- •Теми практичних занять
- •Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Практичне заняття 3. Особливості пізнавальної діяльності дітей з порушенням аналізаторів. (2 год.)
- •1.Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Теоретичний блок
- •2. Практичний блок.
- •Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Самостійна робота студентів
- •Підготовка до практичного заняття № 3. Особливості пізнавальної діяльності дітей з порушенням аналізаторів.
- •Рекомендована література:
- •Рекомендована література:
- •Рекомендована література:
- •Індивідуально-навчально-дослідне завдання
- •2. Складання плану обстеження дитини з вадами розвитку
- •Розподіл балів, що присвоюються студентам
- •Рекомендована література:
- •Додаткова література:
Теми практичних занять
Практичне заняття 1. Загальні закономірності психічного розвитку дітей з дизонтогеніями. (2 год.)
Мета: поглибити знання студентів про педагогічну типологію аномалій розвитку, сформувати спроможність розрізняти окремі вади розвитку по їх поведінковим та пізнавальним проявам.
Обладнання: текст лекцій, термінологічний словник.
Хід заняття
Теоретичний блок.
Припускає вивчення теоретичного матеріалу за змістом лекції та самостійну проробку літератури, після чого студент повинен знати відповіді на наступні питання:
Яку дитину прийнято вважати аномальною?
Назвіть категорії дітей які входять у число аномальних.
Як називається наука, що вивчає дітей з порушеннями зору (слуху, інтелекту, мовного розвитку, сліпоглухих)?
Назвіть загальні для всіх категорій аномальних дітей закономірності психічного розвитку за Л.С.Виготським.
Назвіть загальні для всіх категорій аномальних дітей закономірності психічного розвитку за В.І.Лубовським.
Який зміст ми вкладаємо в поняття компенсація, (адаптація, реабілітація, корекція) аномального розвитку?
2. Практичний блок.
Рішення психолого-педагогічних завдань щодо розрізнення деяких категорій дітей з вадами розвитку.
Рішення психолого-педагогічних завдань щодо виявлення причин психофізичних вад у дітей.
Практичне заняття 2. Причини психофізичних дефектів у дітей. ( 2 год.)
Мета: поглибити знання студентів про причини аномалій розвитку, сформувати спроможність розрізняти первинні вади та вторинні відхилення в розвитку,
Знати різні періоди, в які можуть діяти зовнішні фактори, мати уяву про вплив тератогенів на розвиток дитини
Обладнання: текст лекцій, термінологічний словник.
Хід заняття
Теоретичний блок.
Припускає вивчення теоретичного матеріалу за змістом лекції та самостійну проробку літератури, після чого студент повинен знати відповіді на наступні питання:
Визначити дві великі групи причин, якими може бути викликаний первинний психофізичний дефект.
Надати визначення поняттю «ендогенний». Висвітлити вплив ендогенних факторів на розвиток дитини.
Порівняти поняття «ендогенний» та «вроджений». Найти відповідь на питання, в чому їх розбіжність.
Ознайомитися з літературою до теми та дати відповідь на питання, в яких періодах розвитку можуть діяти екзогенні патогенні фактори, що викликають психофізичні вади.
Дати визначення тератогенів. Назвати принципи дії тератогенів.
Назвати види тератогенів.
Зрівняти фактори, що сприяють появі вад в перінатальному періоді з факторами, що сприяють появі вад в постнатальному періоді.
Ознайомитися зі шкалою Апгар та з’ясувати, чому низькі бали за даною шкалою небезпечні з точки зору виникнення психофізичні вад.
Знайти в літературі відповідь на питання, чи можуть соціальні умови, в яких знаходиться дитина, збільшити відхилення в її розвитку.
2. Практичний блок.
Рішення психолого-педагогічних завдань щодо виявлення причин психофізичних вад у дітей.
Скласти короткий словник термінів, що використовуються при вивченні даної теми.