Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МЕТОДИКА тр. н. Веремійчик в поч.шк..doc
Скачиваний:
107
Добавлен:
10.11.2019
Размер:
4.89 Mб
Скачать

V. Самостійна робота учнів

VI. Аналіз і оцінка учнівських робіт

За ескізом (технологічною карткою) учні виготовляють основу і перепліт для килимка.

Для колективного ана­лізу робіт учнів першого класу вчитель запрошує двох третьо­класників.

Звертають увагу на схо­жість відтворених із пласти­ліну образів звірят, птахів, есте­тичність виробів. Відбирають кращі для іграшкового зоопар­ку.

Підсумовуючи урок, вчитель говорить про те, що першо­класники на наступних уроках під час роботи з папером виготують огорожі для зоопарку, а третьокласники закінчать виготовлення паперового килимка.

VII. Прибирання робочих місць

Вчитель нагадує черговим, щоб ті уважно перевірили робочі місця, особливо місця першокласників, а також оглянули підлогу біля їх столів, бо пластилін може приклеїтися до підлоги.

Структура уроку зі спорідненими темами 1-2 класи 3-4 класи

Аплікація з паперу Аплікація з тканини

Мета

Поглиблювати знання й уміння Закріплювати вміння й навички

учнів з аплікаційних робіт. Роз- ки учнів з аплікації. Розвивати вивати дитячу творчість, дитячу творчість. Виховувати

Виховувати естетичність, еко- естетичність, економне ставлен-номне ставлення до матеріалу. ня до матеріалу.

Об'єкт праці

Предметна аплікація: квітка, Футляр для окулярів, апліка- курчатко, святкова листівка, ційний матеріал до дитячого національна символіка. одягу.

Приладдя, матеріали та інструменти

Зразки виробів, цупкий папір, Зразки виробів, клаптики різно- відрізки кольорового паперу, кольорової тканини, сукна, нитки, клей, голки, ножиці.

Хід уроку

І. Організація класу

За дорученням учителя чергові на перерві перевіряють підготовленість учнів до практичної діяльності. Вчитель, для впевненості, тільки уточнює на уроці про наявність окремих матеріалів чи інструментів і при відсутності їх виділяє з резервного запасу.

II. Мотивація навчально-трудової діяльності

Сьогодні ми з першим і другим класами створюватимемо аплікації з паперу, а з третім і четвертим класами - аплікації з тканини. Будемо економити матеріали, використовуючи відрізки різнокольорового паперу та клаптики тканини.

III. Актуалізація знань учнів

- Який вид роботи ми називаємо аплікацією? (Питання для учнів 1-2 класів).

(Аплікація - це накладання форм різних матеріалів на основу.)

  • Які ви знаєте види аплікацій? (Питання для 1 -2 класів). (Предметна, сюжетна і декоративна.)

  • Щоб аплікаційні прикраси на виробах з тканини не

відклеювалися, що потрібно для цього зробити? (Питання для 3-4 класів).

(Пришити їх до основи.)

IV. Послідовність трудових дій

- Розкажіть, будь ласка, послідовність виконання аплі­каційних робіт (питання для 3-4 класів).

(Вирізаємо окремі частини аплікації, потім розміщуємо їх на основі, спочатку основні деталі, потім другорядні і тільки після бажаного зображення вже наклеюємо на основу.)

«Але спочатку потрібно нанести за малюнком або за уявою контури аплікаційного зображення» - уточнює вчитель.

- Які ви знаєте правила безпеки під час роботи з ножицями? (питання для 1-2 класів).

  1. Передавати ножиці закритими і кільцями вверх.

  2. Не можна ставити пальці рук на лінію різання.

- Назвіть правила культури праці під час аплікаційних робіт (питання для 1-2 класів).

  1. Працювати потрібно на підкладній дощечці.

  2. Не намазувати багато клею.

  3. Користуватися серветкою для витирання клею і рук.