- •Теми практичних занять
- •Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Практичне заняття 3. Особливості пізнавальної діяльності дітей з порушенням аналізаторів. (2 год.)
- •1.Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Теоретичний блок
- •2. Практичний блок.
- •Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Самостійна робота студентів
- •Підготовка до практичного заняття № 3. Особливості пізнавальної діяльності дітей з порушенням аналізаторів.
- •Рекомендована література:
- •Рекомендована література:
- •Рекомендована література:
- •Індивідуально-навчально-дослідне завдання
- •2. Складання плану обстеження дитини з вадами розвитку
- •Розподіл балів, що присвоюються студентам
- •Рекомендована література:
- •Додаткова література:
Теоретичний блок
Припускає вивчення теоретичного матеріалу за змістом лекції та самостійну проробку літератури, після чого студент повинен знати відповіді на наступні питання:
Дайте визначення складним порушенням розвитку.
Охарактеризуйте проблеми діагностики складних порушень розвитку.
Які особливості психічного розвитку дитини зі складним дефектом?
Опишіть основні види психологічної, освітньої й соціальної допомоги дітям, що сполучають сенсорні й інтелектуальні дефекти.
Яке порушення розвитку називаю сліпоглухотою?
Назвіть причини виникнення сліпоглухоти.
Яких дітей відносять до сліпоглухих?
Із чого починається навчання сліпоглухих?
Назвіть приклади успішного навчання сліпоглухих на Заході й у нашій країні.
Якими ознаками характеризується сліпоглухота, обтяжена розумовою відсталістю?
Чому сліпоглухі діти становлять величезний інтерес для загальної психології?
У чому складається адаптація сліпоглухих людей до соціуму?
2. Практичний блок
Розробити план навчання сліпоглухої дитини усному мовленню.
Розробити поради для батьків сліпоглухої дитини.
Практичне заняття 8. Психічний розвиток при асинхрониях: спотворений і дисгармонійний розвиток. (2 год.)
Мета: Надати студентам знання про спотворений розвиток, ознайомити їх з деякими особливостями психічного розвитку дитини, що страждає на РДА. Ознайомити студентів з дисгармонійним розвитком та надати рекомендації що до поводження з дітьми, що страждають на психопатію.
Обладнання: Термінологічний словник, план конспект лекцій.
Хід заняття:
Теоретичний блок.
Припускає вивчення теоретичного матеріалу за змістом лекції та самостійну проробку літератури, після чого студент повинен знати відповіді на наступні питання:
Поняття про синдром раннього дитячого аутизму й аутистичні риси особистості.
Причини аутизму.
Які основні клінічні й психологічні ознаки РДА?
Можливості розвитку, навчання й соціалізації дітей із синдромом раннього дитячого аутизму.
Корекційно-педагогічна допомога при аутизмі, відомі моделі.
Визначите, що таке характер й як він може бути пов'язаний з дисгармонією розвитку?
Пояснить, у чому відмінність психопатії від акцентуації характеру.
Перелічите можливі форми психопатій по етіології виникнення.
Опишіть класифікацію акцентуацій характеру й психопатій стосовно до дитячого віку.
Охарактеризуйте основні підходи до виявлення акцентуацій характеру й психопатій у дитячому віці.
2. Практичний блок.
Скласти план спостережень за дитиною, що страждає на РДА.
Скласти план спостережень за дитиною, що страждає на психопатію.
Практичне заняття 9. Діагностика відхиленого розвитку. (4 год.)
Мета: Ознайомити студентів з положенням що до зарахування дітей з вадами розвитку в спеціальні учбові заклади. Надати їм знання про процедуру спеціального психолого-педагогічного обстеження. Ознайомити з методиками, які використовуються при психолого-педагогічному обстеженні дитини з вадами розвитку.
Обладнання: Положення про відбір дітей до спеціальних закладів, конспект лекцій, бланки та наочні матеріали до методик обстеження.
Хід заняття: