Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
графика12(со вставкой)(1).doc
Скачиваний:
51
Добавлен:
04.03.2016
Размер:
409.09 Кб
Скачать

Монотипія виконана паличкою.

Спочатку на папері робиться ескіз майбутньої роботи. Удосконалюється композиція цієї творчої роботи. Цей ескіз служитиме зразком на який треба дивися , щоб легше було малювати. На скляній площині. Коли композиція готова, вона відкладається і готується скло для майбутньої монотипії. Краще для цієї мети придатна відшліфована площина лінолеуму. Папір з ескізом – зразком бажано повинен бути тієї ж величини, що й пластина. На пластину , фотоваликом наноситься друкарська або обезжирена олійна фарба рівномірним шаром. Раніше виготовляються загострені дерев’яні палички з вістрями різного розміру, якими треба малювати по пластині з фарбою. Кінець палички може мати ширину 1,2, 3 мм і більше. Кінчик треба прикріпити скісно, щоб ним легше було малювати по пластині. Малювати можна однією або кількома паличками. Якщо малювати однією, то усі штрихи матимуть однакову товщину. Якщо треба мати більш різноманітний малюнок, тоді використовуються 2-3 палички різної товщини. Під час малювання паличка знімає з пластини фарбу і на чорному тлі утворюється вільна від фарби риска. Отже, малюнок на папері буде білий на темному фоні. Під час малювання треба постійно витирати паличку від фарби. Малювати треба впевнено, сміливо, увесь час дивитись на ескіз композиції. Тут нічого не можна виправити чи змінити, кожен штрих залишається . Великі білі площини можна вибирати ширшими паличками, тонкі, дрібні лінії – вузько загостреними паличками.

Не замальовані місця матимуть суцільний , густий темний колір. Паличками можна виконувати найрізноманітніші види ліній і рисок.

Виконаний на пластинці малюнок покривається папером, а папір закріплюється кнопками. Кісточкою відтискується малюнок і , знявши папір з відбитком просихається. Якщо папір не зволожений. Треба добре натискати кісточкою по всьому аркуші, не пропускаючи жодного міліметру паперу.

Для усіх видів монотипії існують різноманітні засоби її збагачення. Наприклад, на зробленому відбитку можна додатково вносити деякі поправки, допоміжні лінії і т. п. А ще площина скла може бути іноді не залита рівномірним шаром фарби, а пензлем покрита рівномірними мазками, які дають оригінальний ефект. Кожний мазок , рух пензля, напрям його ворсинок при відбиванні передаються на папір, їх завжди добре видно на відбитку , вони надають малюнку повного звучання.

Мильна піна при розведенні милом фарби може дати додатковий ефект чи підкреслити нову якість у малюнку.

Гравюра на картоні.

Для цієї техніки придатний картон різних сортів. Інструментами можуть бути ніж, скальпель, загострене шило.

Малюнок по картону наноситься олівцем. Техніка гравірування зводиться до вирізування певного малюнка та його деталей і видалення тих місць, які на відбитку повинні вийти світлими. Випуклі місця виконують роль друкарської форми.

Вирізавши ножем або скальпелем малюнок кінчиком підважують кілька шарів паперу і відривають їх від картону. В окремих місцях можна просто витиснути деталі чи риски, які при відбитку мають бути білими.

У гравюрі на картоні не можна досягти таких контрастних переходів, як це роблять на лінолеуму чи дереві, але в цьому виявляється самобутність гравюри на картоні. Фактура картону, видалених паперових місць буде передана при друкуванні на аркуші паперу. Іноді такий відбиток чимось нагадує літографію, водночас відчувається структура картону. Деякі опуклі деталі можна наклеювати з окремого картону.

Для друкування випуклі місця треба покрити фарбою. Рівномірно розкладена друкарська або олійна обезжирена фарба наноситься гумовим валиком на випуклі місця картону. Картонну форму рівномірно покритою фарбою, притискають аркушем паперу значно більшого розмірів, щоб потім залишити поля. Друкують відтиск за допомогою фотовалика або пляшки наповненої піском, прокочуючи по поверхні аркуша паперу. Можна використовувати металеву чи пластмасову лінійку, притискуючи її ребром і рухаючи нею із краю в край. Найкращі результати можна отримати, прокочуючи картонну форму, прикриту аркушем паперу, між валиками офортного верстата.

Друкувати гравюру на картоні можна, як на білому, так і на тонованому різних сортів. Цим можна досягти глибшої виразності композиції.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.