Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МЕТОДИКА тр. н. Веремійчик в поч.шк..doc
Скачиваний:
117
Добавлен:
10.11.2019
Размер:
4.89 Mб
Скачать

Хід уроку

I. Організація класу

Вчитель з'ясовує готовність учнів до заняття, забезпечує матеріалами чи інструментами з резервного запасу тих учнів, у яких вони відсутні. Попереджує їх про те, що потрібно з відпові­дальністю готовитися до уроків трудового навчання.

II. Мотивація навчально-трудової діяльності

Сьогодні ми з вами виготуємо цікаву гру «Рукавичка» і на уроці математики будемо «гратися» з цією математичною рукавичкою. Виріб має бути гарний і з точно визначеними цифрами. Вчитель демонструє зразок предметної дидактичної гри.

III. Актуалізація знань учнів

- діти ви читали казку про «дідусеву рукавичку»? (Читали.)

- То ж які звірята, хоча в тісноті, але в злагоді, розмістилися в казковій рукавичці? (Мишка-шкряботушка, Жабка-скрекотушка, Зайчик-побігайчик, Лисичка-сестричка, Вовчик-братик, Кабан- іклан, Ведліідь-побрідь.)

«Після того, як заліз у рукавичку Ведмідь-побрідь, вона ледве не розірвалася», - конкретизує вчитель зміст казки. У нашій «математичній рукавичці» розмістилося цифр у 3 рази більше, ніж звірят.

IV. Послідовність трудових дій

- Що ви маєте зробити з папером під час симетричного вирізування? (Перегнути папір вдвоє або в декілька разів.)

  • Якщо рукавичка має дві половинки, то як треба перегнути альбомний аркуш паперу? (Вдвоє.)

  • Як зручніше обвести контури рукавички? (Прикласти до паперу долоню руки.)

  • Щоб можна було рукавичку натягнути хоча б на пальці, де краще намазувати клей? (На краю заготовки.)

Далі вчитель, демонструючи виріб, пояснює про те, що на звоворотному боці рукавички слід приклеїти впоперек дві смужки так, щоб уподовж було три проміжки. У крайні проміжки вставляють дві смужки з цифрами, а в середній — коротку смужку зі знаками додавання і віднімання. На лицьовому боці приклеюють кишеньку і заготовляють карточки з цифрами від 0 до 9.

V. Самостійна робота

Школярі виготовляють «математичні рукавички», користуючись малюнками у посібнику «Майстрик і Майстринка» І. М. Веремійчика або ескізами, виконаними вчителем на дошці.

Вчитель стежить за тим, щоб діти писали цифри на карточках у верхній частині та кишеньки приклеювали неглибокими, бо інакше нижню частину цифри не буде видно. Слідкує за дотриманням правил безпеки під час різання паперу та культури праці при роботі з клеєм.

VI. Ігрова ситуація

Після того, як учні виготовлять «математичні рукавички», вчитель пропонує потренуватись у грі. Він називає числа та відповідні дії з ними, а учні мають виконати їх і результати відобразити на лицьовому боці рукавички. Повідомляє дітям про те, що наступний урок математики буде дуже цікавим, бо вони «гратимуться в рукавички», змагаючись між рядами.

(Це буде хорошим стимулом для підготовки учнів до наступного уроку математики, на якому виконуватимуться дії додавання і віднімання в межах 20-ти. Прим, автора).

VII. Прибирання робочих місць

Тема. Виготовлення виробів з тканини

Мета. Формувати вміння й навички учнів з ручного шиття. Розвивати окомір, вправність рук. Виховувати акуратність, економне ставлення до матеріалів.

Об'єкт праці: персонажі пальчикового театру.

Приладдя, матеріали та інструменти: зразки окремих персонажів пальчикового театру, клаптики тканини, кольо­рові олівці, голки з нитками, кравецькі шпильки, ножиці.

Хід уроку І. Організація класу

Після перевірки наявності в учнів матеріалів та інструментів учитель пропонує відібрати клаптики тканини прямокутної форми.