- •Лекція для проведення заняття з курсантами
- •Район розташування підрозділів на місці.
- •Інженерне обладнання районів
- •Організація сторожової та безпосередньої охорони
- •Для проведення занять з курсантами
- •2. Бойовий статут сухопутних військ ч.Іі стор. 168-176, додаток 13.
- •Організаційно-методичні рекомендації у вступній частині занять провести опитування 2-3 курсантів по матеріалу попередньої лекції «Розміщення частин та підрозділів на місці».
- •2. Побудова похідного порядку. Нормативи маршу.
- •3. Організація похідної охорони
- •Для проведення заняття з курсантами
- •Питання семінару
- •Київський національний університет імені тараса шевченка
- •Методична розробка для проведення заняття з курсантами
- •Розроблена у відповідності до навчальної програми 200_р.
- •Протокол № від “ “ 200 р.
- •Протокол № від “ “ 200 р.
- •Хід заняття
- •1. Усвідомлення задачі, прийняття рішення на здійснення маршу.
- •Встановлення задачі підлеглим
- •3. Управління підрозділами в ході здійснення маршу
- •Методична розробка для проведення заняття з курсантами
- •1. Нанесення на робочу карту елементів бойового порядку під час здійснення маршу та розташування в районі зосередження
- •Тактична обстановка до т 7 Зан.5
- •Загальна обстановка
- •Часткова обстановка
- •Завдання № 1
- •Завдання №2
Методична розробка для проведення заняття з курсантами
ВОС – всі спеціальності
Дисципліна Тактика
Тема № 7. Пересування і розташування на місці підрозділів і частин.
Заняття № 5. Нанесення на робочу карту елементів бойового порядку під час
здійснення маршу та розташування в районі зосередження.
Розроблена у відповідності до навчальної програми 200_р.
Розглянута на засіданні кафедри тактики та оперативного мистецтва і рекомендована для використання в навчальному процесі
Протокол № від “ “ 200 р.
Рекомендована для використання в навчальному процесі
Протокол № від “ “ 200 р.
Склав старший викладач кафедри тактики та оперативного мистецтва
С.В.МІРОШНІКОВ
м. Київ – 200_ р.
Заняття № 5. Нанесення на робочу карту елементів бойового порядку під час
здійснення маршу та розташування в районі зосередження.
Навчальна мета: Перевірити знання курсантів по тематиці пересування військ.
Удосконалити їх знання та навички у прийнятті рішення на
здійснення маршу, його графічного оформлення на карті та
відпрацюванні задуму на марш.
Виховна мета: Виховувати у курсантів рішучість, самостійність,
відповідальність та високу організованість у роботі щодо
прийняття рішення на марш.
Час: 2 години.
Місце: аудиторія.
Метод (вид) заняття: практичне.
Матеріально-технічне забезпечення: робочі карти, кольорові олівці, лінійки,
курвіметр.
Література:
БССВ ч.ІІ, МОУ 1997 р. стр.72-90.
2. «Тактика (рота, батальйон)», МОУ, Одеський інститут Сухопутних військ, 1997 р.
Навчальні питання і розподіл часу
І. Вступ - 10 хвилин
ІІ. Основна частина - 65 хвилин
1. Нанесення на робочу карту елементів бойового порядку під час здійснення маршу та розташування в районі зосередження - 65 хвилин
ІІІ. Висновки - 5 хвилин
Організаційно-методичні рекомендації
Практична робота з загальної тактики відпрацьовується кожним курсантом індивідуально з метою перевірки його рівня теоретичної підготовки та практичних навичок з питань основ підготовки та ведення бойових дій загальновійськовими підрозділами Збройних Сил України, самостійному прийнятті рішень, виробки задуму та постановки бойових завдань.
Робота зводиться до з’ясування завдання, всебічної оцінки обстановки, виробки задуму, і на його основі, рішення на здійснення маршу.
Вихідна обстановка, що дається у тактичному завданні, розкривається і доповнюється до повної на підґрунті знань своїх військ і противника і наносить на карту рішення. Окрім того на карту наноситься: рішення командира на бойові дії; Карта оформляється згідно з вимогами книги «Карта офіцера».
Окрім відпрацьованої та оформленої карти рішення відпрацьовується на окремих аркушах задум на здійснення маршу батальйону та бойовий наказ командира батальйону на здійснення маршу .
ХІД ЗАНЯТТЯ
I. Вступ –10 хвилин
- перевірити наявність особового складу взводу, наявність матеріального забезпечення та готовність до заняття;
- оголосити тему, мету заняття та основні питання семінару.
ІІ. Основна частина –65 хвилин