Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
rozvitok_tvorchih_zd_bnostey_uchn_v(1).doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
10.11.2019
Размер:
3.45 Mб
Скачать

"Тримай над головою свічку, допоки стомиться рука, - ціле життя".

Хай у ваших серцях, діти, буде тільки тепло, радість, щастя. Йдіть по життю з гордо піднятою головою.

Запишемо ці слова у зошити.

А тепер перед вами стоїть найважче завдання: оцінити роботу кожного члена групи.

  1. Хто був найактивнішим у пошуках правильних відповідей? (одержують 12 балів)

  2. Хто повільно, але завжди правильно виконував завдання? (одержують 12 балів)

  3. Хто на уроці був активним, але допускав помилки у зошиті? (9 балів)

  4. А хто з якоїсь причини пропустив уроки, на яких вивчалася орфографія й не повністю засвоїв матеріал, ті одержують 7 балів.

Я вірю, що на подальших уроках ви матимете змогу ще показати себе.

VІ. Домашнє завдання.

Написати твір-мініатюру "Яким я уявляю храм Орфографії", використовуючи слова з повтореними орфограмами, кому видасться важким це завдання, ті можуть скласти словниковий диктант на вивчені орфограми.

Тема уявна подорож до країни звертань та вставних слів

МЕТА:

поглибити й систематизувати знання учнів про поширенні й непоширенні звертання, найуживаніші вставні слова; розкрити багатство та різноманітність українських форм звертання, виражальних можливостей звертань у мовленні

Розвивати мовленнєві уміння й навички, уміння спостерігати за власним мовленням, свідомо аналізувати своє мовлення й мовлення співрозмовників відповідно до літературних норм; формувати культуру поведінки і спілкування, знання мовного етикету

виховувати пошану до співрозмовників; виявляти цікавість і любов до рідної мови.

ОБЛАДНАННЯ: опорна схема « Звертання», магнітофонний запис ліричної мелодії, іграшка-уявна «снігова куля», плакат визначення настрою, плакат з українськими формами звернення.

ТИП УРОКУ: поглиблення та систематизація знань.

Девіз уроку

Працювати, працювати,

безумовно!

Кожній хвилі нема вороття!

ХІД УРОКУ

І. Організаційно-вступна частина

- Сьогодні друзі, ми з вами помандруємо країною Звертань та Вставних слів. Але перш, ніж вирушити у подорож, я хочу дізнатися, з яким настроєм ви прийшли до мене на урок.

1. Психологічна рефлексія « Наш настрій»

(перед кожним учнем в довільному порядку розкладено кольорові смужки)

- Візьміть у руки той колір, який вам сьогодні до вподоби, з яким хочете подружитися, побути довше. Ви підсвідомо вибрали собі в «друзі» ті кольори, що відповідають вашому настрою.

Червоний – піднесеність

Оранжевий – радість

Жовтий – приємність

Зелений – спокій

Синій – сум

Фіолетовий – тривожність

Чорний – незадоволення

Білий - складно визначитись

  • Сподіваюсь, що наш урок не зіпсує настрій тим, в кого він хороший, і значно покращить тим, звичайно, хто ви брав темні кольори, адже працювати будемо зі словом, а мова наша так ж різнобарвна, як смужки що перед вами.

- Тож девізом нашого уроку нехай будуть такі слова:

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]