- •I. Мотивація навчальної діяльності учнів.
- •Iі. Оголошення теми і завдань уроку.
- •План-конспект уроку на тему: Різноманітність тварин, їх класифікація. Роль тварин у природі й житті людини.
- •V Підсумки уроку
- •План-конспект уроку з теми: Основні процеси життєдіяльності тварин.
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку з теми: Клітинна будова тварин. Особливості тваринної клітини. Клітинна будова тварин. Особливості тваринної клітини.
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку з теми: Тканини тварин, їх функції.
- •Хід уроку
- •V. Підсумки уроку
- •План-конспект уроку з теми: Органи та системи органів тварин, їх функції.
- •Хід уроку
- •V. Підсумки уроку
- •План-конспект уроку з теми: Поведінка. Середовище проживання тварин. Тварини, як компонент екосистеми.
- •Хід уроку
- •Рефлекси
- •Середовище існування тварин
- •Форми співіснування тварин
- •V. Підсумки уроку
- •План-конспект уроку з теми: Різноманітність способів життя тварин. Зв’язки тварин з іншими компонентами екосистеми.
- •Хід уроку
- •Тематичне оцінювання з теми: Будова і життєдіяльність тварин. Варіант 1
- •Тематичне оцінювання з теми: Будова і життєдіяльність тварин. Варіант II
V. Підсумки уроку
Домашнє завдання прочитати параграф 4, у друкованих зошитах письмово ст. 10-11, ст. 9а.
План-конспект уроку з теми: Поведінка. Середовище проживання тварин. Тварини, як компонент екосистеми.
Мета уроку: навчальна: сформувати в учнів уявлення про поведінку тварин, навчитися відрізняти природжену поведінку від набутої та знати різницю між інстинктом та умовними рефлексами. Сформувати знання учнів про середовища існування тварин, звернути увагу на взаємозв’язок тварин з іншими компонентами екологічних систем, розкрити різноманітність способів їх життя; дати поняття “форма співіснування”.
розвиваюча: розвиток пізнавального інтересу, уваги, самостійності, вміння аналізувати..Розвивати уміння порівнювати біологічні об’єкти та явища, уміння логічно мислити та робити відповідні висновки та узагальнення.
виховна: продовжити формувати в учнів науковий світогляд, формування природо - охоронного та естетичного виховання.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Дидактична знати особливості поведінки,відрізняти природжену поведінку від набутої;
мета: знати форми співжиття, симбіоз.
Основні поведінка, інстинкт, умовний рефлекс, таксис, симбіоз, мутуалізм,
терміни: коменсалізм, паразитизм, конкуренція.
Методи та словесний (бесіда, розповіді, пояснення), робота з підручником,
методичні наочний (таблиці, малюнки).
прийоми:
Обладнання: підручник, таблиці, малюнки.
Хід уроку
І. Актуалізація чуттєвого досвіду
1. Перерахуйте системи органів тварин.
2. Які є типи травної системи?
3. Які є типи кровоносної системи?
4. Назвіть чоловічі і жіночі статеві клітини.
5. Що таке запліднення?
6. Які існують типи розмноження?
7. Дайте визначення життєвому циклу.
8. Які ви знаєте типи розвитку у тварин?
9. Чим відрізняється прямий розвиток від непрямого?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Тема уроку: Поведінка. Середовище проживання тварин. Тварини, як компонент екосистеми.
Тварини поширені на всій планеті. Вони опанували не тільки комфортні ліси, степи і теплі водойми, а й сухі спекотні та холодні крижані пустелі, високогір'я та міські ландшафти. І де б не жили тварини, вони завжди контактують між собою, з іншими організмами і зі своїм неживим оточенням. Отже, кожному з організмів притаманне певне середовище мешкання. На нашій планеті є чотири головні середовища мешкання організмів: водне, наземно-повітряне, ґрунтове та організми живих істот.
ІІІ. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу
Поведінка тварин
Поведінка – це здатність тварин виконувати певні дії, реагуючи на вплив чинників зовнішнього та внутрішнього середовища.
Природжена поведінка – вона властива всім тваринам. Різновидами природженої поведінки є:
Таксиси − рухова реакція у відповідь на стимул, що діє односпрямовано, властивий організмам, які здатні вільно пересуватися.
Рефлекси – це реакції організму наконкретний подразник,які здійснюється при обов'язковій участі центральної нервової системи.