координацію;

  • виховна: виховувати охайність та уважність під час виконання завдань; формувати інтерес до використання інформаційних технологій.

Обладнання: програма Microsoft Word, кошик, презентація «Урок 10», картки із завданням до гри «Відповідність», тестові завдання «Правила ТБ», завдання до практичної роботи, підсумкові тестові завдання, картки оцінювання учнів.

Тип уроку: урок формування умінь та навичок

Учні повинні:

використовувати:

  • різні режими перегляду документа;

  • інструменти для креслення й настроювання властивостей таблиць у текстовому документі;

вміти:

  • імпортувати зображення в текстовий документ;

  • створювати в текстовому документі таблиці довільного рівня складності;

  • вставляти в документ зображення та настроювати їхні властивості;

Хід уроку

  1. Організаційний момент. (2 хв)

Привітання, перевірка підготованості учнів до уроку, перевірка присутності. Повідомлення теми та плану роботи на уроці, мети та завдань уроку.

Протягом уроку учні виставляють бали за виконані завдання до таблиці. Наприкінці уроку бали підраховуються та виставляються оцінки до журналу. Наприклад:

Прізвище та ім’я учня

Вид роботи

Кількість балів

Гра «Відповідність»

13

Правила ТБ

6

Робота з комп’ютером:

  • Присутність об’єкту WordArt

  • Створення таблиці

  • Об’єднання комірок

  • Присутність тексту

  • Форматування тексту

  • Присутність малюнків

  • Зміна розмірів малюнків

  • Зміна границь таблиці

  • Колір комірки

  • Дизайн роботи

Всього:

1

1

1

4

1

5

1

1

1

1

17

Всього балів

36

Оцінка

12

Протягом уроку учні, у яких виникають запитання можуть записати їх на картці і покласти до кошика. В кінці уроку учитель зачитує запитання з карток. Відповіді на запитання дають учні. Можна запропонувати учням кинути в кошик картки, на яких записана думка про урок або побажання.

  1. Актуалізація опорних знань. (5 хв)

Гра «Відповідність»

Запишіть у виносках номери дій, які можна виконати за допомогою відповідних елементів вікна Таблиці та Налаштування зображення

    1. Встановити спосіб вирівнювання тексту.

    2. Відсортувати текст за алфавітом у прямому чи зворотному порядку.

    3. Увести в клітинку формулу.

    4. Додати таблицю з певною кількістю рядків та стовпців.

    5. Накреслити межі клітинок.

    6. Вирівняти ширину рядків або висоту стовпців.

    7. Об’єднати виділені клітинки.

    8. Визначити стиль меж, що креслитимуться.

    9. Вибрати колір заливки клітинок.

    10. Видалити межі клітинок.

    11. Задати автоматичний стиль форматування таблиці.

    12. Поділити виділені клітинки на більшу кількість рядків або стовпців.

    13. Від форматувати межі виділених клітинок.

    14. Визначити колір меж, що креслитимуть ся.

    15. Задати напрямок тексту в клітинці.

    16. Визнати чи товщину меж, що креслитимуть ся.

  1. Змінити контрастність.

  2. Змінити яскравість.

  3. Змінити орієнтацію зображення.

  4. Зробити частини рисунка певного кольору прозорими.

  5. Подати малюнок у відтінках сірого або пастельного тонах.

  6. Повернути зображення до його початкового вигляду.

  7. Зменшити обсяг файлу документа.

  8. Створити навколо зображення рамку.

  9. Вибрати спосіб розташування зображення у тексті.

  10. Обтік нути зображення.

  1. Практична робота.

  1. Повторення правил техніки безпеки. (5 хв)

Поставте галочки поряд із тими пунктами, що відповідають правилам ТБ під час роботи за комп’ютером.

Перш ніж розпочати роботу за комп’ютером, слід зробити таке:

  • Переконатися, що робоче місце й обладнання не мають пошкоджень.

  • Переконатися, що всі кабелі приєднані до комп’ютера правильно.

  • Увімкнути спочатку живлення системного блоку, а потім – монітора.

  • Розмістити зошит і підручник так, щоб вони не заважали роботі.

У разі виникнення несправності обладнання потрібно вчинити так:

  • Усунути несправність.

  • Припинити роботу.

  • Повідомити про несправність учителя.

  • Вимкнути комп’ютер.

Учням заборонено поводитися так:

  • Класти на клавіатуру зошит, ручку чи інші предмети.

  • Торкатися роз’єднувальних кабелів.

  • Торкатися екрана.

  • Торкатися задньої стінки монітора.

  • Торкатися проводів електроживлення та заземлення.

  1. Робота з комп’ютером. (25 хв)

  1. Увімкніть комп’ютер.

  2. Завантажте текстовий процесор Microsoft Word.

  3. Створіть такий рекламний проспект із пропозицією туристичної фірми, як на рисунку. Кольори доберіть на власний смак.

Проживання

Готель

Кімнати із зручними меблями

Будиночки на березі моря

Харчування

Ресторан

Бар

Дозвілля

Відпочинок на пляжі

Катання на гірських лижах

Тренажерний зал

Додаткова інформація

Виліт із Києва

Прокат автомобілів

Наші контакти

Телефон

Електронна пошта

Веб-сайт

  1. Збережіть файл у власну папку.

  2. Покажіть результат вчителю.

  1. Релаксація. (2 хв)

  • Подивитись вправо, не повертаючи голови, і зафіксувати погляд на кілька секунд. Потім – вліво на кілька секунд і подивитись прямо. Спрямувати погляд угору на кілька секунд, потім додолу, розслабивши м’язи очей, насамкінець – прямо перед собою. Повторити вправу 4-5 разів.

  • Подивитись кілька секунд на кінчик пальця, віддаленого на 30 см від очей, потім перенести погляд удалечінь і затримати погляд на 3-5 секунд. Вправу повторити 4-6 разів.

  1. Підсумок уроку.

    1. «Кошик знань» (2 хв)

Протягом уроку учні, у яких виникали запитання записали їх на картках і клали до кошика. Учитель зачитує запитання або побажання з карток. Відповіді на запитання дають учні.

    1. Оцінювання учнів. (3 хв)

Учні підраховують загальну кількість балів та здають картки оцінювання учителю. Учитель виставляє оцінки до журналу.

  1. Домашнє завдання. (1 хв)

Використовуючи таблиці та малюнки, придумати візитку професора інформатики Івана Петровича Компика та зробити екскіз візитки на окремому аркуші. Учні, які мають вдома комп’ютер, виконати завдання за допомогою текстового процесора Microsoft Word та роздрукувати.