- •I. Мотивація навчальної діяльності учнів.
- •Iі. Оголошення теми і завдань уроку.
- •План-конспект уроку на тему: Різноманітність тварин, їх класифікація. Роль тварин у природі й житті людини.
- •V Підсумки уроку
- •План-конспект уроку з теми: Основні процеси життєдіяльності тварин.
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку з теми: Клітинна будова тварин. Особливості тваринної клітини. Клітинна будова тварин. Особливості тваринної клітини.
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку з теми: Тканини тварин, їх функції.
- •Хід уроку
- •V. Підсумки уроку
- •План-конспект уроку з теми: Органи та системи органів тварин, їх функції.
- •Хід уроку
- •V. Підсумки уроку
- •План-конспект уроку з теми: Поведінка. Середовище проживання тварин. Тварини, як компонент екосистеми.
- •Хід уроку
- •Рефлекси
- •Середовище існування тварин
- •Форми співіснування тварин
- •V. Підсумки уроку
- •План-конспект уроку з теми: Різноманітність способів життя тварин. Зв’язки тварин з іншими компонентами екосистеми.
- •Хід уроку
- •Тематичне оцінювання з теми: Будова і життєдіяльність тварин. Варіант 1
- •Тематичне оцінювання з теми: Будова і життєдіяльність тварин. Варіант II
V Підсумки уроку
Домашнє завдання § 2.
План-конспект уроку з теми: Основні процеси життєдіяльності тварин.
Мета уроку: навчальна: сформувати в учнів уявлення про гуморальну та нервову регуляцію діяльності організму, процеси розмноження та розвитку, життєвий цикл тварин. розвиваюча: розвиток пізнавального інтересу, уваги, самостійності, вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки.
виховна: продовжити формувати в учнів науковий світогляд, формування природо - охоронного та естетичного виховання.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Дидактична мета: знати процеси життєдіяльності тварин, життєвий цикл, розрізняти
гуморальну та нервову регуляцію діяльності організму.
Основні терміни: гуморальна та нервова регуляція, гормони, нейрогормони, рефлекс,
прямий та непрямий розвиток, життєвий цикл.
Методи та методичні прийоми: словесний (бесіда, розповіді, пояснення), робота з підручником,
наочний (таблиці, малюнки).
Обладнання: підручник, таблиці, малюнки.
Хід уроку
Актуалізація чуттєвого досвіду
Перевірка домашнього завдання шляхом біологічного диктанту. Вчитель зачитує завдання, а учні в зошитах відповідають «так» чи «ні».
Завдання:
Живлення забезпечує обмін речовин в організмі.
Кишечник належить до органів видільної системи.
Всі водні тварини дихають зябрами.
Серце – пульсуючий орган, який забезпечує рух крові по судинам.
Система органів – це всі органи, які є в організмі.
Дельфіни дихають трахеями.
Органами виділення є шкіра та нирки.
У тварин є поза кишкове травлення.
Органи чуттів відносять до нервової системи.
Скелет може бути зовнішнім та внутрішнім.
Вчитель збирає роботи, а результати повідомляє на наступному уроці.
Мотивація навчальної діяльності
Вступна розповідь вчителя з нової теми. Вчитель повідомляє тему уроку, мету і завдання, а учні записують в зошити.
Сприйняття та засвоєння нового матеріалу
Вчитель розповідає про нервову та гуморальну регуляцію діяльності організму, про розмноження та розвиток тварин, при цьому використовує таблиці, малюнки в підручнику. В основному вчитель веде з учнями бесіду.
Вчитель диктує в ході пояснення головні визначення, а учні записують в зошит:
Гуморальна регуляція відбувається за допомогою біологічно активних речовин.
Нервова регуляція відбувається за допомогою нервової системи.
Нейрогормони – спеціалізовані нервові клітини, що утворюють біологічно активні речовини.
Рефлекс – це реакція тварин на подразник за участі нервової системи.
Узагальнення та закріплення знань
Вчитель дає учням завдання:
Замалювати в зошиті такі типи розмноження: поділ клітини навпіл, брунькування, відокремленням частини тіла, множинний поділ. Підпишіть малюнки тип поділу та тварина, яка розмножується цим типом.
Підсумки уроку
Вчитель робить загальні висновки по новій темі і дає домашнє завдання. Прочитати параграф, дати письмову відповідь на питання: Чому зовнішнє запліднення притаманне переважно мешканцям водойм, а внутрішнє – мешканцям суходолу?