Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
семинарские занятия для ф-та психологии.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
30.08.2019
Размер:
230.4 Кб
Скачать
  1. Теоретичний блок

Припускає вивчення теоретичного матеріалу за змістом лекції та самостійну проробку літератури, після чого студент повинен знати відповіді на наступні питання:

  • Яке порушення розвитку вважають за розумову відсталість, основні її ознаки.

  • Назвіть причини виникнення розумової відсталості.

  • Як, відповідно до МКБ-10, визначають ступеня розумової відсталості?

  • Охарактеризуйте розумову відсталість легкого ступеня (помірного, важкого, глибокого ступеня).

  • Яке порушення розвитку називають дебільність (імбецильність, ідіотія)?

  • Які характерні риси психічного розвитку розумово відсталої дитини раннього віку?

  • Які характерні риси психічного розвитку розумово відсталої дитини дошкільного віку?

  • Які клінічні форми розумової відсталості виділяють?

  • Які освітньо-виховні завдання стоять перед спеціальною колекційною школою?

  • Охарактеризуйте систему допомоги розумово відсталим дітям в Україні.

  • Розшифруйте поняття "корекція", "компенсація", "адаптація" стосовно до розумово відсталих учнів.

2. Практичний блок

  • Організувати дискусію щодо обґрунтування необхідності створення спеціальних умов для здійснення розвитку розумово відсталої дитини до рівня її функціональної норми.

Практичне заняття 6. Особливості психічного розвитку дітей з затримкою психічного розвитку (2 год)

Мета: Сприяти розвитку теоретичних знань про особливості психічного розвитку дітей з ЗПР. Сформувати уміння використовувати адекватні засоби і методи для ефективного забезпечення процесу їх розвитку. Навчити диференціювати розумову відсталість та ЗПР засобами навчального експерименту.

Обладнання: текст лекцій, термінологічний словник.

Хід заняття:

  1. Теоретичний блок

Припускає вивчення теоретичного матеріалу за змістом лекції та самостійну проробку літератури, після чого студент повинен знати відповіді на наступні питання:

  • Яке порушення визначають як затримку психічного розвитку?

  • Опишіть типологію дітей зі ЗПР за К.С.Лебединською.

  • Охарактеризуйте ЗПР конституціонального походження (соматогенного, психогенного, церебрально-органічного походження).

  • Яке явище позначають терміном органічний інфантилізм?

  • Які форми органічного інфантилізму вам відомі?

  • Як проявляється нестійка форма органічного інфантилізму?

  • У чому проявляється форма органічного інфантилізму, що гальмує?

  • Перелічите завдання шкільного психолога стосовно дітей із затримкою психічного розвитку.

  • Назвіть психологічні особливості молодших школярів зі ЗПР.

  • У чому складається якісна відмінність дітей зі ЗПР і розумово відсталих?

  • Які основні принципи корекційної роботи з дітьми зі ЗПР?

  • Назвіть відмінності класів інтенсивної педагогічної корекції від звичайних класів загальноосвітньої школи.

2. Практичний блок

  • Підібрати завдання для експерименту, що навчає за для того, щоб розрізнити розумову відсталість від затримки психічного розвитку.

  • Підібрати ігрові методи розвитку довільності дитини зі затримкою психічного розвитку

Практичне заняття 7. Особливості вивчення, навчання й виховання дітей зі складними дефектами. (2 год.)

Мета: Надати студентам знання про складні порушення розвитку. Сформувати розуміння про необхідність створення особливих умов для здійснення розвитку дитини, що сполучає вади зору та слуху.

Обладнання: текст лекцій, термінологічний словник

Хід заняття: