Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
обр.мист. 1кл конспекти.docx
Скачиваний:
100
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
245.09 Кб
Скачать

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

 • 3 яким видом образотворчого мистецтва ми ознайомилися на попередньому уроці?

 • Навіщо люди створюють скульптури? Які думки і почуття скульптури допомагають їм передавати?

 • Які види скульптури ми знаємо? З якою метою їх використову¬ють люди?

 • Як називають художників, які працюють із пластичними мате-ріалами?

 • 3 якими матеріалами працюють художники-скульптори?

 • Як називають художників, які зображують тварин?

III. Вивчення нового матеріалу

 1. Пояснення вчителя

 • Уважається, що в середньому зріст людини дорівнює приблизно 7—8 розмірам її голови. Також слід враховувати інші пропорції людської фігури. Наприклад, довжина ніг дорослої людини дорівнює половині її зросту, а коліна розташовуються посередині всієї довжини ніг. Якщо умовно розділити голову по висоті на три частини, то очі знаходяться на верхній лінії.

 • Створюючи ескіз, намагайтеся малювати не окремі частини тіла (руки, ноги, голову), а уявляти всю фігуру в цілому.

 • Є ще одна обов’язкова умова, яку має враховувати художник початківець. (Учитель просить підвестися одного з учнів.) Подивіться: коли людина стоїть, вона або однаково спирається на обидві ноги, або центр тяжіння переносить на одну ногу. (Учитель показує.) Нахил тіла буде зовсім різним.

 • Фігура людини симетрична щодо умовної лінії. Наскільки б людина не була нахиленою, лінія, що проходить через центр тяжіння, має обов’язково припадати на одну з ніг. Інакше людина впаде. (Учитель показує за допомогою учня.)

 • Сьогодні ми створюватимемо скульптурне зображення людини. На попередньому уроці ми виготовили подарункову статуетку. Її можна взяти до рук, розглянути з різних боків, повертаючи по колу.

 • Скульптуру, навколо якої можна обійти і яку є змога розглянути з усіх боків, називають круглою скульптурою.

 • Якщо скульптура опиняється поруч з іншим видом мистецтва — архітектурою, вона начебто притискається до стіни — розчиняється в ній, або навпаки, виростає з площини стіни. Ми з вами бачимо лише частину об’ємного зображення. Зображення, що виступає над стіною, називають рельєфом. (Тема побудови фігури людини є складною для учнів 1-го класу. Тому її основні положення мають бути детально проілюстровані.)

 1. Організація сприйняття творів мистецтва

Учитель демонструє скульптурні зображення людини. Звертає увагу учнів на особливості будови та пропорції окремі частин тіла.

Вчитель пропонує учням розглянути роботи Джакобо Манцу «Дівчинка на стільці» (1955), твори з серії «Балерини» (1956—1958) та інші, завдяки яким Манцу набув європейської популярності, став постійним учасником міжнародних виставок.

«Дівчинка на стільці» — величезний динамічний потенціал вкладений у зображеній у натуральний розмір дівочій постаті. Вона постає в абсолютно нерухомої фронтальній позі, що підкорює простотою. Проте від фігури надходить величезне відчуття життєвої енергії. Лаконізм пластичних засобів насправді оманний, у створенні образу відточеність пластики є надзвичайно важливою.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.