- •I. Актуалізація опорних знань.
- •II. Мотивація навчальної діяльності
- •III.Вивчення нового матеріалу
- •IV.Систематизація і узагальнення знань
- •V.Підсумок уроку: рефлексія
- •I.Актуалізація опорних знань
- •II.Мотивація навчальної діяльності
- •III.Вивчення нового матеріалу
- •IV.Узагальнення та систематизація знань
- •I.Актуалізація опорних знань
- •II. Закріплення знань, умінь та навичок
- •I група
- •II група
- •I .Актуалізація опорних знань
- •II. Мотивація навчальної діяльності
- •I.Вивчення нового матеріалу
- •Демонстрація №6.
- •IV. Закріплення знань, умінь та навичок.
- •I.Актуалізація опорних знань
- •II. Мотивація навчальної діяльності
- •III. Вивчення нового матеріалу Демонстрація № 5
- •Лабораторний дослід №5
- •IV.Закріплення вивченого матеріалу
- •V.Домашнє завдання
- •I.Актуалізація опорних знань
- •I.Мотивація навчальної діяльності. Мозковий штурм.
- •III.Вивчення нового матеріалу
- •IV.Закріплення вивченого матеріалу
- •V.Домашнє завдання
- •I.Актуалізація опорних знань
- •I.Мотивація навчальної діяльності
- •II.Вивчення нового матеріалу
- •IV.Закріплення вивченого матеріалу
- •I.Актуалізація і мотивація навчальної діяльності (2 хв.)
- •II.Узагальнення та систематизація набутих знань (38 хв)
- •III. Підведення підсумків. Оцінювання учнів (3 хв)
- •I.Актуалізація опорних знань
- •II.Основна частина уроку: письмова контрольна робота
III. Підведення підсумків. Оцінювання учнів (3 хв)
IV. Домашнє завдання (1 хв): Повторити параграфи 13-18, виконати завдання №8 на ст. 99, №6 на ст.. 106, № 9 на ст.118 підручника.
Тема: Тематична контрольна робота
Мета: визначити рівень навчальних досягнень учнів із вивченої теми «Хімічні реакції»
Тип уроку: урок перевірки та коригування знань, умінь та навичок.
Форми роботи: контрольна робота.
Обладнання: періодична система хімічних елементів Д.І.Мендєлєєва, тексти різнорівневих завдань.
Девіз уроку: «Знай, умій, застосовуй».
Хід уроку
I.Актуалізація опорних знань
Учитель розподіляє варіанти, нагадує учням зміст завдань, час виконання, ключові моменти оформлення відповідей і систему оцінювання.
II.Основна частина уроку: письмова контрольна робота
Варіант I
1.Виберіть сполуку, в якій Нітроген проявляє лише окисні властивості:
А)NH3;
Б)HNO3;
В)HNO2;
Г)NO2. (1бал)
2.Речовина, що приєднує електрони в окисно-відновній реакції, називається:
А)відновником;
Б)ізотопом;
В)окисником;
Г)приймачем. (1 бал)
3.Установіть відповідність.
1)2СаО + О2=2СаО А. Розклад
2)СиS О4 + N аОН =Си(ОН)2 +N а2 S О4 Б.Сполучення
3)2КСl О3 = 2КС l + 3О2 В.Заміщення
4)Си SО4 +F е = F е SО4 +Си Г. Обмін (1 бал)
4.Теплота, що виділяється або поглинається в процесі хімічної реакції, називається… . (1 бал)
5.Дано систему:
H2 +Cl2 ↔ 2HCl
Збільшення концентрації водню в системі:
А)змістить рівновагу вліво;
Б)змістить рівновагу вправо;
В)не вплине на зміщення рівноваги. (1 бал)
6.Розставте коефіцієнти в рівнянні методом електронного балансу, вкажіть окисник і відновник:
Ca +HNO3 → Ca(NO3)2 +N2 +H2O (1,5 бала)
7.Обчисліть, у скільки разів збільшиться швидкість реакції внаслідок підвищення температури на 300 С, якщо температурний коефіцієнт реакції дорівнює 2. (1,5 бала)
8.За термохімічним рівнянням
2Н2 + О2 =2Н2О; ∆ Н= +571,6 кДЖ
Обчисліть об’єм витраченого водню (н.у.), коли відомо, що виділилося 142,9 кДЖ теплоти. (2 бала)
9.Обчисліть середню швидкість реакції, якщо за 5 хвилин концентрація однієї з вихідних речовин змінилася з 0,068 до 0,064 моль\л. (2 бала)
II варіант
1.Виберіть сполуку, в якій Сульфур проявляє тільки відновні властивості:
А)H2SO4;
Б)SO3;
В)SO2;
Г)H2S. (1 бал)
2.До факторів, що прискорюють хімічну реакцію, належать:
А)підвищення температури;
Б)зміна забарвлення;
В)подрібнення;
Г) поява запаху. (1 бал)
3.Реакція, у результаті якої виділяється тепло, називається…… (1бал)
4.Установіть відповідність:
1.Fe2O3 +3 H2 = 2Fe +3H2O А. Розклад
2. FeSO4 + 2KOH = K2SO4 + Fe(OH)2 Б. Сполучення
3. 2 Fe(OH)3 = Fe2O3 + 3H2O В. Заміщення
4. 2 Mg + O2=2MgO Г. Обмін (1 бал)
5. Дано систему:
3H2 +N2 ↔ 2NH3
Зменшення тиску в системі:
А)змістить рівновагу вліво;
Б)змістить рівновагу вправо;
В)не вплине на зміщення рівноваги. (1 бал)
6.Розставте коефіцієнти в рівнянні методом електронного балансу, вкажіть окисник і відновник:
Mg +H2SO4 → MgSO4 +S +H2O (1,5 бала)
7.Обчисліть, у скільки разів збільшиться швидкість реакції внаслідок підвищення температури на 200 С, якщо температурний коефіцієнт реакції дорівнює 2. (1,5 бала)
8.За термохімічним рівнянням
C + О2 =CО2; ∆ Н= +410 кДЖ
Обчисліть кількість речовини вуглекислого газу, якщо виділилося 20,5кДЖ теплоти. (2 бала)
9.Обчисліть середню швидкість реакції, якщо за 10 хвилин концентрація однієї з вихідних речовин змінилася з 0,086 до 0,084моль\л. (2 бала)