- •Міністерство охорони здоров'я україни
- •Методичні рекомендації
- •При підготовці до практичного заняття
- •Актуальність теми:
- •2. Навчальні цілі:
- •3. Матеріали доаудиторної самостійної роботи
- •3.1. Базові знання вміння, навички, необхідні для вивчення теми:
- •3.2. Зміст теми заняття:
- •Етапи проведення гігієнічного виховання в дошкільних дитячих закладах Перший етап
- •Другий етап
- •Третій етап Проведення уроку гігієни в дитячому садку
- •Проведення гігієнічного виховання в 1-3 класах Перший етап
- •Другий етап
- •Третій етап Проведення гігієнічного виховання в молодших класах
- •Проведення гігієнічного виховання в 5-8 класах.
- •Форми і методи контролю роботи по вихованню навиків гігієни порожнини рота
- •3.3.Список рекомендованої літератури:
- •3.4. Орієнтована карта для самостійної роботи студентів з літературою по темі заняття.
- •3.5. Матеріали для самоконтролю студентів на доаудиторному етапі: а. Теоретичні питання для самоконтролю
- •4. Матеріал для аудиторної самостійної роботи.
- •4.2. Професійний алгоритм оволодіння практичною навичкою Інструкція щодо проведення заняття у середній групі дитячого дошкільного закладу
- •Заняття № 1
- •Заняття №2
- •Інструкція щодо проведення заняття у школі
- •Лекція "Як зберегти зуби здоровими?"
- •5. Матеріали для післяаудиторної самостійної роботи
4. Матеріал для аудиторної самостійної роботи.
4.1. Перелік навчальних практичних завдань 1.Складіть план-конспект виступу лікаря-стоматолога перед батьками дітей однієї вікової групи (на вибір).
2. Напишіть (на вибір) конспект проведення уроку гігієни серед дітей орнізованого дитячого закладу.
3.Оволодіти методикою інструктажу індивідуальної гігієни ротової порожнини для дітей молодшої, середньої або старшої груп дитячого садочка.
4. Провести урок гігієни серед дітей дошкільного закладу (молодша, середня, старша групи).
4.2. Професійний алгоритм оволодіння практичною навичкою Інструкція щодо проведення заняття у середній групі дитячого дошкільного закладу
В програмі середньої групи чітко визначено, що дітей потрібно привчати правильно чистити зуби.
На занятті потрібно дати дітям початкові відомості про:
-
назви зубів та їх призначення; хвороби зубів та що їх спричиняє;
-
про засоби догляду за ротовою порожниною (зубні щітки, зубні пасти, зубні ополіскувачі);
-
про вплив продуктів харчування на стан здоров’я зубів;
-
звернути увагу дітей на послідовність виконання дій по чищенню зубів;
-
виховувати самостійність і потребу у даній звичці.
Заняття № 1
Мета: поглибити знання дітей про зуби ( назви зубів та їх призначення, про хвороби зубів та що їх спричиняє), про засоби догляду за ними. Розвивати мислення, пам’ять, мову. Формувати культурно-гігієнічні навики.
Матеріал: зубні щітки, пасти різних видів, стаканчики, еліксир, фантомна модель зубного ряду.
Хід заняття.
Раз в неделю волк зубастый
Чистит зубы мятной пастой...
Про що ми сьогодні будемо говорити, як ви думаєте? Про наші зубки, як їх берегти, як за ними доглядати, щоб вони були здорові. Як ви думаєте, вовк правильно за ними доглядає?
"Раз в неделю"....
- Як часто треба чистити зуби?
- Коли ви чистите зуби дома?
- А в садочку?
- Щоб зуби були красиві, білі, здорові, за ними треба постійно доглядати, чистити їх вдома рано-вранці, після сніданку і ввечері, коли лягаєте спати, а після їжі обов’язково потрібно полоскати рот.
- Розкажіть, чим ви чистите зуби?
(зубна щітка, паста)
Щоб блищали зубенята
Кожен з вас повинен знати,
Паста з щіткою все можуть
І завжди вам допоможуть.
- Які зубні пасти ви знаєте?
- Ось гляньте, які зубі пасти я принесла вам показати
("Lacalut 4-8", "Новый жемчуг детский", “Дракоша”).
- А це еліксир. Його додають у воду для полоскання.
- А чи знаєте ви як називаються ваші зубки?
Ось оці передні зуби називаються різці, ними ми відкушуємо хліб, яблуко, морквинку, а бокові - жувальні, вони допомагають пережовувати їжу, щоб її легко було ковтати (показує дітям на моделі).
- Подумайте від чого руйнуються зуби?
"Дуже жаль мені ведмедя
бо об’ївся, бідний, меду
Хоч солодке діти люблять
та воно їм зубки губить".
"Гризла білка шкарлупки,
Заболіли в неї зубки,
Плаче, білочка "Болить"...
Що мені тепер робить?
Хочеш мати гарні зубки
Не гризи отак шкарлупки".
Так, зуби болять, якщо їх не чистити, не полоскати рот після їжі, коли діти не роблять ранкову зарядку, не люблять спорт, тоді вони стають кволі, слабенькі, швидко хворіють і теж болять зубки. Якщо часто їсти цукерки, гризти шкарлупки, не берегти зубки, - тоді вони теж починають хворіти.
- А тепер ви розкажіть мені, що робити дітям треба і дорослим, щоб не хворіли зуби?
(запитую кількох дітей)
- Пригадаємо, як правильно чистити зуби:
- прополоскати рот водою із стакана;
- промити зубну щітку водою з милом,
- нанести зубну пасту на всю щетинку;
- почистити зуби (знизу - вверх, зверху - вниз);
- прополоскати рот водою;
- помити щіточку, намилити і покласти в стакан головкою вверх;
(запитую 1-2 дітей для контролю).