
- •Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов методичні поради до проходження педпрактики
- •Горлівка 2005
- •1.Організація педагогічної практики
- •2.Обов’язки студентів-практикантів
- •3. Підведення підсумків педагогічної практики. Оформлення документації
- •4. Підготовка до уроку української мови
- •4.1.Структура уроку
- •4.2. Визначення мети уроку
- •4.3. Аналіз уроку української мови
- •Документація з педагогічної практики
- •Учитель: Колоколова Валентина Миколаївна
- •Перебіг уроку:
- •IV. Вивчення нового матеріалу за опорним конспектом
- •Іменник
- •Означає назву предмета
- •2. Відповідає на питання хто? що?
- •Всі іменники поділяються на 4 відміни
- •Змінюється за числами
- •Змінюється за відмінками
- •Виступає будь-яким членом речення (найчастіше підметом і додатком)
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі. Підсумок уроку.
- •Vіі. Завдання додому
- •Додаток 3 Розгорнутий конспект уроку з елементам нестандартності
- •Перебіг уроку
- •III. Вивчення нового матеріалу.
- •IV. Узагальнення і систематизація вивченого
- •V. Підсумок уроку.
- •VI. Завдання додому.
- •Додаток 4 Розгорнутий конспект уроку
- •Перебіг уроку
- •Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- •Актуалізація опорних знань. Вступна бесіда.
- •Читання тексту переказу
- •Наша Мальвіна
- •Бесіда за змістом прочитаного.
- •Колективне складання плану.
- •Орієнтований план
- •Мовний аналіз тексту.
- •Повторне читання тексту.
- •Додаток 5 Розгорнутий конспект уроку
- •Перебіг уроку
- •Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- •Читання тексту. Лисиччині ліхтарики
- •Читання тексту для написання під диктовку.
- •Перевірка тексту.
- •Інструктаж з виконання граматичного завдання.
- •Додаток 6
- •Перебіг уроку
- •Додаток 7 План-конспект уроку
- •Хід уроку
- •V. Підсумок уроку.
- •Vі. Диференційоване домашнє завдання, інструктаж до виконання.
- •Додаток 8 Карта спостереження за проведенням уроку
- •IV. Рівень активності учнів на уроці
- •Додаток 9 Орієнтовний план аналізу уроку української мови
- •Можливий рівень проведення етапу “Організація класу”
- •Можливий рівень проведення етапу “Повторення вивченого на попередньому уроці”
- •Можливий рівень проведення етапу “Вивчення нового матеріалу”
- •Можливий рівень проведення етапу “Закріплення вивченого”
- •Можливий рівень проведення етапу “Підсумок уроку”
- •Можливий рівень проведення етапу “Завдання додому”
- •Висновки про урок
- •Додаток 10 Аналіз уроку української мови
- •V. Підсумок уроку
- •Vі. Завдання додому
- •Висновки про урок
- •Додаток 11 Форми роботи на уроці Незвичайний, оригінальний початок уроку
- •Використання епіграфа уроку
- •Колективне (індивідуальне) заповнення таблиці
- •Логічні схеми-алгоритми
- •Виконання тематичної роботи
- •Робота зі схемами-опорами
- •Ланцюжкове опитування
- •Завдання дослідницького характеру
- •Завдання творчого характеру
- •Поповнення знань учнів через тематико-ситуативний словник
- •Лінгвістична казка Родина числівників
- •Самодиктант
- •Завдання на редагування
- •Диктант інформаційної дії
- •Лінгвістичні ігри
- •Вправа – рольова гра
- •Ситуативне завдання з розвитку зв’язного мовлення
- •Мілка тарілка і дрібна монета
- •Використання картки-інформатора
- •Елементи програмованого навчання
- •Експеримент
- •Домашнє завдання за вибором учнів
- •Міні-підручник (зразок)
- •Різнорівневе домашнє завдання
- •Використання інноваційних методів і прийомів
- •Ґронування
- •Література
Додаток 5 Розгорнутий конспект уроку
Урок №
Клас 5
Дата:
Тема уроку: Контрольна робота. Диктант з додатковим завданням.
