Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Konspekti_urokiv_6_klas_MASOL.docx
Скачиваний:
66
Добавлен:
28.03.2016
Размер:
587.03 Кб
Скачать

3. Заключна частина

Підбиття підсумків уроку

Учитель. Наприкінці нашої розмови хочу зачитати вам твір, який написала одна з учениць нашої школи. Ось як вона описала свої почуття від музики:

«Іноді слухаєш музику, і складно зосередитись, і раптом у плині звуків твою увагу приверне щось таке, що закружляє тебе у вихорі почуттів, і ти побачиш сині гори, вологий край хмаринки, відчуєш запах землі. Може, не так зрозумієш те, що слухаєш, але у цей щасливий час ти і музика — свідки народження нового, сильного почуття. Ось і Фредерік Шопен. Я точно не знаю чому, але відчуваю, що це мій композитор!»

  • Чи можете ви погодитися з цими словами?

Експрес-тестування

1. Ноктюрн — це:

а) народна пісня-танець, поширена у західних областях Укра-їни;

б) вокальний твір для голосу у супроводі гітари, рояля тощо;

в) лірична п'єса з наспівною, широкою мелодією, «нічна пісня».

2. Улюблений інструмент Ф. Шопена:

а) скрипка;

б) фортепіано;

в) гітара.

4. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Послухати музику Ф. Шопена за власним вибором.

Учні виходять із класу під музичний супровід (Ноктюрн сі ма¬жор Ф. Шопена).

УРОК № 20 РАПСОДІЯ

Мета уроку :

Навчальна: познайомити учнів із творчістю Ф. Ліста на прикладі одно-го з найвідоміших його творів — «Угорської рапсодії» № 2, що втілює образи народного життя угорців та ромів; закріпити розуміння учнями понять музичний образ, рапсодія;

Розвивальна: формувати вміння учнів логічно та аргументовано ви-словлювати свої думки щодо образного змісту прослуханої та виконаної музики;

Виховна: прищеплювати учням зацікавленість шедеврами світової класичної музики, зокрема творчістю Ф. Ліста.

Музичний матеріал: «Угорська рапсодія» № 2 Ф. Ліста, Рапсодія № 2 для фортепіано М. Лисенка, «Колиска майбуття» В. Дроботенко.

Наочні посібники: нотна хрестоматія; портрети Ф. Ліста, М. Лисенка; фото- зображення Угорського державного оперного театру; іграшковий або дитячий музичний інструмент для ділової гри «Ланцюжок».

Обладнання: ТЗН, фонохрестоматія.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

Учні входять до класу під музичний супровід («Угорська рап¬содія» № 2 Ф. Ліста).

  1. ВСТУПНА ЧАСТИНА

Організаційний момент

Повідомлення теми, мети, завдань уроку

(теми семестру та уроку написані на дошці) Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Будь-який твір народної музики — то є образ життя народу. Саме як його віддзеркалення виникають народна музика, народна пісня. Образи народного життя, утілені композиторами у професійній музиці, стають ще яскравішими. Саме з такою музи¬кою ми продовжимо знайомитися сьогодні на уроці.

Актуалізація опорних знань

Ділова гра «Ланцюжок»

Методичний коментар. Тема ділової гри — «Жанри камерно- інструментальної музики».

Учням пропонується повторити основні терміни й поняття, які було засвоєно на попередніх уроках і буде застосовано на поточному.

У пригоді вчителеві стануть іграшковий або дитячий музичний інструмент.

Ведучий (учитель) називає певне поняття і передає іграшку пер¬шому учаснику, той відповідає і передає другому учаснику, ставлячи нове запитання. Другий учасник, у свою чергу, ставить запитання наступному учасникові гри, і в такий спосіб гра триває. Доцільно обрати «рятівників» з-поміж учнів із високим рівнем навчальних досягнень, до яких у разі необхідності можна звернутися по допо¬могу, передаючи їм іграшку зі словами «Допоможіть, будь ласка».

Ключові поняття: романтизм, ліричний образ, камерна музика, елегія, ноктюрн, прелюдія.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]