Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
обр.мист. 1кл конспекти.docx
Скачиваний:
100
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
245.09 Кб
Скачать

IV. Засвоєння нових знань

1. Бесіда за картиною (2 хв)

  • Ось так бачить світ метеликів молодий художник Дмитро Кустанович (показ картини). Ця картина називається «Метелики». Дмитро Кустанович народився у Мінську в Білорусії, ще з дитинства почав малювати, після закінчення університету серйозно почав займатися малюванням і через деякий час став відомим художником. Зараз він мешкає в Росії. Подивіться уважно на картину. Який настрій вона викликає?

  • Які кольори використовує художник?

  • Як він зображує метеликів?

  • Як би ви назвали цю картину?

2. Показ зразка малюнка

  • А ось так я намалювала метеликів (показ зразка).

  • І сьогодні наш гість пропонує намалювати метеликів у техніці гуаш. Хотілося б нагадати, що гуаш це непрозора техніка, основний прийом – розбілювання, тобто змішування фарби білого кольору та іншого кольору.

  • Отже, який основний прийом використовують у техніці гуаш? (Прийом розбілювання.)

3. Фізкультхвилинка

V. Практична робота

1. Пояснення поетапного малювання метелика:

  • Малюємо коло. (Показ поетапного малювання на комп’ютері та паралельне виконання роботи вчителем на дошці, а учнями в альбомах.)

  • Малюємо овал, який накладаємо на коло.

  • Малюємо трикутник, він допоможе нам зобразити крила.

  • Заокруглюємо кути у трикутнику.

  • Витираємо непотрібні лінії.

  • Малюємо вусики, ніжки, носик, очі, рот.

  • Розфарбовуємо метелика різними кольорами.

  • За допомогою олівця і фарби робимо невеликі кола на метелику.

2. Показ малюнків учнів, їх аналіз.

Vі. Підсумок уроку:

  • Отже, що нового ви дізналися на уроці?

  • Який прийом малювання ми використовували?

  • Яких метеликів ви знаєте?

  • Які з них занесені до Червоної книги?

  • Діти, чому не можна ловити метеликів?

  • Діти, ви всі молодці наш гість метелик дуже задоволений вашою роботою.

  • Урок закінчено!

Урок № 27

Тема: Цілісність форми. Особливості створення складної форми на основі простих форм в об’ємі. «Кумедні пінгвіни».

Мета: на первинному рівні ознайомлювати учнів зі скульптурою як видом мистецтва; закріплювати навички роботи з пластиліном (глиною); ознайомлювати з поняттям «анімалізм» як жанром образотворчого мистецтва; збагачувати та закріплювати в дітей уміння сприймати, розрізняти та аналізувати характерні особливості об’ємної форми; закріплювати навички основних видів ліплення, передавання форми та побудови предметів; розвивати дрібну моторику руки; стимулювати розвиток допитливості; виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу, екологічну культуру.

Обладнання: навчальні плакати; зображення творів відомих художників-скульпторів; навчальні роботи з методичного фонду; об’ємні зображення; обладнання: ТЗН; дошка для ліплення; пластилін (глина); стеки; простий олівець, матеріали для відбитка.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

  • Ми вже ознайомилися з графікою та живописом. Пригадайте:

  • Які матеріали та інструменти необхідні для створення графічного зображення?

  • Які прийоми графічного зображення ви знаєте?

  • Які матеріали та інструменти необхідні для живопису?

  • Які виражальні можливості використовують художники для

створення живописних творів?