Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Metod_Samost_UEF_-_MODUL.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
03.05.2019
Размер:
615.94 Кб
Скачать

Рішення:

  1. Визначимо чистий прибуток до впровадження нової технології:

Чп1=((В-С)*Q)*0,75=((5845-4635)*110250)*0,75=100051875

  1. Визначимо чистий прибуток після впровадження нової технології :

Чп2=((5845-4470)*120500)*0,75=124265625

  1. Розрахуємо приріст чистого прибутку за рахунок нового впровадження:

Пр.чп=Чп2-Чп1=124265625-100051875=24213750

  1. Визначимо коефіцієнт економічної ефективності:

Кеф = Пр.чп / Сума вкладених інвестицій = 24213750 / 80000000=0,3

  1. Розрахуємо термін окупності даного проекту:

Ток=1/Кеф=1/0,3=3,3 (років)

  1. Визначимо рентабельність проекту:

Рент.=0,3*100=30% (Кеф*100)

  1. Знайдемо рівень продуктивності праці:

Рпп1=110250/3005=36,67 (шт.)

Рпп2=120500/2950=40,85 (шт.)

Висновок: дане впровадження нової технології дає змогу підвищити продуктивність праці з 36,67 штук виробів на чоловіка до 40,85 штук. Рентабельність при цьому складає 30%, що є позитивно, але доцільність впровадження залежить від мети поставленої керівництвом щодо строків окупності проекту. Якщо керівництво планує повернути вкладені кошти більше ніж за 3,5 роки, то дане впровадження є доцільним.

Завдання 3.

Визначити найбільш вигідний варіант вкладання засобів у нову техніку, якщо спочатку на підприємстві планувалося вкладення 2450 грн.. на одиницю продукції, при її собівартості 1300 грн. Після розгляду декількох варіантів впровадження проекту, інвестиції і собівартість розподілилися таким чином:

І-(1950); З=1400

І-(2925); З=1300

І-(3900); З=1150

Нормативний коефіцієнт ефективності 0,15%.

Рішення:

Ек=(С1-С2)/КВ2-КВ1

  1. Порівняємо плановий варіант з першим варіантом:

(1400-1300)/(2450-1950)=0,2 < 0,15 – перший варіант ефективніше

2. Порівняємо перший варіант з другим варіантом:

1300<1400

2925>1950 виходячи із розрахованого першого пункту можна сказати, що перший варіант є ефективніше.

3. Порівняємо перший та третій варіант:

(1400-1150)/(3900-1950)=0.13 < 0,15 – перший варіант є ефективнішим.

Висновок: перший варіант є найбільш ефективним, так як, його капітальні вкладення є найменшими (1950 грн.), при найбільшій собівартості (1400 грн.).

Завдання 4.

Інвестор має можливість вкласти 250500грн. Визначити найбільш вигідний варіант вкладення коштів, якщо:

1) засоби вкладаються в банк під 10% річних;

2) засоби вкладаються в придбання технологічної лінії, яка щорічно може приносити 40500грн.. прибутку.

Нормативний коефіцієнт прибутковості проекту 0,18. Життєвий цикл проекту 5 років.

Рішення:

  1. Знайдемо прибуток:

S=P(1+i)t=250500*(1+0,1)5=403432,8

Приб.=403432,8-250500=152932,8

  1. Знайдемо прибуток за другим варіантом:

Кдиск.к.р=(1+ен)t-t0=40500*(1+0.18)5-1+40500*(1+0.18)52+40500*(1+0.18)5-3+40500*(1+0.18)5-4+40500*(1+0.18)5-5= 76950+6480+56700+47790+40500=228420

Висновок: найбільш вигідним варіантом вкладення коштів є другий варіант.

Завдання 5.

Продуктивній фірмі було запропоновано придбання нової техніки, що дає можливість знизити операційні витрати. Вартість устаткування після 5 років експлуатації буде дорівнювати 0.

Визначити, який з 2х варіантів придбання нової техніки більш ефективний, якщо норматив економічної ефективності 0,145

Сума інвестицій, тис.грн

1 варіант

2 варіант

20000

25000

Річна економія, тис.грн

1 рік

4000

8000

2рік

6000

6000

3 рік

6000

5000

4 рік

7000

6000

5 рік

6000

8000

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]