Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Питання на екзамен (скорочені).doc
Скачиваний:
3
Добавлен:
18.09.2019
Размер:
282.62 Кб
Скачать

51. Розписка та її реквізити. Зразок

Розписка — це документ, який підтверджує передачу й одержання грошей, матеріальних цінностей, доку¬ментів тощо від установи чи приватної особи.

Розписки можуть бути приватними й службовими та повинні містити такі реквізити:1. Назва документа.2. Текст.3. Дата.4. Підпис.5. Засвідчення (за необхідності).

Текст приватної розписки має містити такі відомості:

1Прізвище, ім’я, по батькові (повністю) того, хто дає розписку й підтверджує 2Прізвище, ім’я, по батькові (повністю) того, кому дається розписка 3Конкретні дані 4Засвідчення підпису особи, яка дає

Розписка

Я, Медведєва Тамара Олексіївна, отримала від Юзв’яка Івана Зиновійовича гроші в сумі 250 (двісті п’ятдесят) гри¬вень. Зобов’язуюсь повернути всю суму одноразово до 1 грудня 2009 р.

Домашня адреса: м.Полтава, вул. Лісна, 31, кв. 8.

Пас¬порт серія МА № 630085, виданий Карлівським РУ МУ МВД України в Полтавській області 24 листопада 1998 р.

23 квітня 2009 р. (підпис) Т.О.Медвєдєва

54. Претензійні листи та їхні реквізити. Зразок

Листи-претензії пов’язані з над¬звичайно серйозним й відповідальним боком ділових відносин — пред’явленням претензій партнерові, який порушив умови укладеної угоди й виконав неякісно або ж зовсім не виконав покладені на нього обов’язки.

Претензії можуть бути пред’явлені з приводу най¬різноманітніших — інколи дуже несподіваних — пору¬шень:— порушений термін поставки товару чи надання послуги;— якість або кількість товару чи послуги не відповідає зазначеній в угоді;— виявлена внутрішньотарна недостача щойно отриманого товару;— незадовільна якість чи зовнішній вигляд упаковки тощо.

Наприклад:

Шановні________________________________!

Нещодавно ми отримали листа, який, відверто кажучи, неприємно вразив і розчарував нас. Він написаний керівни¬ком групи студентів, які тиждень тому прибули до вас для проходження виробничої практики на умовах, передбачених нашою угодою № __ від_______ .

У листі п. ______ скаржаться на незадовільні умови проживання та медичного обслуговування, зазначаючи, що вони аж ніяк не відповідають тим, які передбачені п. ___ нашої угоди. Нам дуже прикро, що ми змушені турбувати вас з такого неприємного приводу. Однак, як ви розумієте, ми відповідаємо за своїх працівників і студентів і маємо стежити за їх побутовими умовами та медичним обслуговуванням у відрядженні. Ось чому ми звертаємось до вас з вимогою поліпшити згадані умови до рівня, передбаченого п.___ нашої угоди.

Просимо вас ужити всіх необхідних заходів.

Сподіваємось, що ви не затримаєтесь з відповіддю.

З повагою_____________ (підпис)