- •Стилістичний експеримент:
- •Стилістична розминка „Як правильно?”
- •V Підсумок уроку.
- •Vі Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання.
- •V Закріплення матеріалу.
- •2. Хвилинка ерудита.
- •V Домашнє завдання.
- •Хід уроку
- •Теоретична п’ятихвилинка.
- •Лексична розминка
- •Опрацювання теоретичного матеріалу § 21.
- •Визначення однорідного й неоднорідного означення.
- •Вправа №217- коментовано
- •Творчий диктант
- •Диференційовані завдання.
- •V Підсумок уроку.
- •Vі Домашнє завдання.
- •Фронтальне опитування
- •Індивідуальне опитування.
- •V Актуалізація опорних знань.
- •Словниково-етимологічна робота: композитор
- •Робота біля дошки.
- •Підготовка до сприймання.
- •2. Теоретична п’ятихвилинка.
- •3.Дослідницька робота.
- •4. Випереджальне завдання.
- •5.Лінгвістична гра „Редактор”.
- •6. Лексико-стилістична п’ятихвилинка.
- •Метод „Народна платформа”.
- •Узагальнююча бесіда.
- •V Домашнє завдання.
- •Ознайомлення з методикою проведення роботи.
- •Тестові завдання.
- •Література до циклу уроків
6. Лексико-стилістична п’ятихвилинка.
Розглянути подані моделі. З’ясувати за допомогою словника лексичне значення слів , вибрати правильні варіанти слововживання.
Типові порушення норми у використанні однорідних членів речення
|
|
Модель 1 (лексична)
дипломати
У багатьох країнах світу працюють українські дипломанти
дипломники
Модель 2 (лексична)
положення
Україна займає вигідне географічне
становище
Модель 3 (граматико-стилістична)
Добиватися / досягати
Прав успіхів врожаю розвитку
ІV Підсумок уроку.
-
Метод „Народна платформа”.
-
Кожен із вас, мабуть, бачив на телеканалі „Інтер” передачу „Народна платформа”. Тож запрошую вас до відкритого мікрофона висловити власну думку „Що значить любити Україну?”.
-
Узагальнююча бесіда.
-
Над якою темою ми працювали протягом уроку?
-
Які члени речення називаються однорідними?
-
Яким зв’язком поєднуються однорідні члени речення?
-
Які засоби зв’язку однорідних членів речення?
-
Які розділові знаки при них ставляться?
-
Розкажіть про узагальнюючі слова при однорідних членах речення.
V Домашнє завдання.
1. Повторити тему „Однорідні члени речення”, підготуватися до тематичного контролю знань.
2. Вправа 237-виконати рівневі завдання за варіантами
Завдання підвищеної складності.
-
Скласти усну зв’язну відповідь на тему „Однорідні члени речення”.
-
Твір-мініатюра за словами Т.Шевченка: „Свою Україну любіть, за неї Господа моліть ”.
Урок 6
Тема: Тематичний контроль „Однорідні члени речення”.
Мета: з’ясувати рівень здобутих учнями знань і сформованості вмінь з теми „Речення з однорідними членами”, а також рівень сформованості комунікативних умінь, зокрема вміння склати зв’язне висловлювання; розвивати логічне мислення, пам’ять, уміння використовувати здобуті знання на практиці; виховувати самостійність, відповідальність.
Тип уроку: урок контролю рівня навчальних досягнень учнів.
Форма роботи: тестування.
Обладнання: тести для тематичного контролю.
Методи й прийоми: індивідуальна робота учнів.
Хід уроку
І Організація класу (привітання, дошка, присутні).
ІІ Оголошення теми й мети уроку.
ІІІ Тематичний контроль.
-
Ознайомлення з методикою проведення роботи.
Тестові завдання складаються з трьох рівнів.
І рівень – 1 бал за кожне виконане завдання
ІІ рівень – 2 бали за кожне виконане завдання
ІІІ рівень – 3 бали за виконане завдання