- •Тема 1. Жанри камерно-вокальної музики
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент
- •2. Основна частина Розповідь учителя
- •3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку:
- •1.Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку(теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2.Основна частина Розповідь учителя
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку:
- •Хід уроку
- •1.Вступна частина Організаційний момент. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку:
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина. Організаційний момент. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина . Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина. Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- •Тема 2. Жанри хорової музики
- •Мета уроку:
- •Хід уроку
- •1.Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина .
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина . Організаційний момент. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2.Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина . Підбиття підсумків уроку
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина . Розповідь учителя
- •Інформаційна картка № 1
- •Інформаційна картка № 2
- •3. Заключна частина. Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку:
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина. Розповідь учителя
- •3. Заключна частина. Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку:
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина. Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина . Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент Повідомлення теми, мети, завдань уроку (теми семестру та уроку написані на дошці)
- •2. Основна частина
- •Завдання № 1 «Біографічне лото»
- •Завдання для другої команди
- •Завдання № 2 «Хто більше?»
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Мета уроку:
- •Хід уроку
- •Осіння елегія
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 19 ноктюрн Мета уроку :
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •1. Ноктюрн — це:
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •1. Ф. Ліст започаткував музичний жанр:
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •2. «Скерцо» й. С. Баха звучить:
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 22 етюд Мета уроку:
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 23 соната Мета:
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 24 варіації Мета уроку:
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •Музиччина балка
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 25 рондо Мета уроку:
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 26 сюїта Мета уроку:
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 27 перевір себе! Мета уроку :
- •Хід уроку
- •Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- •Тема 4. Жанри симфонічної музики урок № 28 симфонія Мета уроку :
- •Хід уроку
- •Складові сонатного алегро
- •3.Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 29 симфонія (продовження) Мета уроку :
- •Хід уроку:
- •2. Основна частина
- •2.Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Розв'язання кросворда
- •3.Заключна частина
- •Хід уроку
- •Інформаційна картка «творчість е. Ґріґа»
- •3. Заключна частина
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 32 фантазія Мета уроку:
- •Хід уроку
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 33 жанри зустрічаються Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина
- •2. Основна частина
- •3. Заключна частина Підбиття підсумків уроку
- •4. Домашнє завдання
- •Урок № 34 перевір себе! Мета уроку :
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина Організаційний момент
- •2. Основна частина
- •2. Упродовж другого семестру ви вивчали тему (теми):
- •13. Знайти та підкреслити в кожному рядку ключове поняття, що об'єднує решту:
- •2. Упродовж другого семестру ви вивчали тему (теми):
- •13. Знайти та підкреслити в кожному рядку ключове поняття, що об'єднує решту:
- •Хід уроку
- •1. Вступна частина
- •2. Основна частина
- •Завдання № 1 «Біографічне лото»
- •Завдання для першої команди
- •Завдання для другої команди
- •Завдання № 2 «Хто більше?»
13. Знайти та підкреслити в кожному рядку ключове поняття, що об'єднує решту:
а) варіація, соната, рондо, сюїта, рапсодія, камерно-інструментальний жанр, етюд, скерцо;
б) лад, темп, тембр, засоби виразності музики, динаміка, регістр, склад музики, мелодія.
Варіант № 2
Початковий рівень (кожна правильна відповідь — 0,2 бала)
1. Позначками «+» чи «-» відзначте правильність тверджень:
ноктюрн — це фортепіанний твір задумливого, мрійливого характеру;
варіації — це музична форма, яка складається з теми та її видозмінених повторень;
елегія — п'єса стрімкого, бурхливого, радісного характеру;
лад, темп, тембр, динаміка — засоби виразності музики;
рапсод — мандрівний співець, виконавець героїчних оповідей у Давній Греції;
симфонія зазвичай складається з 5 частин;
скерцо — частина сюїти;
у складі симфонічного оркестру 2 групи музичних інструментів;
Ф. Шопен — угорський композитор;
опера-буффа — італійська комічна опера.
Середній рівень (кожна правильна відповідь — 0,5 бала)
2. Упродовж другого семестру ви вивчали тему (теми):
а) «Жанри камерно-інструментальної музики»;
б) «Жанри симфонічної музики»;
в) «Жанри камерно-інструментальної музики» та «Жанри симфонічної музики».
3. Концерт зазвичай складається з:
а) п'яти частин; б) трьох частин; в) чотирьох частин.
4. Соната складається з:
а) двох частин; б) трьох частин; в) чотирьох частин.
5. Увертюра — це:
а) п'єса камерного жанру;
б) оркестрова п'єса-вступ до опери, оратори, балету, драми;
в) п'єса для соліста з оркестром.
6. Рондо в перекладі означає:
а) коло; б) жарт; в) танець.
7. Прелюдія — це жанр:
а) вокальної музики;
б) інструментальної музики;
в) народної музики.
8. Сюїта в перекладі означає:
а) коло;
б) змінення;
в) послідовність.
9. Симфонія № З Л. ван Бетховена називається:
а) «Героїчна»;
б) «Патріотична»;
в) «Лірична».
10. Балада — це:
а) пісня-розповідь;
б) спів без слів, на голосний або склад;
в) твір для симфонічного оркестру.
11. Хоровий концерт — це жанр:
а) духовної музики;
б) танцювальної музики;
в) симфонічної музики.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 0,5 бала)
12. Установіть відповідність між прізвищами композиторів, назвами їхніх творів та батьківщинами цих композиторів.
Методичний коментар. У наведеній далі таблиці подано правильну відповідність карток одна щодо одної. Учні отримують картки впереміш.
Композитор |
Назва твору |
Країна |
С. Баштан |
Варіації на народні теми |
Україна |
В. А. Моцарт |
Фантазії |
Австрія |
Е. Ґріґ |
«Ноктюрн» |
Норвегія |
Ф. Шопен |
«Святкова увертюра» |
Польща |
Дж. Россіні |
Увертюра до опери «Семіраміда» |
Італія |
Й. С. Бах |
Скерцо із сюїти № 2 |
Німеччина |
Високий рівень (кожна правильна відповідь — 1 бал)
13. Знайти та підкреслити в кожному рядку ключове поняття, що об'єднує решту:
а) симфонія, увертюра, симфонічна музика, концерт, сюїта;
б) лад, темп, тембр, засоби виразності музики, динаміка, регістр, склад музики, мелодія.
Вокально-хорова робота
Розспівування
Виконання пісень за вибором учителя та учнів
3. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
Продовжте речення:
«Мені сьогодні вдалося...»;
«Для мене виявилося складним...».
4. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготуватися до проведення «Музичного калейдоскопу».
Учні виходять із класу під музичний супровід («Вальс- фантазія» М. Глінки).
УРОК № 35 ЗАКЛЮЧНИЙ УРОК СЕМЕСТРУ
ТА РОКУ
«МУЗИЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП»
Мета уроку :
Навчальна: підбити з учнями підсумки семестру та навчального року; узагальнити знання, уміння та навички учнів, здобуті упродовж семестру;
Розвивальна: розвивати співацькі здібності учнів, творчі якості особистості, уміння знаходити причинно-наслідкові зв'язки;
Виховна: стимулювати прагнення учнів досягти найкращого результату; прищеплювати вміння злагоджено працювати в команді, зацікавленість творами музичного мистецтва, класичною та народною музичною спадщиною.
Музичний матеріал: твори, які слухали впродовж семестру та року, пісні, які вивчали впродовж семестру та року.
Наочні посібники: нотки, криптограма, таблиці.
Обладнання: ТЗН, фонохрестоматія.
Тип уроку: урок узагальнення знань, умінь і навичок.