- •Тема 1. Жанри камерно-вокальної музики
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент
- •2. Основна частина Розповідь учителя
- •3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку:
- •1.Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку(теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2.Основна частина Розповідь учителя
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку:
- •Хід уроку
- •1.Вступна частина Організаційний момент. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку:
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина. Організаційний момент. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина . Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина. Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- •Тема 2. Жанри хорової музики
- •Мета уроку:
- •Хід уроку
- •1.Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина .
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина . Організаційний момент. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2.Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина . Підбиття підсумків уроку
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина . Розповідь учителя
- •Інформаційна картка № 1
- •Інформаційна картка № 2
- •3. Заключна частина. Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку:
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина. Розповідь учителя
- •3. Заключна частина. Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку:
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина. Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина . Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •Завдання № 1 «Біографічне лото»
- •Завдання для другої команди
- •Завдання № 2 «Хто більше?»
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку:
- •Хід уроку
- •Осіння елегія
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 19 ноктюрн Мета уроку :
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •1. Ноктюрн — це:
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •1. Ф. Ліст започаткував музичний жанр:
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •2. «Скерцо» й. С. Баха звучить:
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 22 етюд Мета уроку:
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 23 соната Мета:
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 24 варіації Мета уроку:
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •Музиччина балка
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 25 рондо Мета уроку:
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 26 сюїта Мета уроку:
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 27 перевір себе! Мета уроку :
- •Хід уроку
- •Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- •Тема 4. Жанри симфонічної музики урок № 28 симфонія Мета уроку :
- •Хід уроку
- •Складові сонатного алегро
- •3.Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 29 симфонія (продовження) Мета уроку :
- •Хід уроку:
- •2. Основна частина
- •2.Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Розв'язання кросворда
- •3.Заключна частина
- •Хід уроку
- •Інформаційна картка «творчість е. Ґріґа»
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 32 фантазія Мета уроку:
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 33 жанри зустрічаються Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 34 перевір себе! Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент
- •2. Основна частина
- •2. Упродовж другого семестру ви вивчали тему (теми):
- •13. Знайти та підкреслити в кожному рядку ключове поняття, що об'єднує решту:
- •2. Упродовж другого семестру ви вивчали тему (теми):
- •13. Знайти та підкреслити в кожному рядку ключове поняття, що об'єднує решту:
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина
- •2. Основна частина
- •Завдання № 1 «Біографічне лото»
- •Завдання для першої команди
- •Завдання для другої команди
- •Завдання № 2 «Хто більше?»
3. Заключна частина
Підбиття підсумків уроку
Учитель. Для того щоб стати справжнім майстром, людина має багато працювати та оволодівати різними технічними прийомами. Саме так відбувається і в музиці. Але іноді нудні тренувальні вправи перетворюються на блискучі образні концертні твори, і під пальцями справжнього віртуоза звуки оживають та створюють художні образи.
Як писав Ф. Ліст, «фортепіано містить обсяг цілого оркестру, і десяти пальців людини достатньо для відтворення гармоній, які звучать за допомогою об'єднання сотень музикантів».
Бліцопитування
Як ви зрозуміли, що таке етюд?
Для чого існує цей жанр?
4. Домашнє завдання
Знайти та проаналізувати етюди художників-живописців.
Учні виходять із класу під музичний супровід («Мамині руки» О. Антоняка).
Урок № 23 соната Мета:
Навчальна: ознайомити учнів з одним із найвідоміших творів Л. ван Бетховена — сонатою № 14 (І частина); закріпити розуміння учнями понять музичний образ, камерна музика, соната;
Розвивальна: розвивати вміння учнів глибоко аналізувати і характери-зувати особливості музичного образу в його інтонаційному становленні та розвитку як відображення почуттів людини; розвивати навички втілення емоційно-образного змісту музичного твору в процесі його виконання;
Виховна: формувати вдумливе ставлення до музичного мистецтва, виховувати естетичний смак.
Музичний матеріал: соната № 14 (І частина) Л. ван Бетховена, «Соната для скрипки і чембало» М. Березовського, «Краплини мрії» М. Рожка.
Наочні посібники: нотна хрестоматія, портрет Л. ван Бетховена; зображення пам'ятника М. Березовському в Глухові; іграшковий або дитячий музичний інструмент для ділової гри «Ланцюжок».
Обладнання: ТЗН, фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
Учні входять до класу під музичний супровід («Краплини мрії» М. Рожка).
ВСТУПНА ЧАСТИНА
Організаційний момент
Повідомлення теми, мети, завдань уроку
(теми семестру та уроку написані на дошці)
Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Як ви вважаєте, які з тем мистецтва можна назвати вічними? (Відповіді учнів.) Правильно, велику любов, щире кохання. Радість та горе, відчай та надія, піднесення та падіння, при¬страсть та ніжність — усе це можна почути у творах, які прозвучать сьогодні на нашому уроці.
Актуалізація опорних знань
Ділова гра «Ланцюжок»
Методичний коментар. Тема ділової гри — «Жанри камерно- інструментальної музики».
Учням пропонується повторити основні терміни й поняття, які було засвоєно на попередніх уроках і буде застосовано на поточ¬ному.
У пригоді вчителеві стануть іграшковий або дитячий музичний інструмент.
Ведучий (учитель) називає певне поняття і передає іграшку першому учаснику, той відповідає і передає другому учаснику, ставлячи нове запитання. Другий учасник, у свою чергу, ставить запитання наступному учасникові гри, і в такий спосіб гра триває. Доцільно обрати «рятівників» з-поміж учнів із високим рівнем на-вчальних досягнень, до яких у разі необхідності можна звернутися по допомогу, передаючи їм іграшку зі словами «Допоможіть, будь ласка».
Ключові поняття: камерна музика, елегія, ноктюрн, прелюдія, етюд.