Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
10 / 10.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
23.02.2016
Размер:
1.32 Mб
Скачать

Урок №25

Тема: Практична робота №9 «Фільтрація даних й обчислення підсумкових характеристик».

Мета:

  • перевірити практичні навички учнів щодо фільтрації даних й обчислення підсумкових характеристик;

  • розвивати логічне мислення, мовлення й увагу учнів, формувати інформаційну культуру і потребу здобуття знань;

  • виховувати навички самостійності в роботі, працьовитість, пошану до науки.

Обладнання та матеріали: ЕТ, кошик,

Тип уроку: комбінований

Учні повинні:

описувати:

  • мету та способи фільтрації даних у таблицях;

  • послідовність дій для автоматизованої вибірки значень з одного стовпця таблиці за значеннями іншого стовпця;

вміти:

  • знаходити в таблиці дані, що відповідають довільним критеріям, побудованим за допомогою логічних функцій «І» та «АБО»;

  • сортувати дані в таблицях за значеннями одного чи кількох полів;

  • визначати підсумкові характеристики для табличних даних;

використовувати:

  • розширені фільтри для вибору даних з таблиць за складними критеріями;

  • засіб для знаходження підсумкових величин для груп рядків таблиці.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Перевірка готовності домашнього завдання

  2. Гра «Магазин»

Товарознавець працює зі списком товарів, що надійшли до продуктового магазину. У списку є стовпці Назва товару, Тип товару, термін придатності. Порадьте товарознавцю, яку операцію йому варто виконати в описаних ситуаціях:

  • Потрібно порівняти всі товари одного типу, наприклад, всі хлібобулочні вироби, всі соки і т.д.

  • Продукти, термін придатності яких минув, потрібно певним чином візуально виділити.

  • Відомості про продукти, термін придатності яких минув, потрібно скопіювати в документ Microsoft Word.

  1. Гра «Таблиця»

  1. Які операції можна виконати над даними кожного стовпця таблиці?

  • Кількість значень

  • Середнє

  • Сума

  • Мінімум

Найменування

Тип приладу

Рік випуску

Вага, г

201343

Nokia E570

Моб.телефон

2002

225

201765

Orion M115

Телевізор

2005

7800

403032

Samsung A573

Телевізор

2003

12000

207588

MSI MS-1422

Ноутбук

2010

2250

311400

Motorola V90

Моб.телефон

2006

300

  1. У клітинки стовпця А користувач вводить певні дати, а у відповідні клітинки стовпця В – значення температури в ці дні. Необхідно:

  • автоматично зафарбувати синім кольором клітинки тих дат, у які температура була нижчою на нуль;

  • клітинки тих дат, у які температура була нижчою за нуль, автоматично зафарбувати синім, а в які вищою за нуль, - червоним.

  1. Практична робота

  1. Повторення правил ТБ

  2. Практична робота

  1. Завантажте комп’ютер

  2. Відкрийте файл «Склад» та виберіть рядки:

  • товар, який за даний період продано більше 100 одиниць;

  • товар, який за даний період продано менше 100 одиниць;

  • порівняйте вибрані дані та запишіть висновок у зошит.

  1. Виберіть продукцію, кількість якої було куплено найбільше і найбільше продано. Зробіть висновок і запишіть у зошит.

  2. Виберіть товар, який на кінець діапазону на залишку нуль. Запишіть у зошит кількість таких позицій.

  3. Визначте середній дохід вашого підприємства за 6 місяців. Результат запишіть у зошит.

  4. Завершіть роботу з таблицею.

  1. Релаксація

  1. Підсумок уроку

  1. «Кошик знань»

  2. Оцінювання учнів

  1. Домашнє завдання

Повторити вивчений матеріал, підготовитися до підсумкового уроку (демонстрація створених таблиць та діаграм).