Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
4.75 Mб
Скачать

Послідовність виконання роботи:

1.Розглянь уважно зразки сучасних виробів поясного одягу в журналах мод, книгах, на малюнках. Вияви характерні для сучасної моди елементи (форма, колір, вид оздоблення тощо).

2. Обери вид поясного підліткового одягу, який ти будеш проектувати. Виконай на аркуші паперу простим олівцем кілька пробних ескізів виробу з урахуванням модних тенденцій. Вибери найкращий. Обґрунтуй свій вибір. 3. Виконай у зошиті ескіз кольоровим олівцем, фломастером чи фарбами 4. Спробуй втілити свій задум в об'ємному макеті за допомогою одного з матеріалів- кольорового паперу, картону, пластиліну чи клаптиків тканини. Для зручності макет поясного виробу можна розмістити на ляльці, пластмасовій пляшечці, картонній трубці тощо. 5. Оціни якість виконаної тобою роботи.

V. Підбиття підсумків. Домашнє завдання

УРОК № __ ДАТА_____ КЛАС 7

Тема уроку: Креслення в системі прямокутних проекцій. Проеціювання на три площини

Мета уроку: ознайомити з правилами проеціювання на три площини проекцій та правилами побудови виглядів та інших даних для повного уявлення про предмет, читати та креслити графічні зображення виробів, що мають об’ємну форму.

Основні поняття: просторова фігура, об’ємна фігура, вигляд, проекції, осі проекцій

Очікувані результати: знання правил проеціювання на три площини, уміння

виконувати графічні зображення виробів, уміння читати графічні зображення виробів, уміння виконувати ескізи, технічні рисунки за трьома проекціями

Обладнання та засоби навчання: підручники, моделі, креслярські приналежності, ескізи, кресленики виробів

І. Організаційний момент хв

ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів хв

ІІІ. Вивчення нового матеріалу хв

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів хв

V. Практична робота………………………хв

VІ. Підсумки уроку хв

VIІ. Домашнє завдання хв.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів

III. Вивчення нового матеріалу

1. Методи проеціювання.

В основу побудови зображень на креслення покладено метод проеціювання. Проеціювання нагадує утворення тіні предмета.

Утворення зображення предмета на кресленні уявними проеціюючими променями називають проеціювання.

Утворене методом проеціювання зображення предмета на площині називають проекцією.

Є декілька методів проеціювання. Центральне проеціювання – проеціюючі промені виходять з однієї точки і зображення утворюється із спотвореними розмірами.

П аралельне косокутне проеціювання – проеціюючі промені паралельні , але падають на площину проекцій не під прямим кутом.

П аралельне прямокутне проеціювання - проеціюючі промені паралельні і перетинають площину проекцій під прямим кутом.

Утворена на площині проекція дає уявлення про форму плоского предмета. На кресленні проекцію доповнюють роз­мірами.

2. Проеціювання на дві площини проекцій.

Одна проекція не завжди однозначно визначає форму зображуваного пред­мета. Це називають невизначеністю форми об'ємного предмета за однією проекцією. Тому, щоб одержати уявлення про форму об'ємного предмета, проецію­вання виконують на дві площини проекцій: горизонтальну Н і вертикальну V. Вертикальну площину проекцій називають фронтальною. Площини проекцій у просторі роз­міщені під прямим кутом одна до одної. Лінію перетину цих площин (її позначають х) називають віссю проекцій.

Проекція предмета на горизонтальну площину проекцій називається горизонтальною проекцією. Проекція предмета на фронтальну (вертикальну) площину проекцій називається фронтальною проекцією.

Утворені дві проекції предмета розташовані у просторі в різних площинах. Щоб дістати креслення предмета на площині, обидві площини проекцій суміщають в одну. Для цього горизонтальну площину повертають так, щоб вона збігалася з фронтальною площиною.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]