- •Хід уроку
- •1. «Райдуга»
- •2. «Наведи порядок у своїх знаннях»
- •1 3 2
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •1. Гра «Аукціон»
- •2. «Кошик знань»
- •Хід уроку
- •1. «Кошик запитань».
- •2. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Поет»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Відповідність»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Бараняча голова»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Відповідність»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Хід уроку
- •1. Гра «Текстовий процесор»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Урок 10
- •Хід уроку
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •1. Гра «Стиль»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Урок 13
- •Хід уроку
- •1. Гра «Відповідність»
- •2. «Кошик знань»
- •3. Оцінювання учнів.
- •Урок 14
- •Хід уроку
- •І варіант
- •Іі варіант
- •Ііі варіант
- •IV варіант
- •V варіант
- •Урок 15
- •Хід уроку
- •1) Гра «Поняття»
- •2) «Кошик знань»
- •3) Оцінювання учнів.
- •Урок 16
- •Хід уроку
- •1) Гра «Поняття»
- •2) «Кошик знань»
- •3) Оцінювання учнів.
- •Урок 17
- •Хід уроку
- •1) Гра «Комірка»
- •2) «Кошик знань»
- •3) Оцінювання учнів.
- •Функції електронних таблиць Сфери використання ет
- •Урок 18
- •Хід уроку
- •1) Гра «Комірка»
- •2) «Кошик знань»
- •3) Оцінювання учнів.
- •Урок 19
- •Хід уроку
- •1) «Кошик знань»
- •2) Оцінювання учнів.
- •Урок №20
- •Хід уроку
- •Урок №22
- •Хід уроку
- •Урок №23
- •Хід уроку
- •Урок №23
- •Хід уроку
- •Урок №25
- •Хід уроку
- •Урок №29
- •Хід уроку
- •Урок №30
- •Хід уроку
- •Урок №31
- •Хід уроку
- •Урок №32
- •Хід уроку
1) «Кошик знань»
2) Оцінювання учнів.
Домашнє завдання.
Урок №20
Тема: Сортування й фільтрація даних у таблицях. Використання розширених фільтрів
Мета:
ознайомити учнів з прийомами упорядкування та фільтрації даних в ЕТ; розглянути теоретичні питання щодо використання розширеного фільтра та скласти алгоритм застосування розширеного фільтра в ЕТ;
розвивати вміння та навички роботи з фільтрування та сортування даних у таблицях;
виховувати інтерес до інформатики.
Обладнання та матеріали: ЕТ, кошик, кровфорд
Тип уроку: комбінований
Учні повинні:
описувати:
мету та способи фільтрації даних у таблицях;
послідовність дій для автоматизованої вибірки значень з одного стовпця таблиці за значеннями іншого стовпця;
вміти:
сортувати дані в таблицях за значеннями одного чи кількох полів;
використовувати:
розширені фільтри для вибору даних з таблиць за складними критеріями;
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
Кросворд
Вводиться в комірку і визначає правила обчислення в ній. (формула)
Те, що утворюють дві або більше виділених комірок. (діапазон)
Лист робочої книги – це електронна … (таблиця)
Повідомлення # ДЕЛ/0 означає, що відбулася спроба поділити на … (нуль)
Для зміни зовнішнього вигляду рядків, стовпців, тексту, чисел тощо треба скористатися пунктом головного меню … (формат)
Знаходяться на перетині рядків та стовпців ЕТ. (комірка)
Упорядкований набір слів, значень стовпця чи рядка (наприклад: понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця, субота, неділя). (список)
Фронтальне опитування
Що таке діаграма?
Як запустити майстра діаграм?
Які типи діаграм можна використати в ЕТ?
Чи можна змінювати діаграми після їх створення?
Чи можна копіювати діаграму з ЕТ в ТП?
Що називають легендою діаграми?
Вивчення нового матеріалу
Мотивація навчальної діяльності
Запитання до класу:
Для вас слово, яке зашифровано у кросворді, нове?
Як ви використовували фільтри в ЕТ?
Як можна використати сортування та фільтрацію у створених вами таблицях? Для яких цілей?
Дуже часто для сортування деяких даних необхідно використати подвійну умову. Наприклад: вибрати всіх працівників фірми, які мають заробітну плату більшу за 1000 грн, але меншу, ніж 3000 грн; вибрати працівників, які народилися у січні місяці і привітати їх з днем народження і т.д.
Оголошення теми і мети уроку
Ознайомлення з новим матеріалом
Сортування даних за зростанням (за спаданням)
Сортування за кількома критеріями відбору
Нестандартне сортування (Сервис – Параметри – Списки – добавити список; Дані – Сортування - Параметри – Сортування по першому ключу
Фільтр – це швидкий і легкий засіб пошуку та відображення даних, які відповідають певним критеріям.
Фільтрування даних за автофільтром (Дані – Фільтр – Автофільтр)
Користувацький фільтр (при виборі Умова… - задати параметри)
Розширений фільтр (умови: кількість умов для одного стовпчика даних; одна умова для кількох стовпчиків даних; одна умова для одного стовпчика та інша для іншого; набір умов для кількох стовпчиків; пошук за умовою у вигляді формули)
Практична робота
Повторення правил ТБ
Практична робота
Виберіть різними способами співробітників, у яких день народження весною
Релаксація
Підсумок уроку
«Кошик знань»
Оцінювання учнів
Домашнє завдання