- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •3.Метод стабільно зростаючих дивідендів
- •2. Метод постійного коефіцієнта виплати дивідендів
- •4. Метод постійної та змінної частини
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5.Задача 1
- •5. Задача 1
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6.Задача 2.
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •Vіі. Ніяк не відобразиться
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2.
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2.
- •Золоте правило фінансування:
- •Золоте правило балансу:
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6.Задача 2.
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •Зменшили кількість своїх акцій 4:3
- •Не змінили кількість своїх акцій
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2
- •5. Задача 1
- •6. Задача 2.
- •6. Задача 2
- •6. Задача 2
- •6. Задача 2
- •6. Задача 2
5. Задача 1
Потреба підприємства в капіталі складає 200 тис. грн. Статутний капітал – 1 млн. грн., номінальна вартість акцій 10 грн. Біржовий курс акцій – 15 грн. Визначити джерела покриття потреби в капіталі та вартість переважного права за таких варіантів курсу емісії: 6 грн. 11 грн. 13 грн. 13,5 грн. 17 грн.
1) Курс емісії = 6 грн – менше номіналу, заборонено законодавством.
2) Курс емісії = 11 грн.
Кількість акцій, щоб емітувати = 200 000/11 = 18,182 тис.
Сума збільшення СК : 18182*10 = 181820
ДК= 200000 – 181820 = 18180
С = 1000000/181820 = 5,5:1
Пп = (15 -11)/(1+5,5) = 0,62
Ринковий курс новий = 15 – 0,62 = 14,38
) Курс емісії = 13 грн.
Кількість акцій, щоб емітувати = 200 тис /13 = 15385
Сума збільшення СК = 15385*10 = 153850
ДК =200000 – 153850 = 46150
Співвідношення = 1000000/153850 =6,5:1
Пп = (15-13)/(1+6,5) = 0,27
Ринковий курс новий = 15 – 0,27 = 14,73
4) Курс емісії = 13,5 грн.
Кількість акцій, щоб емітувати = 200 000/13,5 = 14815
Сума збільшення СК : 14815*10 = 148150
ДК= 200000 – 148150 = 51850
Співвідношення = 1000000/148150 = 6,75:1
Пп = (15 -13,5)/(1+6,75) = 0,19
Ринковий курс новий = 15 – 0,19 = 14,81
5) Курс емісії = 17 грн. більше ринкового курсу, що не допускається.
6. Задача 2
Використовуючи наведені дані, визначте інвестиційну привабливість активів на основі моделі САРМ
Показник |
А |
В |
С |
D |
Очікувана рентабельність |
15 |
14 |
12 |
16 |
Середньоквадратичне відхилення рентабельності інвестицій |
5 |
8 |
4 |
3 |
Коефіцієнт кореляції між нормою доходності планових інвестицій та середньою нормою доходності по ринку |
0,7 |
0,8 |
0,9 |
1 |
Середньоквадратичне відхилення рентабельності інвестицій |
5 |
5 |
5 |
5 |
Середня доходність диверсифікованого портфеля інвестицій |
10 |
10 |
10 |
10 |
Безризикова процентна ставка на ринку капіталів |
9 |
9 |
9 |
9 |
Згідно з правилом прийняття інвест. рішень за CAPM найвигідніше буде вкладання коштів в ті активи, де різн иця між очікуваною та прогнозованою за CAPM рентабельність буде така: Rn- CAPM (Rn) =>max
CAPM(Rn)=i+(Rm - i)*β
де β – коеф. систем. ризику
Показник |
А |
В |
С |
D |
β |
(5*0,7)/5=0,7 |
1,28 |
0,72 |
0,6 |
CAPM(Rn) |
9+(10-9)*0,7=9,7 |
10,28 |
9,72 |
9,6 |
Rn- CAPM (Rn) |
15-9,7=5,3 |
3,72 |
2,28 |
6,4 |
Відповідь: Відповідно до моделі CAPM найвигіднішим з мінім ризиком буде вкладення коштів в актив D.
Екзаменаційний білет № 21.
5. Задача 1
Акціонерне товариство проводить господарську операцію зі збільшення статутного капіталу шляхом публічного розміщення простих акцій нової емісії. Емісія акцій здійснюється у співвідношенні 8:3. Акції розміщуються по курсу емісії 130,0 % із використанням послуг андеррайтера. На момент проведення господарської операції власний капітал АТ характеризується наступними даними.
I. Власний капітал |
до емісії, грн. |
після емісії, грн. |
Статутний капітал |
1 000 000 |
|
Додатково вкладений капітал |
43 831 |
|
Інший додатковий капітал |
84 414 |
|
Резервний капітал |
281 380 |
|
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) |
48 375 |
|
Неоплачений капітал |
(—) |
|
Вилучений капітал |
(—) |
|
Усього за розділом I пасиву |
1 458 000 |
|
Визначте вплив господарської операції на власний капітал АТ по завершенню публічного розміщення нових акцій, якщо результати відкритої підписки на акції характеризуються наступними даними:
номінальна вартість акції товариства — 10,0 гривень;
накладні затрати по оплаті емітентом послуг андеррайтера склали відповідно до договору 3,5 % виручки від розміщених акцій;
від інвесторів (фізичних та юридичних осіб) надійшли заявки на придбання 75,0 % простих акцій;
на момент завершення відкритої підписки 80,0% передплатників оплатили акції повністю по курсу емісії, решта — по 50,0% від емісійної вартості акцій;
1 млн. – 8х
У – 3х
У = 375000( зростання СК)
Кількість додаткових акцій: 375 тис/13 =28846 акцій.
Придбано: 28846*0,75 = 21635 акцій.
Зростання СК = 21635*10 = 216350
Зростання ДК = 21635*13 – 216350 = 64905
Неоплачений капітал = 21635*0,2*13 = 56251*0,5 = 28125,5
Накладні витрати: 216350*0,035 +64905*0,035= 9843,92
Зростання СК = 208777,75
Зростання ДК = 62633,325
ВК:
Статутний капітал – 1208777,75
Додатковий капітал – 106464,325
Інший додатковий капітал – 84414
Нерозподілений прибуток – 48375
Резервний капітал – 281380
Неоплачений капітал – (28125,5)
Вилучений капітал –
Всього 1701285,575
