Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Методичка-педпрактика.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
548.35 Кб
Скачать

VI. Завдання додому.

  1. Коментар учителя.

- Сьогодні домашнє завдання буде цікавим. Запишіть, будь ласка, в свої щоденники: § 25, вправа 468. (Допоможіть іноземцеві, який вивчає українську мову. Чи правильно він переклав текст і дібрав антонімічні пари?). Діти, допомагаючи іноземцеві, будьте уважними. При потребі ви можете звернутися до словника антонімів.

2. Подяка за роботу на уроці. Прощання.

- Дякую вам за активну роботу на уроці. До побачення.

Додаток 4 Розгорнутий конспект уроку

Урок №

Клас 5

Дата:

Тема уроку: Розвиток мовлення. Письмовий переказ тексту розповідного характеру з елементами опису тварини.

Мета уроку: Повторити поняття про типи мовлення, виробляти навички написання розповідного тексту з елементами опису тварини, вміння логічно і послідовно висловлювати свої думки в письмовій формі; формувати свідоме ставлення до результатів дії; виховувати любов до тварин, бережливе ставлення до природи.

Методи і

прийоми: Розповідь учителя, бесіда, аналіз мовного матеріалу, самостійна робота

Обладнання: Фотокартки домашніх тварин.

Тип уроку: Урок навчального переказу.

Література: Василенко А. Збірник текстів для переказів. – К.; Рад. шк., 1970. – с. 3-9, 31.

Перебіг уроку

  1. Організація класу (привітання, перевірка присутніх).

  1. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Діти, сподіваюсь на перерві всі подивились виставку фотографій домашніх улюбленців. Дякую, що ви відгукнулись на моє прохання і принесли фотографії тварин, які живуть у вас вдома. Тепер я бачу, що майже в кожній сім`ї живе якась тваринка – улюбленець сім`ї. Я прочитала ваші твори-мініатюри про улюблених кошенят, пташок, собак. А ось сьогодні ми з вами будемо писати переказ про тваринку, яка стала загальною улюбленицею цілого класу. Але спочатку давайте дещо пригадаємо.

  1. Актуалізація опорних знань. Вступна бесіда.

    • Які ви знаєте типи мовлення?

    • Який тип мовлення подає послідовне відображення подій? ( розповідь )

    • А який тип мовлення подає ознаки предметів живої і неживої природи? ( опис )

    • Як називається тип мовлення, що подає причини ознак і дій? ( роздум )

    • Який тип мовлення ми оберемо, працюючи над переказами: “Як дідусь подарував мені морську свинку”, „Кумедна тваринка”, “Чому мені сподобався подарунок дідуся”?

    • Я бачу ви добре засвоїли типи мовлення, а сьогодні ми будемо писати розповідний текст з елементами опису тварини.

  1. Читання тексту переказу

- Діти, перше прослуховування тексту вимагає вашої уваги. Ви повинні запам’ятати прочитане, щоб потім письмово переказати, де і коли відбуваються події, хто брав у них участь, які мовні засоби використовує автор тексту, щоб описати тваринку.

Наша Мальвіна

Якось дідусь подарував Наталці морську свинку. Вона розповіла про це у класі. Однокласники почали просити: ”Принеси її до школи”. Наталка попросила тата зробити клітку. Коли клітка була готова, дівчинка принесла свій подарунок у клас.

Тваринка всім дуже сподобалась. Вона була маленька, шерсть бура, на шиї була смуга, як комірець. Очі у свинки були круглі і блискучі. На передніх лапках у неї було по чотири кігтики, на задніх – по три. Кігтики гострі, але вона їх ховала.

Діти полюбили свинку. Назвали її Мальвіною. Учні годували її сіном, буряком, морквою. По черзі чистили клітку. Мальвіна звикла до школярів і брала їжу з рук.

Коли ніхто не підходив до клітки, вона починала пищати. Мальвіна, як барометр, передбачала зміну погоди. Ми прочитали в книзі, що організм свинки дуже чутливий до коливань температури. Як добре, що у нас є Мальвіна. ( 125 слів ).