Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Методичка-педпрактика.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
548.35 Кб
Скачать

Додаток 6

План-конспект уроку

Урок №

Клас 7

Дата:

Тема уроку: Контрольна робота. Диктант з додатковим завданням.

Мета уроку: Перевірити засвоєння учнями теми “Дієприслівник”; виявити прогалини в опрацюванні матеріалу, сприяти міцному засвоєнню правил і закріпленню навичок; розви- вати слухову пам`ять; виховувати прагнення до добра і готовність відстоювати його.

Методи і

прийоми: Розповідь учителя, самостійна робота, аналіз мовного матеріалу.

Тип уроку: Урок перевірки та обліку якості засвоєння знань.

Література: Мацько Л.І. Українська мова. Збірник диктантів. - К.: Либідь, 1995. - с.130.

Перебіг уроку

  1. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

  2. Вступне слово вчителя (інструктаж з написання, стисла оцінка тексту).

  3. Читання тексту ( Зб. диктантів, стор. 130 ).

  4. Пояснення незрозумілих слів.

  5. Читання тексту для написання під диктовку.

  6. Перевірка тексту.

  7. Інструктаж з виконання граматичного завдання.

  8. Виконання граматичного завдання, його перевірка.

  9. Перевірка всієї роботи.

  10. Підсумок уроку.

  11. Завдання додому.

Додаток 7 План-конспект уроку

Урок №

Клас 5

Дата:

Тема уроку Аудіювання науково-популярного тексту. Узагальнення і систематизація знань з теми “Вживання м’якого знака та апострофа”

Мета уроку Формувати навички аудіювання науково-популярного тексту: узагальнити й систематизувати знання і вміння п’ятикласників, набуті в процесі вивчення теми “Правила вживання м’якого знака і апострофа”; розвивати здатність осмислювати й застосовувати вивчений матеріал; виховувати гуманне ставлення до світу природи.

Методи і прийоми: Розповідь учителя, виразне читання тексту, виконання вправ, робота з таблицею, взаємоопитування.

Обладнання Таблиця “Правила вживання м’якого знака”

Література: Златів Л.М., Бондарчук Г.М. Урок рідної мови. 5 клас. Книга для вчителя. – Тернопіль: Навчальна книга. – Богдан, 2003. – С.115-117.

Хід уроку

І. Організація класу

1. Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Конкретизація мети і завдань уроку.

  2. Актуалізація опорних знань і вмінь.

ІІІ. Аудіювання науково-популярного тексту.

  1. Виразне читання тексту вчителем (текст “Птах з легенди” // Уроки рідної мови. 5 клас. Книга для вчителя. – Тернопіль: Навчальна книга. – Богдан, 2003. – С.115-116.).

  2. Відповіді учнів на запитання тестового характеру (вибрати правильні варіанти відповідей). Тест // Уроки рідної мови. 5 клас. Книга для вчителя. – Тернопіль: Навчальна книга. – Богдан, 2003. – С.116-117.).

ІV. Узагальнення і систематизація знань із теми “Правила вживання м’якого знака і апострофа”

  1. Вступне слово учителя.

  2. Робота з узагальнювальною таблицею “Правопис м’якого знака” (учні на кожне правило пишуть у зошит свої приклади).

  3. Робота в парах (Взаємоопитування “Що я знаю про правопис апострофа”).

  4. Виконання системи вправ на закріплення орфографічних навичок.

Виконання вправи 466. Випишіть із вправи слова, де потрібен апостроф, в одну колонку, а без апострофа – в другу. Поясніть написання слів з апострофом.

Вправа 468. Прочитайте вголос текст “Пам’ятники тваринам” Зробіть фонетичний розбір слова “пам’ятник”.

Вправа 470. Вставте, де треба, м’який знак чи апостроф. Поясніть орфограми.

Робота над складанням діалогів.

Складіть діалог-розмову двох друзів про зоопарк. Вживайте слова з апострофом і м’яким знаком (вольєра, м’ясо, тьмяний, пір’я, мавпячий та ін.).