Мета уроку: Перевірити засвоєння учнями теми “Відомості з синтаксису і пунктуації”, виявити прогалини в опрацюванні матеріалу, сприяти міцному засвоєнню правил і закріпленню навичок; формувати свідоме ставлення до результатів дії; вихову- вати любов до природи, готовність і уміння берегти й примножувати її багатства.
Методи і
прийоми: Розповідь учителя, написання під диктовку, аналіз мовного матеріалу.
Тип уроку: Урок перевірки та обліку якості засвоєних знань.
Література: Горбачук В.Т. Види диктантів і методика їх проведення. – К.: Рад. школа, 1989. – с. 65-73
Перебіг уроку
Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Діти, протягом 14 годин ми вчилися визначити види простих речень за метою висловлювання, розрізняти прості і складні речення, головні і другорядні члени речення, правильно ставити розділові знаки в простому і складному реченнях, вживати в мовленні речення, різні за будовою, тощо. Сьогодні ми напишемо диктант з додатковим завданням, результати якого нам допоможуть продовжувати роботу над вивченням рідної мови.
Вступне слово вчителя (інструктаж по написанню, стисла оцінка тексту).
- Діти, великі таємниці розкриває перед нами ліс, який завжди приносив людям неоціненну користь. Ці великі і малі таємниці ми з вами повинні знати, щоб вміти допомогти лисові. Тоді він стане нашим другом. Про одну з таких лісових таємниць нам повідає сьогодні лисичка. Будьте уважними під час написання тексту, мені приємно буде перевіряти грамотні і акуратні роботи.
Читання тексту. Лисиччині ліхтарики
Одного разу, хитра лисичка повернулась додому. Йшла вона лісом. Була ніч. Темно-темно у лісі – нічого не видно. Вдарилася лисичка й думає, що дуб – і так їй болить. Ось вона й думає, що треба якось дорогу в лісі освітити. Знайшла пеньок-трухлячок – засвітилися білі ліхтарики. Стало у лісі видно аж сич здивувався: “Що це таке, невже в ночі день настав?” А хитра лисичка йде лісом та усміхається собі.
( В. Сухомлинський).
Пояснення незрозумілих слів: ліхтарик – фонарик.
Читання тексту для написання під диктовку.
- Діти, пам’ятайте, що спочатку я читаю речення повністю, а ви уважно слухаєте. Потім ви записуєте під мою диктовку частини речення. Для остаточної перевірки речення я читаю його ще раз, а ви уважно перевіряєте написане, звертаючи увагу на орфограми і розділові знаки. Отже, зосередьтесь на самостійному виконанні контрольної роботи.
Перевірка тексту.
- Під час перевірки всього тексту я робитиму після кожного речення трохи більшу паузу, щоб ви встигли перевірити написане.
Інструктаж з виконання граматичного завдання.
- А зараз, хлопчики та дівчатка, зверніть увагу, що додаткове завдання ви виконуватиме по варіантах. Знання прямої мови, синтаксичного розбору словосполучень допоможуть вам отримати високі бали за граматичне завдання. Перепишіть, будь ласка, його з дошки, пропустивши один рядок після тексту.
За поданими схемами складіть речення:
І Варіант ІІ Варіант
“П,” – а. А: “П”.
Зробіть синтаксичний розбір словосполучення:
Хитра лисичка Освітити дорогу
Виконання граматичного завдання, його перевірка.
- Не забудьте, що результат виконання додаткового завдання також залежить і від його перевірки.
Перевірка всієї роботи.
- Перевірка всієї роботи вимагає від вас зосередження. Виконуєте ви її самостійно. Після перевірки роботи зошити для контрольних робіт покладіть, будь ласка, на край парти.
Підсумок уроку.
- Діти, сьогодні ви працювали чітко й організовано. Сподіваюсь, що вдумлива робота дасть позитивні результати. Отже, правильна постановка розділових знаків у простому й складному реченні вимагає від вас знання пунктограм. Нагадайте, будь ласка, яких?
Завдання додому:
- Повторіть на наступний урок правила постановки розділових знаків при однорідних членах речення ( §26 ) і подумайте, які ще таємниці лісу ви знаєте. Отже, запишіть домашнє завдання у щоденники: 26, усна розповідь “Ліс розповідає”.