Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Конспект_ІС_в_ек.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
11.11.2019
Размер:
1.05 Mб
Скачать

Що можна чекати від впровадження інформаційних систем

впровадження інформаційних систем може сприяти:

  • одержанню більш раціональних варіантів рішення управлінських задач за рахунок упровадження математичних методів і інтелектуальних систем і т.д.;

  • звільненню працівників від рутинної роботи за рахунок її автоматизації;

  • забезпеченню вірогідності інформації;

  • заміні паперових носіїв даних на магнітні диски або стрічки, що приводить до більш раціональної організації переробки інформації на комп'ютері і зниженню обсягів документів на папері;

  • удосконалюванню структури потоків інформації і системи документообігу у фірмі;

  • зменшенню витрат на виробництво продуктів і послуг;

  • наданню споживачам унікальних послуг;

  • відшуканню нових ринкових ніш;

  • прив'язці до фірми покупців і постачальників за рахунок надання їм різних знижок і послуг.

Варто помітити також, що інформаційні системи самі по собі доходу не приносять, але можуть сприяти його одержанню. Вони можуть виявитися дорогими і, якщо їхня структура і стратегія використання не були ретельно продумані, навіть марними. Впровадження інформаційних систем зв'язано з необхідністю автоматизації функцій працівників, а виходить, сприяє їхньому вивільненню. Можуть також піти великі організаційні зміни в структурі фірми, що, якщо не врахований людський фактор і не обраний правильна соціальна і психологічна політика, часто проходять дуже важко і болісно.

Приклади информаційних систем

Інформаційна система по відшуканню ринкових ніш. При покупці товарів у деяких фірмах інформаційна система реєструє дані про покупця, що дозволяє:

визначати групи покупців, їхній склад і запити, а потім орієнтуватися у своїй стратегії на найбільш численну групу;

посилати потенційним покупцям різні пропозиції, рекламу, нагадування;

надавати постійним покупцям товари і послуги в кредит, зі знижкою, з відстрочкою платежів.

Інформаційні системи, що прискорюють потоки товарів. Припустимо, фірма спеціалізується на постачаннях продуктів у визначену установу, наприклад у лікарню. Як відомо, мати великі запаси продуктів на складах фірми дуже невигідно, а не мати їхній неможливо. Для того щоб знайти оптимальне рішення цієї проблеми, фірма встановлює термінали в установі, що обслуговується, і підключає них до інформаційної системи. Замовник прямо з термінала уводить свої побажання по наданому йому каталогові. Ці дані надходять в інформаційну систему по обліку замовлень.

Менеджери, роблячи вибірки по замовленнях, що надійшли, приймають оперативні управлінські рішення по доставці замовникові потрібного товару за короткий проміжок часу. Таким чином, заощаджуються величезні гроші на збереження товарів, прискорюється і спрощується потік товарів, відслідковуються потреби покупців.

Інформаційні системи по зниженню витрат виробництва. Ці інформаційні системи, відслідковуючи усі фази виробничого процесу, сприяють поліпшенню керування і контролю, більш раціональному плануванню і використанню персоналу і, як наслідок, зниженню собівартості виробленої продукції і послуг.

Інформаційні системи автоматизації технології ("менеджмент поступок"). Суть цієї технології полягає в тому, що, якщо доход фірми залишається в рамках рентабельності, споживачеві робляться різні знижки в залежності від кількості і тривалості контрактів. У цьому випадку споживач стає зацікавлений у взаємодії з фірмою, а фірма тим самим залучає додаткове число клієнтів. Якщо ж клієнт не бажає взаємодіяти з даною фірмою і переходить на обслуговування до іншої, то його витрати можуть зрости через утрату наданих йому раніше знижок.

Приклад 3. Інформаційні система з продажу авіаквитків дозволяє проаналізувати архівні дані за багато років, оцінити перспективи наповнення салону, призначити розумну ціну на кожне місце, знизити кількість непроданих квитків і ін. Вона резервує кожне місце на літак у США за три місяці до польоту 1,5 рази, тобто два місця резервуються за трьома пасажирами.

Приклад 4. Інформаційна система банку забезпечує усі види оплат по рахунках його клієнтів. Вона навмисне зроблена несумісної з інформаційними системами інших банків. Таким чином, клієнт попадає в коло послуг банку, з якого йому важко вийти. В обмін банк пропонує йому різні знижки і безкоштовні послуги.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.