- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •3.Метод стабільно зростаючих дивідендів
- •2. Метод постійного коефіцієнта виплати дивідендів
- •4. Метод постійної та змінної частини
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5.Задача 1
- •5. Задача 1
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6.Задача 2.
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •Vіі. Ніяк не відобразиться
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2.
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2.
- •Золоте правило фінансування:
- •Золоте правило балансу:
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6.Задача 2.
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •Зменшили кількість своїх акцій 4:3
- •Не змінили кількість своїх акцій
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2.
- •6. Задача 2
- •6. Задача 2
- •6. Задача 2
- •6. Задача 2
6. Задача 2
Статутний капітал акціонерного товариства складає 1500 тис. грн. і сформований на 90% з простих акцій. Усі емітовані акції знаходяться в обігу. За результатами діяльності у звітному році оподатковуваний прибуток підприємства склав 750 тис. грн. Підприємство реалізовує політику стабільних дивідендів зі ставкою 10%. Визначте масу дивідендів по простих акціях, а також величину нерозподіленого прибутку, якщо на поповнення резервного капіталу планується спрямувати 15% чистого прибутку. Ставка дохідності за привілейованими акціями складає 20%.
ЧП = 750 *0,75 = 562,5
Поповнення резервного капіталу = 562,5*0,15 = 84,375
Залишок ЧП = 478,125
СК прості акції – 1350, а 150 тис. – привілейовані акції.
На привілейовані акції = 0,2*1500 = 300 тис.
На прості акції = 0,1*1500= 150 тис.
Нерозподілений прибуток = 478,125 – 300 – 150 = 28,125.
Екзаменаційний білет № 24.
5. Задача 1
Визначити Cash-flow від операційної діяльності підприємства непрямим методом за таких даних:
Чистий прибуток від операційної діяльності – 150 тис. грн.
Надходження від емісії акцій -300 тис. грн., у тому числі на збільшення статутного капіталу було спрямовано 200 тис. грн., а на збільшення додаткового – 100 тис. грн.
Надходження від емісії облігацій – 70 тис. грн.
Підприємство нарахувало і виплатило дивідендів на суму 45 тис. грн.
Собівартість реалізованої продукції – 700 тис грн., у тому числі амортизація – 30 тис. грн.
Сума збільшення оборотних активів 25 тис. грн., у тому числі, операційних оборотних активів – 15 тис. грн.
Сума збільшення поточних зобов’язань, пов’язаних з операційною діяльністю – 40 тис. грн.
За звітний період сума забезпечень зменшилась на 10 тис. грн.
CF опер. = 150 тис. +30 тис. – 15 тис. +40 тис. = 205 тис.
6. Задача 2
Виберіть один із методів дивідендної політики, який дозволить підприємству протягом 5 років профінансувати потребу в інвестиційному капіталі у розмірі 175 тис. грн.
- метод стабільного розміру дивідендів (на рівні 7 %) – від СК
- метод стабільних дивідендів (13%) – від СК
- метод постійного коефіцієнта виплат дивідендів (гнучка) (на рівні 38% від чистого прибутку);
- метод стабільного зростання розміру дивідендів (4,5% із щорічним приростом на 0,5 % пункти);
- метод постійної та перемінної частин дивідендів (регулярна виплата дивідендів на рівні 6% і додаткова виплата 8 тис. грн. у п'ятому році)
Показники |
Роки |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
Акціонерний капітал |
250 |
250 |
250 |
250 |
250 |
Чистий прибуток |
65 |
75 |
60 |
45 |
95 |
Решение:
1 метод:
250 * 0,07 = 17,5 тис.грн. 65-17,5=47,5 тис.грн.
250 * 0,07 = 17,5 тис.грн 75-17,5=57,5
250 * 0,07 = 17,5 тис.грн 60 – 17,5 = 42,5
250 * 0,07 = 17,5 тис.грн 45 – 17,5 = 27,5
250 * 0,07 = 17,5 тис.грн 95 – 17,5 = 77,5
Сума: 252,5 тис.грн.
2 метод:
250*0,13=32,5 тис.грн. 65-32,5=32,5тис.грн.
250*0,13=32,5 тис.грн. 75 – 32,5 = 42,5
250*0,13=32,5 тис.грн. 60 – 32,5 = 27,5
250*0,13=32,5 тис.грн. 45- 32,5 = 12,5
250*0,13=32,5 тис.грн. 95-32,5=62,5
Сума: 177,5 тис. грн..
3 метод:
65*0,38 = 24,7 тис.грн. 65-24,7=40,3тис.грн.
75*0,38=28,5 75-28,5=46,5
60*0,38=22,8 60-22,8=37,2
45*0,38=17,1 45-17,1=27,9
95*0,38=36,1 95-36,1=58,9
Сума: 210,8 тис. грн..
4 метод:
250*0,045=11,25 тис.грн. 65-11,25=53,75
250*0,05=12,5 75-12,5=62,5
250*,055=13,75 60-13,75=46,25
250*,06=15,00 45-15=30
250*0,065=16,25 95-16,25=78,75
Сума: 271,25
Всі представлені методи задовольняють потреби підприємства, але найвигіднішим є 4 метод.
Екзаменаційний білет № 25.