- •Курсова робота
- •1 Тяговий розрахунок трактора і побудова його
- •Тягової характеристики
- •1.3 Вага і маса трактора
- •1.4 Підбір шин для трактора
- •1.5 Розрахунок значень тягового ккд трактора
- •1.6 Основні параметри двигуна
- •2 Тепловий та динамічний розрахунок двигуна
- •2.1Тепловий розрахунок двигуна
- •2.2.1 Вибір типу двигуна, номінальної частоти обертання його колінчастого валу та основних вихідних параметрів для розрахунку дизеля.
- •2.2.2 Параметри робочого тіла в кінці процесу впуску
- •2.2.3 Параметри робочого тіла в кінці процесу стиснення
- •2.2.4 Параметри процесу згоряння
- •2.2.5 Параметри робочого тіла в кінці процесу розширення
- •2.2.6 Індикаторні показники роботи циклу
- •2.2.7 Ефективні показники роботи циклу
- •2.2.8 Основні розміри двигуна
- •3 Динамічний розрахунок двигуна
- •3.1 Побудова індикаторної діаграми
- •3.2 Сили інерції зворотно - поступально рухомих і обертових мас
- •3.3 Побудова зовнішньої швидкісної характеристики двигуна
- •3.4 Зовнішня швидкісна характеристика двигуна
- •3.5 Розрахунок основних параметрів трансмісії
- •3.6 Визначення показників роботи двигуна при русі трактора на хол. Ходу
- •3.7 Розрахунок тягової характеристики трактора
- •3.8 Аналіз результатів тягового розрахунку і висновки
2.2.5 Параметри робочого тіла в кінці процесу розширення
Тиск:
Pb = Pz / n2; Pb = 6,4901 / 10,5451,24 = 0,3498 МПа;
Температура:
Tb = Tz / n2-1; Tb = 2136 / 10,5451,24-1 = 1214
Перевірка правильності прийняття температури Tr:
,
, ,
2.2.6 Індикаторні показники роботи циклу
Середній індикаторний тиск:
розрахунковий:
МПа,
дійсний:
Pi = Pi Pi = 0,9368 0,95 = 0,8899МПа;
Індикаторний к.к.д.:
;
i = 0,8899 1,5 14,328 / 42,5 0,827 1,21 = 0,45;
Питома індикаторна витрата палива:
gi = 3600 / hн i; gi = 3600 / 42,5 0,45 = 188 г/кВтгод;
2.2.7 Ефективні показники роботи циклу
Середній тиск механічних втрат:
Рм = а + в νп ;
де а і в – коефіцієнти, що залежать від типу двигуна: а = 0,105; в = 0,0118;
νп – швидкість поршня: νп = 6,5 м/с;
Рм = 0,105 + 0,0118 6,5 = 0,1817 МПа;
Середній ефективний тиск:
Ре = Рi – Рм; Pe = 0,8899 – 0,1817 = 0,7082МПа;
Механічний к.к.д.:
м = Ре / Рi; м = 0,7082 / 0,8899 = 0,796;
Ефективний к.к.д.:
е = i м; е = 0,45 ,796 = 0,358;
Питома ефективна витрата палива:
ge = 3600 / hм e; ge = 3600 / 42,5 0,358 = 237 г/кВтгод;
Годинна витрата палива, кг/год:
, ,
Номінальна циклова подача палива, мм3/цикл:
,
де пал. – густина палива, кг/м3;
і – кількість циліндрів: і = 4;
,
Крутний момент двигуна, Нм:
на номінальному режимі
, Нм,
максимальний
,
де К – коефіцієнт пристосування двигуна (запас крутного моменту). Для дизелів К =1,05...1,30, для бензинових двигунів – К =1,20...1,50.
МКРмакс = 1,2 159 = 191 Нм,
Літрова потужність двигуна:
Nл = Pe n / 30 ; Nл = 0,7082 1800 / 30 4 = 10,62 кВт/л,
2.2.8 Основні розміри двигуна
Робочий об’єм двигуна:
Vл = Nе / Nл; Vл = 30 / 10,62 = 2,826 л;
Робочий об’єм циліндра:
Vh = Vл / i; Vh = 2,826 / 4 = 0,706 л = 706 см3;
Об’єм камери згоряння, л:
, Vc = 0,706 / 16 – 1 = 0,0471 л,
Повний об’єм циліндра, л:
Va = Vc + Vh, Va = 0,0471 + 0,706 = 0,7531 л,
Діаметр циліндра:
D = 10 D = 10 = 94 мм;
Площа поршня, мм2:
; ,
Хід поршня:
S = D S/D; S = 94 1,14 = 108 мм;
Перевірка середньої швидкості поршня
.
0,3%
Довжина шатуна:
Lш = R / кшм
де кшм – постійна к.ш.м.: кшм = 0,28;
R – радіус кривошипа:
R = S / 2, R = 106 / 2 = 53 мм;
Lш = 53 / 0,28 = 190 мм;
Індикаторна потужність двигуна, кВт:
; кВт,
Потужність механічних втрат, кВт:
Nм = Ni – Ne, Nм = 37,70 – 30 = 7,7 ,
Отримані дані заносимо до таблиці 1.
Таблиця 1
Результати теплового розрахунку двигуна внутрішнього згоряння
Параметри двигуна |
Числові значення параметрів | |
двигун-прототип |
зпроектований двигун | |
Номінальна ефективна потужність Nен,кВт |
|
30 |
Номінальна частота обертання колінвала nн,хв-1 |
|
1800 |
Кількість циліндрів i |
|
4 |
Діаметр циліндра D,мм |
|
92 |
Хід поршня S,мм |
|
106 |
Робочий об’єм двигуна Vл, л |
|
2,636 |
Крутний момент на номінальному режимі, Н·м |
|
149 |
Максимальний крутний момент, Н·м |
|
178 |
Середній ефективний тиск ре, МПа |
|
0,7082 |
Індикаторний коефіцієнт корисної дії ηі |
|
0,45 |
Механічний коефіцієнт корисної дії ηм |
|
0,796 |
Ефективний коефіцієнт корисної дії ηе |
|
0,358 |
Питома індикаторна витрата палива gі, кг/(кВтгод) |
|
188,0 |
Питома ефективна витрата палива gе, кг/(кВтгод) |
|
237,0 |
Годинна витрата палива, кг/год |
|
6,62 |
Літрова потужність Nл, кВт/л |
|
10,62 |
Циліндрова потужність Nц, кВт/циліндр |
|
7,0 |